Gantz 10

11. dubna 2016 Padawan Diskuze (0)
Gantz 10

Manga série Gantz  nám již dosáhla desátého dílu, ovšem nemusíte se bát, že by se jednalo o konec. Nově rozjeté zápletky v tomto svazku vás hravě přesvědčí o opaku.

Knihy Dobrovský

Jelikož od poslední recenze uplynul už nějaký ten pátek, nebylo by od věci si zas trochu zabrousit do událostí posledního dílu. Sadistická, pro nás dosud záhadná entita zvaná Gantz vyslala Kurona na další misi. Ovšem tahle mise se vymykala všem předchozím.

Nejen, že byl Kurono nucen vystřílet skupinu emzáků sám, bez jediného spolubojovníka, ale bitva s emzáky přeskočila i mimo sféru Gantzu do reálného světa, což mělo za následek poměrně slušný masakr.

Ovšem to, že ve svazku najdete scény se spoustou krve, utržených končetin a rozprsklých vnitřností, není u Gantzu asi nic nového, proto bych rád zmínil to, v čem je tento svazek revoluční oproti těm předchozím. Tím odlišujícím prvkem jsou další dvě nové, zatím neprovázané dějové linky.

Doposud se děj točil pouze kolem Kurona. Jeho dějová linka tu je i nadále, přičemž je tentokrát opět více zaměřena na jeho život mimo Gantz, kde, ať je to asi těžko uvěřitelné, si Kurono našel konečně holku. I když to teda není sice taková sexbomba z katalogu spodního prádla, kterou si vždycky přál.

Druhá, nově startující dějová linie nám představí Sakuraie, středoškoláka, který si evidentně prochází životním peklem, jelikož je obětí šikany a všeobecně známým otloukánkem. Sakurai jako jediné východisko vidí sebevraždu. 

Jeho život však nabere neskutečných obrátek, když se mu sebevraždu pokusí rozmluvit neznámý cizinec tím, že mu předá moc, díky které nebude už jen bezbranným cílem. No a do třetice se nám na scéně objevuje další nová postava, její jméno zatím neznáme, jedná se však neskutečně nařachaného venkovana, který obchází střední školy, aby se vždy utkal z nejsilnějším zdejším rváčem.

Osobně musím říct, že mě tenhle díl hodně bavil zejména proto, že Gantz v posledních několika svazcích začal být strukturou děje poměrně šablonovitý. Už předchozí díl dal do příběhu celkem slušnou vzpruhu a tenhle aktuální jej rozvířil dvakrát tolik.

Nové dějové linky, nové postavy a nečekané zvraty v Gantzových misích, jsou přesně tou šťávou, kterou série na oživení potřebovala. Ač jsou tyto linky zatím nepropojené, nebude určitě dlouho trvat jejich vzájemné protnutí.

Celkově vytváří tento díl spoustu dalších otázek, které se nabalují na ty stávající (na druhou stranu už by mohla přijít na nějakou z nich i odpověď, ne? :D). Zejména jsem pak zvědavý, jaká bude souvislost mezi Gantzem a záhadnou mocí, kterou získá Sakurai. Rozhodně tu tentokrát čekejte víc dialogů a nových záhad než střelby a kusů těl.

Ohledně nějakých vnějších prvků svazku se o žádné změně hovořit nedá. Kresba, přebal, to vše zůstává stejné, ovšem pokud jsou mé informace správné, od příštího (tj. 11.) dílu by měla přijít menší obměna, tak doufám, že se vám bude líbit.

Verdikt

Jestli jsem u minulého svazku zmínil, že vnesl nádech do zajetého stereotypu, tak u tohohle musím říci, že tam pustil rovnou pořádnej průvan. Nové dějové linky, nové postavy a hlavně nové záhady. Svazek jsem tak zhltnul během chvilky, načež se dostavil poměrně silný pocit frustrace z nedostupnosti dalšího dílu. Věřím, že v tomhle nebudu jediný.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Padawan
Padawan

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku