Ohlédnutí #14/2016

24. dubna 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #14/2016

Ani tento týden se neobejde bez tradičního Ohlédnutí, které pro vás připravuje dvojice jardoom a S4TW. Dnes se s tím nemažeme a máme informace k filmovým tématům od Star Wars přes Strážce Vesmíru, mezi které narveme také něco ze soudku Marvelu a DC. Jako bonus určitě přidáme také nějakou tu komiksovou a herní novinku.

Knihy Dobrovský

Star Wars: Episode VIII bude více nezávislý

Natáčení Star Wars: Episode VIII je velmi odlišné od natáčení The Force Awakens, aspoň podle Oscara Isaaca. Herec, který hrál Poe Damerona, říká, že režisér Rian Johnson dělá film více jako “nezávislý film”, na rozdíl od J.J. Abramse a jeho The Force Awakens.

“Rian se určitě snaží jít na místa a do zápletek, jaké se dosud ve vesmíru Star Wars nevyskytly. Je to pro mě hodně zábavné, prozkoumávat věci, které bych nikdy od Star Wars neočekával,” řekl Isaac. “Někdy mám pocit, jako kdybychom dělali nezávislý film. Některé věci, se kterými si pohráváme – jistý druh intimity, která nalézáme – no, je to speciální. Je to opravdu zábava.”

Mezi Johnsonovi režisérské počiny patří například film Looper či Zmizení (Brick), ale také několik epizod seriálu Perníkový táta (Breaking Bad).

“Rian Johnson je můj kamarád – bude dělat nějaké opravdu divné věci,”  říká scénárista Lawrence Kasdan. “Pokud jste již viděli nějaký Rianův počin, tak musíte být přesvědčeni, že nás čeká něco, co jsme ve Star Wars ještě neviděli.”

Zatím nepojmenovaná osmá epizoda Star Wars se objeví v kinech 15. prosince 2017.

Přidá se Maisie Williams k New Mutants?

Hvězda seriálu Game of Thrones, Maisie Williams zareagovala na spekulace, že má hrát v novému filmu od 20th Century Fox. Konkrétně ve filmu New Mutants, kde by si měla zahrát roli Wolfsbane. Když se poprvé objevily tyto zvěsti, tak studio rychle zareagovalo a sdělilo veřejnosti, že to není pravda. Teď se ovšem nejspíš karta obrací, jelikož sama herečka odpovídá poněkud nejasně jasně.

“Nemůžu k tomu mnoho říct, ale já bych absolutně chtěla být toho součástí, být součástí rodiny Marvelu,” řekla Williams. “New Mutants vypadá naprosto úžasně a já jsem vždy milovala spin-offy. A Joshua Boone [režisér] je neuvěřitelně talentovaný. Takže ano, přidejte mě.”

To, že herečka o tom nemůže mluvit může znamenat dvě věci. Buď jí zatím nikdo žádnou nabídku neučinil a ona pouze doufá. Nebo byla nějaká nabídka vyslovena, ale zatím je vše ve fázi vyjednávání, tudíž je logické, že o tom nemůže otevřeně hovořit. Pravděpodobně se jedná o možnost číslo dvě.

New Mutants se zatím nezačalo natáčet, tudíž není ani známo datum vydání.

Není Panther jako Panther

Nepleťte si Panthera, což je nový grafický román, jehož anglický debut vyjde u společnosti Drawn & Quarterly, se superhrdinským Black Pantherem od Marvelu. Ale zároveň se nenechte zmást! Tato barevná kniha a její rozpustilá hlavní postava není rozhodně podobná komiksu Calvin & Hobbes či jiným dětským příběhům.

Panther je příběh o Christine, což je roztomilá holčička, jejíž kočka umírá. Jako kompenzaci dostane novou kočku, v podobě Pantera. Panter je měňavá, usmívající se bytost z kouzelné země, která chce Christine vyprávět fantastický příběh. Postupem času začíná být jasné, že Panther a jeho přátelé jsou všechno možné, jen ne benevolentní, a tak tento příběh rozhodně nebude mít šťastný konec.

Kniha kombinuje barevnost, propracovaný design a skutečně znepokojující mnohoznačnosti, což jí vyneslo velkou popularitu v Holandsku, kde komiks původně vyšel. Tento týden konečně vychází i v anglickém jazyce tudíž bude dostupnější i pro české čtenáře.

Autorem komiksového románu je Brecht Evens, mezi jehož předešlé práce se řadí The Wrong Place či The Making Of.

First Look: Rita Repulsa

Díky Entertainment Weekly máme první obrázek, který nám napoví, jak bude celovečerák Power Rangers vypadat. EWčko totiž v tomto týdnu vypustilo první snímek a ten představil hlavního záporáka, kterým je Rita Repulsa.

Této role se ujala Elizabeth Banks, kterou jsem si do této chvíle nedokázal jako jako Ritu představit. Každý, kdo na tento kultovní seriál koukal a tuto záporačku zná, se jistě nechal limitovat tehdejší podobou, kterou měla. Nyní je ale Rita překopaná od základu a vypadá famózně.

"Je to takový podrážděný moderní reimagining původní Rity Repulsy. V pozadí celého filmu poběží její příběh, který ji dovede k novým Rangerům."

Takto se vyjádřila sama Elizabeth, která také dodala, že nikdy předtím záporáka nehrála. Na film si ale budeme ještě muset chvíli počkat, protože se ještě nezačalo ani natáčení. Premiéra je ale stanovena na 24. března příštího roku.

Black Adam vs Superman

Dwayne Johnson obrátil internetové diskuze vzůru nohama poté, co reagoval na tweet jednoho fanouška, který postnul GIF z gamesy Injustice, kde Superman sráží Black Adama k zemi.

The Rock řekl "Nestane se to v prvním filmu, ale nic jiného by mě neudělalo šťastnějším"

Všichni musíme uznat, že by bylo super, vidět tyto dva charaktery v jednom souboji. Mají v podstatě stejné schopnosti, jen s jiným původem. Všichni víme, jak k nim přišel Superman, a Black Adamova síla zase pramení z magie, což by určitě ve filmu vypadalo perfektně. Navíc svalnatá hrana jako Dwayne Johnson by vedle Supermana vypadal nezničitelně.

Skutečnost je ale taková, že jsou to všechno opět jen myšlenky, kterými nás filmové studio zkouší a čeká, jaké budou reakce. Obě postavy budou obývat jeden filmový vesmír, takže tomuto střetu v podstatě nic nebrání. Black Adam se ale bude muset nedříve poprat se Shazamem v jejich snímku, který by měl do kin vletět v roce 2019.

 

Bleskovky

  • Nebude to dlouho trvat a dočkáme se nového Borderlands, které  sice ještě není oficíálně oznámeno, Gearbox soft ale prohlásil, že jakmile dokončí poslední DLC pro Batlleborn, další jejich zastávkou bude Borderlands s pořadovým číslem 3.
     
  • Inhumans se opět odsouvají a Marvel je oficiálně stáhl z jejich filmové fáze 3.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku