Chyby v komiksových filmech - část 3

8. května 2016 jardoom Diskuze (0)
Chyby v komiksových filmech - část 3

Když jsem dnes s Morzaelem dělal tu nejlepší a nejzábavnější část na naší redaktorské práci (údržbu našeho systému), všiml jsem si, že jsem před pár lety napsal dva články, ve kterých jsem vybral pár komiksových filmů a ukázal jsem světu (našim čtenářům), jaké umí produkce nasekat chyby.

Kdo by měl zájem zapátrat v historii, nechť klikne na odkazy zde a zde. Jelikož jsem si v prvním díle nadělal špatnou reputaci u Batmana, kterému jsem znehodnotil Nolanovy filmy, rád bych si teď rýpnul i do Supermana, čímž bych si u Batmana polepšil a zároveň také přilil trochu oleje do ohně v souboji BvS.

Tušíte správně, koukneme se na chyby ve Snyderově snímku Man of Steel.

Knihy Dobrovský

1) Začneme v době, kdy byl Clark ještě malým chlapcem. Vzpomeňte si na scénu, kdy Clarkova třída jela autobusem po mostu, ze kterého se bus zřítil a hrozilo, že se děti utopí. Clark ale pohotově zareagoval a autobus vytáhl na souš.

Zde ale vidíte chybu, která v této scéně je. Když Clark vytahuje autobus, boční dveře jsou otevřené. Jakmile ale Clark vytáhne na hladinu ještě jeho spolužáka, tak v další scéně vidíte dveře zavřené. Že by si autobusák dělal legrácky z dětí a chtěl si s nimi ještě užít trochu nemravné zábavy, dokud jsou mimo z této nehody?

2) Další chybu vidíte na palubě rybářské lodi, na které Clark pracoval, když odešel z domu. Rybařina na moři, to je tvrdá práce, ale Clark se ničeho nezalekne a umí si sjednat respekt i tam. Konec konců, dokonce i potrhané a zamotané lano se před jeho neúprosným pohledem zachvělo strachy a radši se okamžitě spojilo a krásně smotalo do úhledného tvaru tak, aby jej Clark mohl jednoduše zvednout.

3) Svět, ve kterém se filmový příběh odehrává, je smyšlený a o tom se asi nemusíme dohadovat. Snyder ho ale vymyslel naprosto bezchybně a protože ví, že časový posun lidem jen komplikuje život, tak jej úplně zazdil.

Důkazem je například scéna, kdy Generál Zod vysilá po celé planetě vzkaz pro Supermana. Ať jste v Číně, Africe či Americe, všude je prostě noc a důkaz naleznete ve snímku pod tímto textem. Tak kdo si z vás dělá čurinu? Snyder nebo já?

4) Jakmile se Generál Zod dověděl, kde že to Superman během svého pozemského života bydlel, okamžitě se na to místo přijel podívat. Našel tam ale jen Martu, jeho adoptivní matku. Ta ale nechtěla říct, kde že se ten její spratek potuluje a tak ji Fiora umravnila letmým pohlavkem, který ji odnesl pár metrů dál.

Když ale dopadla, měla celkem štěstí, že je pod ní seno, jinak by ji to nejspíš trochu bolelo. Díky tomu si ale uvědomila, že má prostě pěkný mrdník na zahradě a tak to mezi scénama uklidila. No přeci během natáčení neukáže svůj statek takhle zaneřáděný.

5) Další do očí bijící scénou je Supermanův let napříč silovým polem. Při tomto vyhlídkovém letu držel v náručí jeho životní lásku Lois. Je to doopravdy superžena, to se musí nechat. Né každá minda je hodna Supermana.

Je ale víc super než se zdálo, protože ačkoli Supermanova tvář prochází během tohoto letu značnou deformací, která je způsobena buďto rychlostí letu nebo silou onoho pole, Lois je naprosto v pořádku a vypadá to, jakoby seděla na řetízkovém kolotoči.

6) Poslední chybu uvidíme při scéně, kdy Perry White hrdinně zachraňuje své přátele z trosek Metropolis. U této scény ale mám pocit, že se na place objevují i Transformeři, o kterých nám Snyder neřekl. Jinak si totiž neumím vysvětlit, jak je možné, že auto, které zničí tlaková vlna, je v další scéně jen zaprášené od bordelu, který sebou tato vlna přinesla.

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz