Crew² #52

18. května 2016 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Crew² #52

Komiksový magazín Crew² se díky číslu 52 dostal do ke svému konci. Co nás čeká po něm, ještě nikdo neví a bůh ví, jestli to ví samo nakladatelství. Já vám ale řeknu, co vás čeká právě v tomto posledním kousku, jehož výtisk se právě dostal do naší redakce.

Nová Crew nabídla pokračování novinky jménem EKHO. Můj názor na tento komiks jsem řekl již v recenzi minulého dílu. Dnes se tedy nebudu opakovat a řeknu spíš, jak se to díky tomuto číslu vyvinulo.

Tam, kde EKHO nejdříve směřovalo, to nakonec vlastně nedošlo. První sešit rozvyprávěl příběh, na který ten druhý nějak přímo nenavázal i když jsou v něm ty samé postavy a pokračují přesně tam, kde je předchozí sešit nechal. Spíše si jel po vlastní ose a tím čtenáře ještě více vtáhnul do děje, protože ještě více otevřel děj a vhodil do něj další střípky čehosi, na co nám už Crew jen tak neodpoví.

Tyto dva sešity tedy působí dost otevřeně a ačkoli to končí slovy "konec", končí to jen vzdáleně a člověk moc dobře ví, že je hodně neznámých a tyto dva sešity na ně neodpoví ani náhodou. Ke kresbě již nemám co dodat jelikož se jedná o totožnou práci, kterou jsem komentoval již minule. Pravdou ale je, že jsme k tomu nyní přičuchl trochu víc a začíná se mi líbit.  90%

Po EKHU nám nová Crew přináší Lobovu jednohubku, která člověka Lobem políbeného nemá jak překvapit. Je to vlastně pořád to samé a vlastně je to i důvod, proč Loba samotného nedržím skladem ve své knihovně a stačí mi přelouskat jeho sešitovky v originále, nebo tady v Crwáckém magazínu.

Lobo se tentokrát musí vypořádat se závislostí na kouření a nutno podotknout, že ačkoliv je pro něj tohle prací na hodinu, absťáky mu odvykačku pěkně znepříjemňují.

Příběh je opět plný násilí, vtipných hlášek a cenzůrou prohnaných sprostých slov. K tomu všemu typická Lobova kresba, která našeho intergalaktického zabijáka doprovázela až do jeho restartu, který ho prohnal homosexuální kůrou a vymýváním mozku za pomoci Twilight ságy.

I když je tento Lobův příběh zase stejným čtením, které dopřeje maximálně chvilku oddechu a nenáročné čtení, nemůžu říct, že bych se nebavil. Jde spíš o novou Lobovu zkušenost, než povinnou četbu, která ukáže monument z Lobova života.  60%

Protože tento formát magazínu končí, je nutno ukončit také Rudou hrobku, což je Hellblazerův příběh, který je Crwí vyprávěn už od čísla 49 a nejnovější výtisk přináší finálovou čtvrtou část.

Čtvrtá část konečně přinesla velkou akci a ještě větší činy. Oproti prvním sešitům je to opravdu krok kupředu, protože v nich se hlavně kecalo a nic moc se nedělo. Constantine spíš zkoumal situaci, chodil kolem horké kaše a nechal čtenáře dumat nad tím, proč je věčně klidný týpek najednou takhle připosraný.

Nový sešit ale ukazuje přesně toho Hellblazera, kterého známe. V klidu dokouří žváro a pak se pustí do akce. Jsem rád, že Rudá hrobka nebyla přicmrndávačem, který se přiživuje na jeho značce. Z prvu to tak totiž vypadalo. Tento sešit ale názorně předvedl, co je John Constantine zač a proč není radno si s ním zahrávat a už vůbec né jej vydírat.

Kresba se mi v tomto sešitu libila nejvíc, což je možná paradox, protože jí obstaral stejný kreslíř. Chválil jsem ji už předtím a dnes tomu nebude jinak. Ačkoli je kresba temnějšího rázu a myslel jsem si, že bude vyhovovat jen ve statických fázích scénáře, tak vyhovuje i akčnější notě, na kterou je tento díl lazen.  70%

Verdikt

Poslední Crew² je úctyhodným zakončením další éry tohoto magazínu a čtenáři dopřává to, co umí nejlépe. Snad se znovu sejdeme a prožijeme minimálně stejně zábavné chvilky, protože český čtenář je náročný a může si za to sama Crew², která jej rozmazlila. Ostatně, tento díl je toho důkazem.

7/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 23.8%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé se mi smějí, protože čtu knihy, komiksy a hraji videohry. Smějí se mi, že nežiji svůj život. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Štítky

Sdílet článek

Článek týdne

Mé aktuální čtení #29: Rumcajs se vrací

Mé aktuální čtení #29: Rumcajs se vrací

Najdete nás na Facebooku