Ohlédnutí #19/2016

29. května 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #19/2016

Týden utekl jako voda a proto je tu nové Ohlédnutí, ve kterém vám opět tradiční redaktorské duo, S4TW a jardoom, servíruje komiksové novinky, které si pro nás tento týden nachystal. Letem světem probereme novinky ve stájích Marvelu a také nahlédneme do konkurenčního DC. Podíváme se na novinku v digitálních verzích komiksů a řeč bude i o filmových X-Menech.

Knihy Dobrovský

Captain America: Steve Rogers #1 – jako facka do tváře

Předem varuji, že se zde objeví pár spoilerů, tak kdo si nechce kazit zážitek, tak ať raději dál nečte!

Tento víkend jsme byli svědky jednoho převratného odhalení, které se objevilo v komiksu Captain America: Steve Rogers #1. Bylo nám odhaleno, že Steve Rogers, který se v poslední době vrací do role Capa, je ve skutečnosti agentem Hydry a vypadá to, že tomu tak může být již od jeho dětství.

Výkonný editor, Tom Brevoort, potvrdil, že se jedná o skutečného Steva Rogerse, a ne o nějaký klon, Skrulla tvaroměniče či Capa z alternativního vesmíru. To samé potvrdil i scénárista, Nick Spencer.

Příběh bude pokračovat 29. června s druhým číslem a jak řekl Brevoort, komiks nám “ukáže děsivé a šokující okamžiky, pokud to již neudělal,” navíc by nám měl pomoct pochopit, jak mohl Steve tak dlouho pracovat v utajení, jak to celé dělal.

Tento komiks rozhodně stojí za pozornost!

Marvel Now!

Zatímco se všude probírají šokující události, které se týkají Captaina Americy, tak Marvel oznámil, že chystá Marvel Now! (opět), které označuje jako “nové, šokující status quo.”

Více podrobností by mělo být odhaleno díky červencovým úvodníkům ke komiksům, které vyjdou v říjnu. Marvel Now! bude mít kataklyzmatický dopad, který nastane po Civil War II.

“Marvel Now! je budoucností marvelovského vesmíru,” říká šéfredaktor Marvelu, Axel Alonso. ”Fanoušci se mohou těšit na nové tituly, návrat těch oblíbených a dokonce i některé šokující posuny ve statusu quo, které fanoušci odhadují již v rámci Civil War II. Nikdy nebyl lepší čas, kdy se stát čtenářem Marvelu.”

Otázkou je, jestli se může jednat o něco tak šokujícího, když Marvel v posledních měsících slibuje šokující věci jako na běžícím pásu. Jenom za posledních 12 měsíců jsme měli Secret Wars, All-New All-Different Marvel a teď nás čeká Civil War II a pak Marvel Now!?

Samozřejmě se jedná především o reakci na největšího konkurenta DC, který právě začal s DC Rebirth. Snad se z tohohle nestane trend.

Green Arrow: Rebirth #1

A tak to začíná... Konečně vyplouvají na povrch informace o jednotlivých číslech, které budou spadat do údálosti, která u DC začně příští týden a ponese název Rebirth. My si prozradíme něco o jednom z nich, Green Arrow: Rebirth – bude to jednočíslový speciál.

Psát to bude Benjamin Percy a kreslit Otto Schmidt.

Opět jsou spolu poprvé. Smaragdový lukostřelec se potkává s Black Canary. Dinah Lance převrhne svět tohoto hrdiny vzhůru nohama a zpochybní vše, v co Green Arrow věří. Zároveň ho dotlačí k otázce, na čem mu záleží víc – na jeho morálce či jeho penězích?

“Lidé toužili potom, aby se dal Green Arrow s Black Canary znovu dohromady a my jim to konečně chceme splnit,” říká autor, Benjamin Percy. “A co se také vrátí? Green Arrowova bradka.”

Komiks vyjde 1. června a bude mít 32 stran.

Singer chce původní X-Meny

Bryan Singer se nechal slyšet, že by ještě jednou chtěl vidět původní obsazení X-Menů, se kterým před šestnácti lety začínal. Ačkoliv nejnovější přírůstek připravil půdu pro nový film, Singer by rád natočil snímek s původními herci. Díky filmu, který teď okupuje kinosály je to sice nemožné, ale i tak by se s tím prý uměl poprat.

"Všichni jsou to skvělí herci, skvělí lidé a dobře se s nimi pracuje. Máme spolu bohaté zkušenosti. Rád bych to udělal, jen je nutné přijít na to, jak. Cesta je ale již vydlážděná"    Bryan Singer

V tomto bodě je totiž kontinuita X-Meních filmů pevně daná a Singer posledním snímkem přivedl zpět všechny postav, které známe z dřívějška. Teď jsou ale všichni omlazeni a je téměř nemožné zase přeházet obsazení a časovou linii. Je pravda, že First Class se odehrává 20 let před Apocalypsem, a všichni jsou pořád stejně staří, ale musíme brát v úvahu také to, že DoFP resetoval jejich vesmír a vlastně nikdo ještě moc nevíme, jak moc velké jsou změny.

ComiXology přináší nový model 

Pokud jste fandové digitálních verzí komiksů a ohrnujete nos nad superhrdinským mainstreamem, tak je pro vás nová služba od ComiXology šitá na míru. Kromě běžného obsahu, který ComiXology nabízí totiž zanedlouho přijde tako nový model, ve kterém se vyhnete superhrdinům velkým obloukem a všechny ty zmatené DC a Marvel restarty se vám vyhnou obloukem.

Za pouhých 5.99$ měsíčně máte neomezený přístup ke všem komiksům, které budou v nabídce. Nabídka se samozřejmě bude pomalu rozrůstat ale již nyní je připravena základní verze, která je plná skvělých titulů. Přebírat se můžete komiksy jako Red Sonja, Scott Pilgrim, Adventure Time, Attack On Titan, The Walking Dead, Hellboy či Star Trek a řekl bych, že se nejedná o žádné béčko, nýbrž pořádnou kvalitu, která potěší každého.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz