Představujeme #6: Rebirth’s Action Comics – nový Clark Kent

8. června 2016 S4TW Diskuze (0)
Představujeme #6: Rebirth’s Action Comics – nový Clark Kent

DC’s Action Comics se vrací zpět ke svému původnímu číslování, když tento týden vyšel komiks #957, ovšem i tak přišla série se zcela novým přístupem, jelikož tentokrát bude vycházet dvakrát měsíčně a zaměří se především na akci.

Knihy Dobrovský

Scénárista této série, Dan Jurgens, si bere inspiraci hned z několika děl. A to z DC Universe: Rebirth #1 (včetně tajemného Mr. Oz), ze Supermana z New 52, z jeho nedávné série Superman: Lois & Clark, ale také z jeho původní série z devadesátých let minulého století, kde se musel Muž z oceli vypořádat s návratem Doomsdaye... ovšem stále není jasné, jakou verzi Doomsdaye nakonec použije.

Samozřejmě, že Dan neopomněl ani úhlavního nepřítele Supermana, Lexe Luthora, kterého chce též použít. Ten je teď ovšem (údajně) na straně dobráků a používá svůj superoblek.

V Action Comics se objeví Superman, kterého jsme měli možnost vídat po událostech Crisis. Superman, který je ženatý s Lois Lane a má syna se super schopnostmi, který se jmenuje Jonathan Kent. Tato verze Supermana se stala tou hlavní poté, co zemřel Clark Kent. To se stalo ještě v rámci New 52, v květnovém čísle Superman #52.

Ale skutečně zemřel? Action Comics totiž představí tajemného, nového Clarka Kenta, který se náhle objeví v Daily Planet. Je to vzkříšený New 52 Superman? Nebo se jedná o nějakou jinou hru?

Je zde opravdu spousta otázek, na které bude muset tato série odpovědět, ale jelikož Jurgens dostal dvě čísla na měsíc, tak bude mít prostoru dostatek. Navíc mu budou pomáhat umělci Patrick Zircher, Tyler Kirkham a Stephen Segovia.

Action Comics #957 vyšel dnes, 8.6.2016, tak neváhejte, kupujte a čtěte.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku