Tiše, myši, ši, ši, ší

19. května 2016 jardoom Diskuze (0)

ať vás dravci neslyší!

Tiše, myši, ši, ši, ší

Český komiksový trh se letos rozroste o nový fantasy kousek, který v zahraničí sklízí obrovské úspěchy. Konkrétně se může chlubit například výhrou v nominacích Eisner Awards v kategorii dětských publikací z roku 2008.

Knihy Dobrovský

Ačkoliv jsem zmínil výhru v kategorii dětských publikací, netvdím tím, že je kniha pouze pro děti. Kromě roztomilých myšiček v rytířských zbrojích se totiž v komiksu objevuje zrada a hlavně obrovští záporáci v podobě nebezpečných predátorů, kteří jim jdou po krku. Řeč je samozřejmě o komiksové parádě Mouse Guard od Davida Petersena, kterou zde zanedlouho vydá Comics Centrum pod českým názvem "Myší hlídka: Podzim 1152".

Příběh vypráví o životě malých myších hrdinů, kteři žijí svoje myší životy plné velkých problému. Myši mají vlastní teritoria, která musí chránit před dravci a nájezdy jejich přirozených predátorů. Právě před těmito problémy ma vesnice uchránit Myší hlídka. 

První kniha nám představí tři hlavní hrdiny, kteří jsou zároveň nejlepšími členy hlídky - Justýna, Borise a Straše. Tito hrdinové putují od vesnice k vesnici a musí se nebojácně postavit každému zlu, které je přímo na cestách či ve vesnicích potká.

Autorem scénáře i kresby je američan David Petersen, který o sobě dal vědět hlavně tímto skvostem. Ten Myší hlídku napsal tak, aby vyhovovala každému typu konzumenta. Zabavit má totiž jak děti, tak mládež a nudit se určitě nebudou ani dospěláci. Příběhově se totiž tato série dá označit jako pohádková fantasy s pořádně hustou atmosférou a velkolepou akcí v podobě panelů, které vykreslují monumentální bitvy.

Pokud vás tento komiks zaujal, můžete jej v předprodeji zakoupit přímo na stránkách Comics Centra, které jej po omenezou dobu nabízí s předprodejovou slevou.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Žoldnéř I. Kult svatého ohně

Žoldnéř I. Kult svatého ohně

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku