Deskoherní smetiště 5/2016

8. května 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 5/2016

Květnové deskoherní smetiště je tu. Věřím, že jste 30. duben, tedy mezinárodní den deskovek Tabletop day, oslavili nějakou tou hrou. Duben byl poměrně skoupý na novinky, ale nebudu vás déle zdržovat a pojďme se podívat na to, co je nového v české kotlině.

Knihy Dobrovský

V anketě BoardgameQuest se podařilo REXíkům sebrat hned dvě ocenění. Atlantida získala cenu za vůbec nejlepší expanzi roku 2015 a cenu si odnesl i Blood Rage, a to v kategorii taktických her.

Chystá se další rozšíření k populární hře Settlers: Zrod impéria. Bohužel to nebude první malé rozšíření, jelikož jsou komplikace při hledání vhodného termínu tisku, ale balíček karer v originálním znění "3 is a Magic Number".

Česká karetní hra z post-apokalyptického světa Races of New Era nebo-li RONE získala v nakladateství REXhry oporu při vydání. Tahle sci-fi strategická karetní záležitost pro 2 nebo 4 hráče je zasazená do temného světa plného zkázy a utrpení, ve kterém se lidé vzpamatovávají z první jaderné války. Hra vás může zaujmout grafickým zpracováním, ale také inovativními herními mechanismy.

 


Mindok vydal populární hru od Vládi Chvátila ve slovenském jazyce. Krycí jména (recenze) zaznamenaly celosvětově fenomenální úspěch, proto není divu, že se přeložily do jazyka, který má spoustu zajímavých a krásných slov. Krom toho se tahle super pártoška dostala do projektu 100% záruky. 

V polovině dubna vyšla hra Boží zboží, ve které se hráči vžívají do rolí vesničů a snaží se co nejvýhodněji zhodnotit své zboží ve výrobním řetězci. Podobně jako při hře Port Royal musí mít hráči notnou dávku štěstí.


Spousta deskovek je inspirových počítačovými předlohami, ne jinak je to u nespolečenské hry o sbírání dortů - Portal. Tuhle záležitost si díky nakladatelství Blackfire zahrajete s českými pravidly.

Je libo dalšího Munchkina? Už jste mohli procházet podzemím a dělat si šprťouchlata z her na hrdiny (recenze) nebo požírat mozky se zombíky. Munchkin s Marvel tématikou není zas až takovou fantazií, uvidíme co na to Steve Jackson Games.  

Vědomostní řadu Výzvy přírody doplní další sady karet, tentokrát to budou Kočky, Koně a Psy.

Zdá se, že spolupráce se zahraničním vydavatelstvím Blue Orange se Blackfiru pěkně rozjela. Na tento rok se, krom her pro děti, chystá hra se serverskou tématikou Vikings on Board.

V pořadí již páté deskoherní smetiště nachýlilo ke konci, Věřím, že jsme vás obohatil o nové informace a za měsíc se budu těšit u dalšího shrnutí.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz