Crew² #51

12. dubna 2016 jardoom Diskuze (0)
Crew² #51

Crew² #52 tímto číslem uzavírá jednu skvělou sérii a aby nám to nebylo líto, tak rovnou rozjíždí další novou. K tomu všemu nám nabízí další část Rudé hrobky a to znamená, že je opět, co číst. Jaké to tedy bylo počteníčko?

Knihy Dobrovský

Dnes musím začít Ochutnávačem, který je dle mého názoru zárukou kvalitního čtení, a proto by po něm měla Crew sáhnout a zařadit ho do svého edičního listu. Chew snoubí vtip a krimi-detektivku, která má velmi zajímavou myšlenku a hlavně originální a skvěle postavené charaktery. Pokud tomuto dílu dá nakladatel šanci, neprohloupí a určitě nebudu jediný, kdo po tomto komiksu sáhne.

Poslední sešit prvního booku byl úžasný. Do teď mi tam chyběl nějaký zvrat, či velmi důležitý aspekt, který by příběh posunul směrem, který by čtenář nečekal. V posledním sešitu ale přesně tohle přišlo a čtenář musel zůstat vykolejený, překvapený a hlavně rozhodnutý, že chce číst dál. 

Ochutnávač se od prvního sešitu pomalu rozjížděl a každým dalším číslem se dostával na rychlejší kolej. Poslední sešit přesvědčí opravdu každého pochybovače, který této sérii moc nadějí nedával. Je to výborně napsané a hlavně to má nápad.

Ke kresbě už nemám po tom všem, co říct. V podstatě je to stále to samé. K tomuhle to prostě sedí a i když někomu může na první pohled kresba připadat spíše karikaturistická, za chvilku se do kresby zakouká pořádně a zjistí, že přesně tohle k tomuhle komiksu pasuje nejlépe. 90%


Hellblazer mi moc nesedí. I když je pravda, že jeho temněji laděná kresba mi padla do oka. Příběh se tentokrát o moc neposunul a je vlastně celkem dost statický. V podstatě jsem po první třetině sešitu přesně věděl, co se stane na další straně. Až závěr sešitu nabídl zajímavou situaci a jen proto se těším na další díl.

Jak už jsem řekl minule, kreslíř je umělec na svém místě. Opravdu si umí hrát se stíny a myslím, že pokud se bude Mignolovo komiksové universum rozrůstat, měl by se na něm Marcelo Frusin podílet, protože by jeho kresba vypadala mnohem lépe než například Riviera v novém Hellboy and the BPRD: 1953. To už se ale rozvášňuji úplně na jiné téma.

Hellblazer je těžké čtení, ale zarytého fanouška jistě zaujme. Já si na něm vychutnal kromě kresby ještě humor, kterým Constantine srší a čtenář se tak uvolní od spletitého scénáře, kterému né každý příjde na chuť. 50%


Na závěr jsem si nechal žhavou novinku jménem Ekho. Tohle je prozatím velmi zajímavé a vidím v tom dost velký potenciál. Scénář zatím nic moc neprozradil a vlastně jen uvedl svět a hlavní postavy. Tohle bude dost specifické fantasy a myslím, že se příště máme na co těšit.

Na kresbu mám dva názory a nejdříve vám řeknu ten horší. Absolutně se mi prozatím nelíbí cartooning, kterým jsou vykreslené postavy a nelíbí se mi to právě kvůli tomu druhému názoru. Tato kresba totiž naprosto úžasně vykresluje svět, který tento komiks předvádí. V tomto aspektu je kresba opravdu bravůrní.

Tento problém je nejhorší díky faktu, že cartooning jakožto styl, kterým jsou postavy vykresleny, vůbec nepasuje do světa, který je vykreslen úplně jiným způsobem. Pozadí, draci, budovy, či ostatní živočišné rasy, to vše k sobě sedí, ale podoba lidské rasy jakoby přišla z úplně jiného komiksu.

Obálka samotné Crwe ale představuje právě tu nejlepší část na kresbě Ekha a myslím tím naprosto perfektní coloring, který mě odrovnal. Ten je super samozřejmě i v komiksu a právě díky němu se veškeré prvky kresby sladí v perfektní celek. 90%

Verdikt

Ochutnávač je u konce a musím uznat, že to bylo povedené a když to uznám já, tak je to zázrak, protože jsem hovado, kterému se nikdo nezavděčí. Crew nám za Ochutnávače nabízí další parádní čtení, kterým ambiciózní Ekho bezpochyby je. Škoda jen toho Hellblazera, který svou průměrností k těmto dvoum super komiksům vůbec nezapadá.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz