Tiše, myši, ši, ši, ší

19. května 2016 jardoom Diskuze (0)

ať vás dravci neslyší!

Tiše, myši, ši, ši, ší

Český komiksový trh se letos rozroste o nový fantasy kousek, který v zahraničí sklízí obrovské úspěchy. Konkrétně se může chlubit například výhrou v nominacích Eisner Awards v kategorii dětských publikací z roku 2008.

Knihy Dobrovský

Ačkoliv jsem zmínil výhru v kategorii dětských publikací, netvdím tím, že je kniha pouze pro děti. Kromě roztomilých myšiček v rytířských zbrojích se totiž v komiksu objevuje zrada a hlavně obrovští záporáci v podobě nebezpečných predátorů, kteří jim jdou po krku. Řeč je samozřejmě o komiksové parádě Mouse Guard od Davida Petersena, kterou zde zanedlouho vydá Comics Centrum pod českým názvem "Myší hlídka: Podzim 1152".

Příběh vypráví o životě malých myších hrdinů, kteři žijí svoje myší životy plné velkých problému. Myši mají vlastní teritoria, která musí chránit před dravci a nájezdy jejich přirozených predátorů. Právě před těmito problémy ma vesnice uchránit Myší hlídka. 

První kniha nám představí tři hlavní hrdiny, kteří jsou zároveň nejlepšími členy hlídky - Justýna, Borise a Straše. Tito hrdinové putují od vesnice k vesnici a musí se nebojácně postavit každému zlu, které je přímo na cestách či ve vesnicích potká.

Autorem scénáře i kresby je američan David Petersen, který o sobě dal vědět hlavně tímto skvostem. Ten Myší hlídku napsal tak, aby vyhovovala každému typu konzumenta. Zabavit má totiž jak děti, tak mládež a nudit se určitě nebudou ani dospěláci. Příběhově se totiž tato série dá označit jako pohádková fantasy s pořádně hustou atmosférou a velkolepou akcí v podobě panelů, které vykreslují monumentální bitvy.

Pokud vás tento komiks zaujal, můžete jej v předprodeji zakoupit přímo na stránkách Comics Centra, které jej po omenezou dobu nabízí s předprodejovou slevou.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Hellboy

Hellboy

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku