Co plánuje Marvel na červenec 2016?

25. dubna 2016 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na červenec 2016?

Dnes si povíme, co na nás chystá Marvel v červenci letošního roku. Rovnou můžeme říct, že vše se bude točit kolem největší události, kterou letos Marvel plánuje, kolem Civil War II. Komiks Civil War II bude nejen jedna série, ale tato událost se bude odehrávat v dalších 29 sériích.

Tak se pojďme podívat na ty nejdůležitější a nejzajímavější novinky, které se v červenci semelou. Od překvapivých návratů až po důležitá úmrtí.

Knihy Dobrovský

Hulkmánia

V červenci se dočkáme rovnou dvou čísel Totally Awesome Hulk a podle obálek a textu k nim zveřejněných to vypadá,  že Amadeuse Choa čeká opravdu něco velkého a nepříjemného – a možná i jeho mentora, bývalého Hulka, Bruce Bannera. Oba texty uvádějí zmínku o jisté “tragédii” a zároveň popisek k Totally Awesome Hulk #9 říká, že Amadeus ztratí někoho, kdo mu je velmi blízký.

Sám scénárista Civil War II, Brian Bendis řekl, že druhá občanská válka bude obsahovat kontroverzní vývoj kolem Hulka. “Potom budu muset odpojit svůj počítač,”řekl Bendis.

Tyto popisky k Totally Awesome Hulk, v kombinaci s popiskem k Civil War II #3, který říká, že jeden z největších hrdinů Marvelu padne, znamenají špatnou zprávu pro Hulka – nebo přinejmenším pro Bruce Bannera.

 

Silver Surfer slaví výročí

Silver Surfer od Dana Slotta a Mike Allreda se stal jedním z nejoblíbenějších komiksů Marvelu u fanoušků současnosti. Dokonce tak oblíbeným, že se stal jedním z kandidátů na významnou cenu, Eisner Award 2016, tudíž není oblíbený jen u fanoušků, ale i u kritiků. Silver Surfer se dostal do nominace hned v několika kategoriích, včetně té pro Nejlepší sérií na pokračování.

Ovšem to není vše, v červenci letošního roku dosáhne Silver Surfer velkého milníku, s číslem 6 současné sérii se bude jednat o dvoustý samostatný komiks tohoto vesmírného hlídače.

 

Přicházející a pokračující

Červenec bude měsícem návratů pro marvelovské postavy, včetně několika velmi populárních hrdinů – a zároveň nás čekají nějaká nepravděpodobná camea.

Za prvé, Angela se vrátí a to již v Guardians of the Galaxy #10, zatímco Dum Dum Dugan se objeví v New Avengers poté, co jeho hlavní titul, Howling Commandos of S.H.I.E.L.D., byl zrušen.

Další navrátilcem je Toxin, symbiont a anti-hrdina, který se objeví v Carnage #10. Civil War II: Choosing Sides #2 nám dopřeje vystoupení Toma Fostera, který zdědí identitu Goliatha po svém strýci, Billu Fosterovi, který byl zabit v původním Civil War.

Mezitím Howard The Duck #9 slibuje šokující hostující hvězdu – což vzhledem k tomu, v jakém duchu se komiks nese, může být úplně kdokoliv. Komiks Ultimates #9 představí postavu, který se bude jmenovat Macronaut, což může být někdo z dřívější série, který nesla název The Micronauts, ovšem nejspíš v normální velikost, proto Macronaut.

 

Konec Spider-Gwen...

Zatímco Mary Jane možná dostane novou identitu jako kostýmovaná hrdinka a to v rámci Amazing Spider-Man, tak žena z alternativní reality (teda dříve) a bývalá partnerka Petera Parkera, Gwen Stacyová si již svou roli v tričkotu vydobyla a to tak, že se stala velmi populární mezi fanoušky, populární jako Spider-Gwen. Ale tady nám vystupuje jeden velký problém – ztratila své schopnosti.

Alespoň tomu tak bude v rámci její účasti v aktuálním crossoveru se Spider-Women. Navíc to uvádí úvodník k Spider-Gwen #10. Peter Parker již v několika případech ztratil své schopnosti. Ale vždy se mu vrátily. Doufejme, že Gwen potká stejný osud.

 

Kreativní změny

V červenci se dočkáme i několik zajímavých tvůrčích změn, které se stanou v Marvelu. Čekají nás příchody i odchody.

Jednou z hlavních je odchod Skottie Younga od série Rocket Raccoon & Groot. Tohoto talentovaného mladíka, který nejenže dělal obálky, ale dokonce i kreslil a psal příběh, nahradí scénárista Nick Kocher a kreslíř Michael Walsh. Zatím ani Marvel, ani Young, se nevyjádřili k této změně, takže se třeba jedná jen o pauzu.

Dále, Totally Awesome Hulk se již připravuje na nového kreslíře, kterým bude Mike Del Mundo. Del Mundo nahradí předchozího umělce, Franka Choa (také u této série hostovali Mike Choi a Alan Davis).

Komiks Spider-Man / Deadpool #7 bude tvořit hostující duo Gerry Duggan a Scott Koblish. Stejně tak číslo #6 bude mít hostující autory, ale nebojte se, původní tvůrci Joe Kelly & Ed McGuinness se k sérii vrátí, ovšem zatím není známo kdy přesně.

A na závěr, po tříletém angažmá u DC se k Marvelu vrací Aaron Kuder, který bude kreslit obálky k Civil War II: Kingpin a střihne si dvě čísla Captain America: Steve Rogers. Kuder také potvrdil, že pracuje na dalším projektu, a jelikož se doposud neobjevil u žádného komiksu v rámci Rebirth od DC, tak je možné, že to bude něco pro Marvel.

 

Kámoši v Občanské válce

Původní Občanská válka (Civil War) se soustředila na střet mezi Captainem Americou (Steve Rogers) a Iron Manem (Tony Stark). Ale podle textu, který byl zveřejněn ke komiksu Invincible Iron Man #11 to vypadá, že Tony Stark a Steve Rogers budou v tomto pokračování, Civil War II, spojenci. Dále popisek k Captain America: Steve Rogers #4 tvrdí, že Steve se pokusí zprostředkovat příměří mezi Tonym a Captain Marvel.

Stejně tak v All-New Wolverine se může stát, že X-23 dostat pomoc od nečekaného zdroje v podobě Old Man Logana, prošedivělé verze z alternativního budoucnosti svého bývalého učitele. Tato verze Logana byla zdráhává v přijímaní myšlenky, kdy je jeho další identitou Wolverine. Dá se tedy očekávat, že spojením těchto dvou povede k úžasnému jiskření Adamantia.

A na závěr, dva padouši, kteří v poslední době fungovali jako spojenci – Baron Zemo a Red Skull – se možná dostanou do pořádného křížku. Aspoň to tvrdí popisek ke Captain America: Steve Roger #3, který nás škádlí tím, že dojde na boj Hydry vs. Hydry a mezi bývalými spojenci.

 

Ocelová rodinka

Od té doby, co nám Kieron Gillen ukázal ve svém Iron Manovi, že Tony Stark je vlastně adoptovaný, nám pořád visí ve vzduchu otázka, kdo jsou Tonyho skuteční rodiče. A i když je záhada pořád nevyřešena, tak to vypadá, že odpověď dostaneme (nebo aspoň její část) v International Iron Man #5.

Popisek říká, že Tony bude čelit identitě svých skutečných rodičů. Brian Bendis, spisovatel tohoto čísla, řekl, že jeho vlastní zkušenost jako adoptivní rodič mu velmi pomohla v tom, jak má Tony příběh vyprávět. Takže můžeme očekávat opravdu šokující příběh a odhalení.

 

Iron Spider

Peter Parker vždy nacházel velkou podporu u svých nejbližších a jak to tak vypadá, tak nás v červenci čeká něco šokujícího, co se bude týkat postav, které jsou nedílnou součástí Peterova života.

Pro začátek, Mary Jane je zpátky v jeho životě a to již od Amazing Spider-Man #15 – ovšem s malou změnou. Obálka nám ukazuje, že má na sobě Peterův kostým, který nosil v rámci původní Občanské války. Hi-tech kostým, který navrhl Tony Stark, takzvaný Iron Spider design. MJ se nějakou chvilku objevovala v Invincible Iron Man jako vedlejší postava, kde se spekulovalo o tom, že by mohla mít svou vlastní kostýmovanou identitu. Může to být ono?

Dále, v Civil War II: Amazing Spider-Man #2, se bude muset Peter zřejmě vypořádat se zrádcem v Parker Industries – vypadá to, že se bude jednat o Harryho Osborna. Přesto, že je nejlepším Peterovým přítelem, tak má občas Harry amoky. A to dokonce takové amoky, že si obleče zelený kostým svého otce Normana.

 

Zvláštní poselství

Soudě podle nedávno zveřejněného traileru to vypadá, že film Doctor Strange bude vyprávět příběh o tom, jakou Steve Strange musel ujít cestu, kdy na začátku byl chirurg, který upadl v nemilost a postupně se vypracoval v Nejvyššího čaroděje a odborníka na mystické umění. Ale jak to tak vypadá, tak Marvel’s Doctor Strange Prelude #1 se bude odehrávat již v době, kdy je Steven zkušený čaroděj. Nesmíme totiž zapomínat, že předehra je uvedení, abychom mohli pochopit to, co následuje, tudíž se nemusí vždy jednat o origin.

Úvodník dokonce poukazuje na jakýsi tým – Masters of Mystic Arts. Mistr mystických umění je přízvisko, jakým byl v minulosti Doctor Strange několikrát označen, vlastně je to jedna z jeho přezdívek. Ale v tomto případě se má jednat o celý tým. Ale s kým byl mohl sdílet takovou moc? A objeví se ten tým i ve filmu?

 

Soudce, porota a kat

Dva z nejvíce diskutovaných momentů původní Občanské války byly smrt Goliatha a Steva Rogerse. Axel Alonso řekl, že otázka nějaké klíčové smrti byla to první, co se v kancelářích Marvelu řešilo, když se Civil War II plánovalo. A jak to vypadá, tak klíčová smrt se odehraje již v Civil War II #3.

“To je to, o čem budou všichni mluvit! Jeden z největších hrdinů Marvelu padne! Kdo to je a jak a proč, to jsou otázky, které rozdělí fanoušky na následující roky. Dokážou hrdinové Marvel Universe přečkat takovou nemyslitelnou událost? Dopad tohoto čísla bude enormní!

Zatím nejsou žádné ingredience o koho by se mělo jednat. Dan Slott již sdělil, že přesvědčil Briana Michaela Bendise, aby to nebyl Peter Parker. Zmínka o tom, že by to měl být jeden z největších hrdinů může odkazovat buď na jeho popularitu či velikost. Navíc na obálce můžeme vidět Hulka, jak roztrhl vejpůl někoho v kostýmu Iron Mana. Navíc se zdá, že se nejedná o “naprosto úžasného“ Amadeusa Choa, ale spíš to vypadá, že tento Hulk je Bruce Banner, který se ještě v této roli v rámci “All-New All-Different Marvelu“ neobjevil. Sám Bendis potvrdil, že Civil War II #3 se bude točit kolem kontroverzního vývoje týkajícího se Hulka.

A když už mluvíme o smrti, The Vision #9 nám taky zazvoní umíráček. Vision nedávno vytvořil svou vysněnou a idylickou rodinku. Může se jednat přímo o Visiona, ale spíš to bude někdo z jeho rodiny.

A v neposlední řadě, Civil War II #4 slibuje proces století a to rovnou s verdiktem. Zatím nikde není zmínka, že by tento soudní proces byl propojen s vraždou, která se odehraje v #3. Podle úvodníku ke komiksu Captain America: Steve Rogers #3 se bude odehrávat proces, kde bude ústřední postavou Maria Hill, že by náhoda? Teoreticky se může ještě jednat o dohru k událostem z Avengers: Standoff nebo i něco jiného. Ale třeba jsou tyto události propojeny...

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz