Deskoherní smetiště 6/2016

2. června 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 6/2016

Svítící slunce a příjemné teplo nás všechny láká ven. Jelikož je tak krásně, tak by málo kdo seděl doma nad nějakou deskovkou. Stane-li se však, že zrovna vychytáte bouřku nebo chladnější počasí přijde nějaká ta hra jistě vhod. České deskoherní firmy nelení a jejich produkci či plány se můžete podívat v tomto článku. A jako bonus přidám nějaké tipy na hry, které můžete hrát venku.

Knihy Dobrovský

K Rexíkům doputovala nádherně graficky vypadající desková hra Velká kniha strašlivých čar. Jedná se o ne tak snadnou kooperativní hru, v níž se ocitnete v kůži čarodějnických učňů, kteří svojí nerozvážnou povahou otevřeli zakázanou knihu kouzel. Lexikon je potřeba zavřít, jelikož z něho vyskakují různé nestvůry. Vaším úkolem je tyto monstra zahnat než napáchají nepředstavitelné škody.

Před několika lety se mluvilo o Timeline, která by byla tematicky zakomponována do našich luhů a hájů. Po květnové návštěvě u Asmodee to vypadá, že bychom se mohli dočkat v příštím roce. Tak snad se věci k přípravě Timeline: Česko dají brzy do pohybu.


Otestovat svou paměť a logické myšlení můžete jednoduchou a svižnou strategickou hrou v duchu piškvorek. Goblíci jedlíci jsou již k dostání. 

Mindok tradičně jako každý rok nabízí balíček her za zvýhodněnou cenu pro pořadatele letních táborů. Více informací o to jaké hry jsou v balíku a za jakou cenu se dozvíte zde.

Nominace na Spiles des Jahres, tedy prestižní ocenění v oblasti moderních společenských her se ze stáje Mindoku uchází Krycí jména od Vlaadi Chvátila a v nominaci na komplexní hru roku pro experty je ke konci léta očekávaná novinka Pandemic Legacy: Season 1.


Albi připravilo pro hráče staronovou hru Na prodej. V průběhu partie kupujete a prodáváte nemovitosti a pomocí přihazování, dražení a blufování se snažíte získat ty nejcennější.

V půlce května jsme se konečně dočkali kooperativní hry pro 1 až 4 hráče – Robinson Crusoe: Dobrodružství na Prokletém ostrově. Tato scénářová záležitost není úplně jednoduchá, což je u toho typu her dobře. Hra doputovala i k nám do redakce, proto se brzy můžete těšit na recenzi.    


Blackfire pro nás připravil dovedností hru Dr. Heuréka, při níž si vyzkoušíte svoji zručnost, ale také logické uvažování. Krátké představení hry na videu.

Po domluvě s Asmodee se díky Blackfiru dočkáme graficky vyvedné hry Dream House (polský originál – Domek). V této hře se stáváte designéry a je pouze na Vás jak Váš domeček bude vypadat. Na hře Dům snů již byla zahájena lokalizace.

Blackfire se nás snaží na mlsat, překlad očekávané dvojkovky 7 divů: Duel, která vychází s populární hry 7 divů, je hotov. Teď se čeká na lokalizaci pár dalších her, ať se může naplnit kontejner a hurá do českých obchodů. Na obrázky vybraných karet se můžete podívat na facebooku společnosti.


Várka novinek je za námi a teď slibované tipy na venkovní hry. V první řadě bych rád vypíchl hru Crossboule, kterou k nám dováží Rexhry. Jedná se o upgradovanou variantu hry pétanque, kterou můžete hrát kdekoliv a stanovit si vlastní pravidla. Druhou volbou jsou Mölkky, jenž dodává Albi. Zpravidla hrají dva týmy a snaží se jako první nahrát 50 bodů. Body se získávají za srážení dřevěných kolíků . Je však potřeba i trocha strategického myšlení, protože pokud se srazí jedna mölkka, započítají se body rovny číslici na mölce, pokude se srazí víc mölek, počítají se body rovny počtu sražených mölek.

Děkuji vám za pozornost a u dalšího deskoherního smetiště nashledanou...   

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz