Ohlédnutí #21/2016

12. června 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #21/2016

Když chcete vědět, co se zrovna děje na poli komiksových událostí, je nejlepší si přečíst naší pravidelnou nedělní rubriku Ohlédnutí, která vám již třetím rokem nabízí ty nejzásadnější informace, které přináší uplynulý týden. Všechny tyto informace vám navíc poskytne hezky v jednom článku.

O tuto rubriku se stará redaktorské duo S4TW a jardoom, které vám tento týden například prozradí, co uvidíte ve třetím filmovém zpracování Thora. Dále vám dají informace o druhé sezóně seriálové Supergirl, a řeč bude také o věcech jako Battlestar Galactica, Pacific Rim či Legends of Tomorrow.

Knihy Dobrovský

Hulk proti Ragnaröku

Thor má ve své další sólove v příštím roce zastavit Ragnarök. V poslední bitvě mocností dobra a zla se ale po jeho bok postaví monstrum mezi všemi monstry nejobávanější. V bitvě o záchranu vesmíru mu pomůže Hulk.

Fanoušci Marvel Studios Hulka prostě milují a stále žadoní o jeho sólovku, která je ale v nedohlednu, protože práva k distribuci sólového snímku patří stále pod Universal, které se těchto práv vzdát nechce. Filmová smlouva k této postavě ale obsahuje vyjímku a tou je, že se Hulk může objevovat v týmovkách Marvelu. 

Proto se také Hulk objevil v obou filmech o Avengerech. Do dalších Avengerů je ale hodně daleko a tak Marvel uznal za vhodné, že by bylo fajn tuto postavu zaměstnat v jiném filmu. Proto také na konci Age of Ultron Hulk letí v Quinjetu a není jasné, kam. Tento konec byl takovými zadními vrátky, protože se opravdu nevědělo, jak s Hulkem naložit dále.

Jedna cesta vedla k filmovému zpracování Hulkovy Planety a další zase k jiným dobrodružstvím na naší planetě. Plnohodnotné zpracování Hulkovy Planety ale kvůli Universalu nepřipadá v úvahu a tak se Marvel rozhodl, že Taika Waititi dostane za úkol tohoto zeleného obra zakomponovat do Thorova Ragnaröku.

Další informace zase hlásí, že se bude jednat spíš o Ragnarök, který bude vložený do Planet Hulk. Ve filmu uvidíme postavy jako Grandmaster (Jeff Goldblum) Skandinávskou Bohyni Smrti, Helu (Cate Blanchet) a také se dočkáme Skurge the Executionera (Karl Urban).

Hvězda Walking Dead jako Ghost Rider?

Norman Reedus si evidentně užívá hraní v seriálech / filmech, které jsou inspirované komiksy. Norman je vášnivý motorkář a tak není vůbec divu, že projevil zájem o to, zahrát si jednu velmi slavnou marvelovskou postavu, která je spojována s motorkou – Ghost Ridera.

“Sakra jo,” odpověděl Reedus na otázku, jestli by si chtěl zahrát Ghost Ridera. “Byla by to pecka. Dostal bych pak lebku místo obličeje, která je v ohni a všechny ty další věci? Ku*** jo.“

Reedus má již zkušenost s hraním ve filmech / seriálech podle komiksu. Jeho roli ve Walking Dead zná snad každý, navíc si střihl i roli Scuda v Blade II. Navíc, jak všichni víme, tak práva na Ghost Ridera má již zase Marvel Studios. Není ani divu, jelikož předchozí dva filmy o lebkounovi od Columbia Pictures v hlavní roli s Nicolasem Cagem, opravdu mnoho úspěchů nepřinesly.

Marvel Studios zatím žádné plány s Ghost Riderem nezveřejnili. Jestli se objeví ve filmu či seriálu, vlastním nebo jako host, to se můžeme jen dohadovat.

Luthor, Snapper Carr, Maggie Sawyer aneb druhá sezóna Supergirl

Druhá sezóna Supergirl se tentokrát bude odehrávat na stanici CW. A už nastal čas, aby byly postupně odhalováni nové postavy a superhrdinové, kteří se tam objeví.

První z nich je Lena Luthor, mladší sestra největšího nemesis Supermana, Lexe Luthora. Její motivy v seriálu budou samozřejmě pochybné a přinesou spoustu otázek.

Další charakterem je Nick Farrow, je to drzý frajírek, který si chce udělat jméno ve světě zpravodajství. Podle popisu, který je zatím k této postavě dostupný to vypadá, že by mohl dostat vlastní superhrdinskou identitu. “Otázkou je, zda si může ponechat své sobecké a hédonistické způsoby. Díky Kaře by se mohl konečně projevit hrdina Nick.”

Další tři charaktery jsou “Doctor”, což je ďábelská vůdkyně projektu Cadmus. Tato postava je přirovnávána k Serling Roquette známou z komiksu Superboy.

Další postavou je starší verze Snapper Carra, je ve světě Supergirl zkušený novinář a novým zaměstnancem CatCo.

A poslední je Maggie, detektiv a členka Science Police. Postava pravděpodobně našla inspiraci v Maggie Sawyer, která se naposledy objevila v Action Comics #957.

Vixen je novou členkou Legends of Tomorrow

Dcčkářský seriál Legends of Tomorrow v poslední době ztratil několik svých členů pro druhou sérii tohoto seriálu. Alespoň jedna náhrada se našla a její superhrdinka Vixen – ale je tu jeden háček.

Megalyn Echikunwoke, která si zahrál Vixen v rámci seriál Arrow a poskytla svůj hlas k animované postavě Vixen ve stejnojmenném seriálu, si nemůže dovolit vzít tuto seriálovou roli na plný úvazek, jelikož má povinnosti u filmu. Z toho důvodu se v seriálu DC’s Legends of Tomorrow objeví starší verze této hrdinky (bývalá nositelka pláště), která se dostane do týmu díky cestování v čase. Díky tomu bude moci u této role zůstat i Echikunwoke, která bude stále dabovat kreslenou verzi.

Zdá se, že pro tento charakter má plány i DC Comics, jelikož Vixen se objevila v rámci komiksu DC Universe: Rebirth #1 a vše nasvědčuje tomu, že se nejednalo o ojedinělý případ.

Pacific Rim vzkříšen

Tento Del Torův blockbuster z roku 2013 se již několikrát přihlásil o pokračování. To se také několikrát oznámilo, nakonec se ale v roce 2015 tento projekt úplně ukončil. Tento rok ale přinesl zvrat a film je opět v produkci.

Vzkříšení tohoto projektu ale přineslo mnoho změn. Guliermo Del Toro nyní nesedí na režisérské židli a tuto funkci po něm převzal Steven S. DeKnight, který jako režisér pracoval na seriálovém Daredevilovi.

Del Toro ale projekt neopouští. Stal se z něj hlavní producent a také autor scénáře, na kterém pracoval již před tím, než se natočil první film. Na scénáři se také podílel Zak Penn, který si spolupráci s Del Torem pochvaloval.

Další změnu přineslo herecké obsazení samotného filmu. Hlavního hrdinu si nezopakuje Raleigh Becket, kterého si zahrál Charlie Hunnam. Ten ale účast na tomto projektu nevyvrátil, což znamená, že jej ve filmu vidět nakonec můžeme a to jako vedlejší postavu. Jaegera si v sequelu zahraje John Bayega, který se pořádně zviditelnil díky nejnovějšímu dílu Star Wars.

Bleskovky

  • Tento týden vám náš facebook nabídl teaser trailer i gameplay trailer videoherní záležitosti Injustice 2. Nyní na internetu prosákla informace, že by mezi hratelnými postavami měl hráč najít Swamp Thinga, Blue Beetla a Captaina Colda.
     
  • Jen málokterý geek nezná seriálovou scifi nerďárnu jménem Battlestar Galactica. Teď mohou všichni fanoušci této kultovní pecky slavit, protože se chystá celovečerní zpracování, které by mělo do kin vletět již za dva roky. Scénář má na starost Lisa Joy a režie se chopí Francis Lawrence.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz