Největší filmový crossover Marvelu

22. května 2016 jardoom Diskuze (0)
Největší filmový crossover Marvelu

Začíná to vypadat tak, že Marvel Cinematic Universe prostě "nemá" chyb a vyloženě silná komiksová konkurence je zatím v nedohlednu. Je pravda, že Foxovské X-Mení Universum je obrovské a co se oblíbenosti i tržeb týče, umí MCU nepříjemně šlapat na paty, ale další konkurence pak připadá v úvahu jen ze strany DC, kde je vše zatím v počátcích a na další přírůstky si ještě dlouho počkáme.

Knihy Dobrovský

DC ale nyní dejme úplně stranou, protože tenhle článek bude jen o Marvelu a možném či nemožném crossoveru těchto dvou největších a nejlépe postavených filmových světů, které se dále rozrůstají a neposud ani jeden z nich zdaleka nedosáhl konce.

Dnes jsem viděl opravdu úžasný fan trailer, který míchá dohromady záběry z filmů od Marvelu a Foxu. Trailer byl tak skvěle sestříhaný a scény do sebe tak úžasně zapadly, že jsem si říkal, proč sakra nikdo moc nemluví o nečem tak velkém, jako je právě tento crossover. Dříve, než se dále rozepíšu, bychom se na tento trailer měli společně podívat a nasát tu atmosféru, která mne k tomuto článku dovedla.

Lidé ještě nepřestávají být zahlceni superhrdinským filmem a dokazují to jak rekordní tržby posledního Civil Waru, tak víkendové tržby prvních promítání nových X-Menů. Jelikož oblíbenost stále stoupá, tak je jasné, že ani jedna strana barikády z filmy nepřestane. Marvel má oficiální plány do roku 2019, kdy proběhne Infinity Wars part 2. Fox své plány odhaluje postupně a nyní se čeká, jak dopadne Apocalypse, který momentálně okupuje kina po celém světě. Jisté ale je, že crossover je řešení, které vzbudí obrovský zájem, stane se sledovanou událostí a pokud se povede, tak otevře dveře věcem, které momentálně nemohou přijít například skrze filmová práva, která jsou rozsekaná mezi několik studií.

Jak by k tomu mohlo dojít?

Ze strany MCU se začíná pomalu blížit Infinity War, který má být největší údálostí, jakou tento vesmír potká. Thanos a jeho Infinity Gauntlet jasně naznačuje, že nezůstane kámen na kameni a nemyslím tím Infinity Gemy (kameny z rukavice). Proto se také jedná o dva filmy, ve kterých se má objevit na cca 60 postav. Události po tomto souboji ale mohou skončit jakkoliv a i když víme, jak to dopadne (někdo sice zařve, ale Thanos tak jako tak padne) nějaké škody to ve vesmíru zanechá. Tyto škody nemusí být vůbec malé a nemusí také zasáhnout jen vesmír Marvel Studios.

Poté je tu novinka Marvel Studios, kterou je Dr. Strange. O této postavě je známo, že je jedním z nejmocnějších kouzelníků. Kdo z vás ale ví, že kromě kouzel je v jeho silách také cestování napříč dimenzemi? V MCU se stane něco vážného a Dr. Strange, odhodlán vše zachránit, se ponoří do hluboké meditace, která ho napříč dimenzemi dovede k X-Menům a on je požádá o pomoc. 

Trumfy ale nejsou jen na straně Marvel Studios, protože crossoveru nemusí otevřít dveře Thanos nebo cokoliv na straně jejich vesmíru. Zde se může hodně angažovat také Fox, jehož X-Mení filmová historie moc dobře zná cestování v alternativních realitách či čase. Nejlepším příkladem je snímek Days of the Future Past z roku 2014.

Crossover ale nemusí vzniknout díky událostem z posledních filmů na jedné či druhé straně obou vesmíru. Čistě teoreticky je totiž mnoho komiksových situací, které mohou otevřít tyto pomyslné dvěře a dopřát tím prostor možnému crossoveru mezi světy Marvel Studios a Foxu. 


Secret Wars

Secret Wary jsou jedny z nejznámějších eventů komiksového světa Marvelu a zrovna ten nedávný je tak čerstvou záležitostí, že přímo volá po zfilmování. Jak by tohle mohlo vypadat? Na planetách v obou realitách se začnou objevovat místa, kde se střetává jeden vesmír z druhým. Pokud s tím žádná strana nic neudělá, oba světy se střetnou a zaniknou. Díky těmto místům ale mohou hrdinové z obou realit cestovat napříč, což může vést ke střetum či vzájemné spolupráci, která povede k vyřešení situace. 

Nejlepší by byla samozřejmě zlatá střední cesta, kdy se hrdinové střetnou a až si natrhnou kaďáky nebo vymlátí si debilitu z hlavy, tak si uvědomí, že jsou jejich matky jmenovkyně a dají hlavy dohromady. Poté celou situaci vyřeší a budou žít šťastně až do smrti, k tomu jim dopomáhej Bůh či nějaký jiný over power charakter.

Víme ale jak Secret Wars dopadl. Všechny reality zanikly a vznikl Prime Earth, což znamená, že se nemusí film dočkat šťastného konce, nýbrž pokračování, ve kterém by se naše latexová partička musela zabydlet ve vesmíru novém. Poté by samozřejmě největší myslitelé (Stark, Banner, Xavier, Beast a možná Reed Richards) museli vymyslet, jak znovuobnovit jejich světy a vrátit vše dopořádku.


Heroes Reborn

Záporákem tohoto komiksového eventu je Onslaught. Supermocný motherfucker, který zabije Avengers, Fantastic Four a podobně. Jenže po smrti těchoto hrdinů jejich životy nekončí. Zjistilo se totiž, že po jejich smrti vlastně neumřeli ale přesunuli se do kapesního vesmíru Franklina Richardse.

Jak to může vypadat ve filmu? Ideálně to vidím na straně X-Menů, kdy se ze spojených mysli Magneta a Xaviéra zrodí Onslaught (tak to bylo v komiksu), jehož moc bude tak velká, že bude moci cestovat napříč vesmírem, časem i realitami a vše to bude demolovat. Zničí jak svět MCU, tak ten od Foxu a naši hrdinové si pak zahrají kapesní kulečník. Franklin je poté vrátí zpět a společně Onslaughta porazí.


Dr. Doom

Naprosto nevyužitá postava, která je v komiksovém světě tím největším charakterem, jaký Marvel zplodil. Postava, která se postavila těm nejmocnějším bytostem Marvelu a úspěšně jim nakopala prdel. Tak velká komiksová osobnost si prostě zaslouží víc, než to, co prozatím Fox předvedl. Lidé prahnou po tom, vložit vše do rukou Marvel Studios a já myslím, že tato volba opět pomůže k výborné zápletce, která povede ke crossoveru.

Jakmile se Marvel Studios zbaví Thanose, může začít tvořit nového šílence, pro jejich následující filmy a kdo jiný je vhodnější adept, než Dr. Doom? Kdo četl Secret Wars # 1-12, od Jima Shootera a Mike Zacka ( u nás vyšlo jako Omnibus Tajné Války a Ultimátní komiksový komplet #5-6), tak jistě ví, čeho je Doom schopen. Ani Beyonder se svou božskou mocí nebyl pro Dooma problém a tak se zmocnil jeho síly.

Na takového záporáka nestačí táhnout s hrdiny jednoho světa a nutno dodat, že nikdo ještě nevíme, kolik zařve hrdinů v Infinity Wars. Důležité je vědět, že Doom s neomezenou mocí nikdy neprahl jen po Zemi, ale chtěl být pánem všeho. Což opět otevírá mnoho pomyslných příběhových linií. Také je tu zapotřebí zmínit, že Doom nemusí ihned zabrat pozici největšího záporáka ale může stačí mu tiše těžit z toho, co se ve světě děje. Doom War přinesl Dooma s Vibrániem. Heroes Reborn zase ukázal, že i Galaktus je pro Dooma jen čajem o páté. 


Asi všichni víme kam tím mířím. Je prostě nekonečně mnoho možností, jak tohle udělat. Jde tu spíš o to, jestli tohle některé ze studií je ochotno udělat a pokud ano, tak za jakých podmínek. Marvel Studios prostě umí a konkrétně si připomeňme, jak podal pomocnou ruku Sony, které si nevědělo s potenciálem Spider-Mana rady. Podobně to může být s F4. 

V našem případě ale nejde ani tak o pomoc Foxu s F4, ale spíše o prolomení ledů, které mohou pomoci obrovskému crossoveru. Pokud Marvel Studios úspěšně zvládl přepostavovaný Civil War a do Infinity Waru narve hrdinů ještě více, tak si nemyslím, že s pomocí Foxu nezvládne ukočírovat crossover tohoto typu.

Tento článek nemá sloužit jako hoax, který rozhlásí "Hele, X-Meni budou mlátit Avengery". Tyhle úvahy si tedy nechce do hospody k pivu, nebo jako nejvhodnější konverzaci se ženou po sexu, takhle jedině takhle pochopí, že už fakt chcete spát. Jde mi o to, ukázat vám, že komiksový svět dopřál crossoverům značný prostor a proto takovéhle senzace nemusí být naprostou blbostí.

Domluva mezi Foxem a Marvel Studios by navíc přinesla jenom samá pozitiva a pokud by se film povedl, nebylo by vůbec žádné negativum a obě studia by z toho jenom těžila. Podotýkám, že nemusí jít o svázání jejich vesmíru na pořád. Jeden film by bohatě stačil. Nejde totiž jen o to, co přinese film samotný, ale také o tom, jak zasáhne tyto vesmíry či co přetáhne z jednoho vesmíru do druhého.

Navíc se tomu nebrání ani sami herci. Představitel Wolverina Hugh Jackman prohlásil, že by rád viděl Wolverina v Avengerech. Škoda že v tom samém rozhovoru dodal, že se to nejspíš nestane. Jak to vidite vy? Je tento crossover možný?

Dále bych chtěl také podotknout, že vše, co zde píšu, pochází z mé hlavy a nejedná se tedy o žádný překlad článku ze zahraničního zdroje. Jsem tedy otevřen jakékoliv diskuzi, protože je tohle mé zamyšlení nad budoucností komiksovek Marvelu a Foxu, které se i po tolika letech těší obrovskému úspěchu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku