Crew² #52

18. května 2016 jardoom Diskuze (0)
Crew² #52

Komiksový magazín Crew² se díky číslu 52 dostal do ke svému konci. Co nás čeká po něm, ještě nikdo neví a bůh ví, jestli to ví samo nakladatelství. Já vám ale řeknu, co vás čeká právě v tomto posledním kousku, jehož výtisk se právě dostal do naší redakce.

Knihy Dobrovský

Nová Crew nabídla pokračování novinky jménem EKHO. Můj názor na tento komiks jsem řekl již v recenzi minulého dílu. Dnes se tedy nebudu opakovat a řeknu spíš, jak se to díky tomuto číslu vyvinulo.

Tam, kde EKHO nejdříve směřovalo, to nakonec vlastně nedošlo. První sešit rozvyprávěl příběh, na který ten druhý nějak přímo nenavázal i když jsou v něm ty samé postavy a pokračují přesně tam, kde je předchozí sešit nechal. Spíše si jel po vlastní ose a tím čtenáře ještě více vtáhnul do děje, protože ještě více otevřel děj a vhodil do něj další střípky čehosi, na co nám už Crew jen tak neodpoví.

Tyto dva sešity tedy působí dost otevřeně a ačkoli to končí slovy "konec", končí to jen vzdáleně a člověk moc dobře ví, že je hodně neznámých a tyto dva sešity na ně neodpoví ani náhodou. Ke kresbě již nemám co dodat jelikož se jedná o totožnou práci, kterou jsem komentoval již minule. Pravdou ale je, že jsme k tomu nyní přičuchl trochu víc a začíná se mi líbit.  90%

Po EKHU nám nová Crew přináší Lobovu jednohubku, která člověka Lobem políbeného nemá jak překvapit. Je to vlastně pořád to samé a vlastně je to i důvod, proč Loba samotného nedržím skladem ve své knihovně a stačí mi přelouskat jeho sešitovky v originále, nebo tady v Crwáckém magazínu.

Lobo se tentokrát musí vypořádat se závislostí na kouření a nutno podotknout, že ačkoliv je pro něj tohle prací na hodinu, absťáky mu odvykačku pěkně znepříjemňují.

Příběh je opět plný násilí, vtipných hlášek a cenzůrou prohnaných sprostých slov. K tomu všemu typická Lobova kresba, která našeho intergalaktického zabijáka doprovázela až do jeho restartu, který ho prohnal homosexuální kůrou a vymýváním mozku za pomoci Twilight ságy.

I když je tento Lobův příběh zase stejným čtením, které dopřeje maximálně chvilku oddechu a nenáročné čtení, nemůžu říct, že bych se nebavil. Jde spíš o novou Lobovu zkušenost, než povinnou četbu, která ukáže monument z Lobova života.  60%

Protože tento formát magazínu končí, je nutno ukončit také Rudou hrobku, což je Hellblazerův příběh, který je Crwí vyprávěn už od čísla 49 a nejnovější výtisk přináší finálovou čtvrtou část.

Čtvrtá část konečně přinesla velkou akci a ještě větší činy. Oproti prvním sešitům je to opravdu krok kupředu, protože v nich se hlavně kecalo a nic moc se nedělo. Constantine spíš zkoumal situaci, chodil kolem horké kaše a nechal čtenáře dumat nad tím, proč je věčně klidný týpek najednou takhle připosraný.

Nový sešit ale ukazuje přesně toho Hellblazera, kterého známe. V klidu dokouří žváro a pak se pustí do akce. Jsem rád, že Rudá hrobka nebyla přicmrndávačem, který se přiživuje na jeho značce. Z prvu to tak totiž vypadalo. Tento sešit ale názorně předvedl, co je John Constantine zač a proč není radno si s ním zahrávat a už vůbec né jej vydírat.

Kresba se mi v tomto sešitu libila nejvíc, což je možná paradox, protože jí obstaral stejný kreslíř. Chválil jsem ji už předtím a dnes tomu nebude jinak. Ačkoli je kresba temnějšího rázu a myslel jsem si, že bude vyhovovat jen ve statických fázích scénáře, tak vyhovuje i akčnější notě, na kterou je tento díl lazen.  70%

Verdikt

Poslední Crew² je úctyhodným zakončením další éry tohoto magazínu a čtenáři dopřává to, co umí nejlépe. Snad se znovu sejdeme a prožijeme minimálně stejně zábavné chvilky, protože český čtenář je náročný a může si za to sama Crew², která jej rozmazlila. Ostatně, tento díl je toho důkazem.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Najdete nás na Facebooku