Ohlédnutí #20/2016

5. června 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #20/2016

Pravidelná nědělní dávka informací v podobě našeho Ohlédnutí je opět tady. Tentokrát nám jardoom se S4TWem prozradí, jaký podtitul ponese filmová Justice League, pak se například dozvíte, jakou velkou postavu získal Marvel zpět do svého filmového světa. Chybět nemohou ani čistě komiksové informace a zde bude řeč o komiksovém Civil Waru 2 od Marvelu. 

Knihy Dobrovský

Namor zpět ve vodách Marvelu

Filmová práva Marvelu jsou rozeseta všude možně a proto je dost komplikované, natočit film, který by nemusela doprovázet tahanice o práva. Jedním takovým byl i Namor Sub-Mariner. Jeho filmová práva drželo v rukou studio Universal Pictures a to se také v roce 2014 rozhodlo jeho film natočit. Nyní je to ale tak, že má Marvel filmová práva zpět a nic tedy nebrání v natočení Namorova snímku, který se zařadí do Pantheónu velikánů z MCU.

Kevin Feige už kdysi otevřel debatu na toto téma a to konkrétně tehdy, když Universal začal mluvit o tomto filmu. Feige jim nechtěl dát nic zadarmo, protože Namorova filmová práva jsou komplikaci pro Marvel Studios. Lidé z Marvelu se v tom začali trochu více nimrat a Feige reagoval takto:

 "Je to daleko komplikovanější, existuje mnoho starších smluv, které zahrnují další strany a ne jen Marvel a Universal."

Tohle případnému filmu a Universalu házelo klacky pod nohy. Marvel ale nejspíš moc dobře věděl, že v boji o filmová práva má trumf v rukávu a proto se také Namorův easter egg objevil v jednom z jejich snímků. Konkrétně na obrázku níže vidíte Tonyho v jehož pozadí je display, na kterém vidíte možné lokace postav. Lokace v Africe nám samozřemě představuje Black Panthera, který se již ve filmu předvedl. No a lokace v oceánu nám ukazuje, kde by měl být první představený mutant Marvel Comics.

Filmová JL vybírá mezi čtyřmi podtituly

Podtituly superhrdinských filmů jsou prostě obrovskou věcí, minimálně co se marketingu týče. To že jsou cool, to je jiná věc. Proto také Warner Bros. moc nelení a pečlivě vybírá podtitul k superhrdinské týmovce Justice League, kterou momentálně točí Zack Snyder.

Všem bylo dlouho jasné, že tento film, který bude rozdělen na dvě části, nezůstane jen u part 1 a part 2. Nikdo ale nečekal, že se ve studiu o podtitulech jedná tak intenzivně, že je ve hře hned několik titulů

  • Justice League: United
  • Justice League: New Day
  • Justice League: Awakening of Hope
  • Justice League: Angels and Demons
  • Justice League: Gods Among Us
  • Justice League: Gods Among Men

?

Řekněme si narovinu, že JL: United se asi konat nebude. Možná by totiž došlo k přirovnávání k X-Men: United. Angels and Demons má zase dost blízko k filmu s Tomem Hanksem. Gods Among Us nebo Gods Among Men je tou více pravděpodobnou variantou. Obě verze jsou dost autentické hlavně proto, že Dawn of Justice představil metalidi jako Bohy a Batman vlastně není jedním z Bohů. New Day a Awakening of Hope je dost možná podtitulem, který se točí okolo zmrtvýchvstání Supermana.

Uvidíme, kterou cestou se Warner Bros. rozhodne jít. Může to být nakonec všechno úplně jinak, takže se nechme představit. Film se chystá na listopad příštího roku.

Další smrt v Civil War II?

Bacha, kdo nečetl Civil War II #1 - spoilery ON!!!

Marvel Comics vydal nový teaser k Civil War II, který se ptá “Kdo padne?,” což s největší pravděpodobností naznačuje, že přijde další smrt nějakého charakteru.

Říkám další, protože War Machine byl zabit Thanosem v komiksu Civil War II #1. Marvel tuto smrt potvrdil jako skutečnou. Navíc zemřela i She-Hulk – minimálně na několik vteřin – na konci prvního čísla této velkolepé události.

Marvel již dříve potvrdil, že se v Civil War II #3 vyskytne opravdu “významná událost” a navíc Bendis v té samé chvíli hovořil o další smrti, kterou chystá pro tuto sérii. Zatím se povedlo předpovědět dvě ze tří smrtí, neboť mezi tři kandidáty patřili právě She-Hulk a War Machine.

Kdo byl ten třetí, o kom se spekulovalo? Původní Hulk, Bruce Banner.

Flash od Warner Bros má režiséra

Novým režisérem filmu The Flash od Warner Bros je Rick Famuyiwa, který natočil třeba film Matroš (Doper). Bohužel se nejedná o nějaké velké režisérské zvíře, ale třeba překvapí. Roli Barryho Allena / Flashe si zopakuje Ezra Miller, který se již objevil v Batman v Superman: Dawn of Justice.

Studio Warner Bros předpokládá, že Famuyiwova vize tohoto filmu je velmi blízko tomu, jak si film o rychlíkovi představují mladí diváci. Navíc by se mělo jednat o vizi, která bude kompatibilní již s napsaným scénářem. Trochu to působí jako jalové kecy, ale uvidíme.

Famuyiwa přichází k filmu Flash poté, co odešel původní režisér, Seth Grahame-Smith, ačkoliv jeho původní scénář by měl být i tak použit pro film.

The Flash bude mít s největší pravděpodobností premiéru 16. března 2018.

Bleskovky

  • Anthony Hopkins byl obsazen ve snímku Transformers 5. Spekuluje se o tom, jakou roli zaujme a kromě čistě dabérské práce se mluví o možném obsazení do role lidského záporáka. Údajně se má jednat o další lidskou krysu mezi Decepticony
     
  • Marvel možná našel svou Captain Marvel. Kromě režisérského postu, který nejspíš obsadí Niki Caro a Jennifer Kent, se začíná mluvit o obsazení Brie Larson, která nedávno, díky filmu Room, proměnila nominaci na Oscara a také získala Zlatý Globus.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz