Ohlédnutí #12/2016

10. dubna 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #12/2016

Co by to bylo za neděli, kdyby vám jardoom a S4TW nevyžvanili vše, co se během uplynulého týdne šuslo na internetu v našem komiksovém světě. Všichni tlustí, pobeďárovaní a brejlatí nerdi, nechť nastoupí před své prohlížeče a přečtou si nové Ohlédnutí. Kdo tak nevypadá, ať se o to snaží, protože být Nerdem znamená číst naše Ohlédnutí a být strašně moc kůl.

Knihy Dobrovský

Kevin Feige o Sony Spider-Manovi

Jak je již nějakou dobu známo, Marvel Studios uzavřelo dohodu se Sony, kterým se nedařilo úspěšně rozjet filmového Spider-Mana. Dohoda přislíbila Marvelu, že může Spider-Mana využívát v jejich filmovém vesmíru, načež samo Sony začne pod dohledem Marvel Studios produkovat jeho samostatné filmy, které se budou v MCU odehrávat.

Kevin Feige nyní prozradil, že v sólovkách od Sony budou nejen vyskytovat postavy z MCU. "On je teď v našem universu a je jasné, že bude narážet na skutečnosti, které nás vesmír vybudoval. Byla by hloupost nevyužít potenciál našeho vesmíru". Toma Hollanda uvidíme poprvé jako Spider-Mana již v květnu ve snímku Civil War. Jeho sólovka se do kin dostane v příštím roce.

Mary Jane a jeji superhrdinský debut

Není to tak dávno, co jsem vás informoval, že se Mary Jane po posledním Secret Waru stala osobní asistentkou Tonyho Starka. Pro následující komiksový Civil War se také MJ obleče do Spider-Maního obleku, který znáte z minulého Civil Waru. Jak se ale ukázalo nyní, Spider-Manský robo-oblek není jedinný, který na sebe navleče.

Poslední Marvel Teaser ukázal, že se v Invincible Iron Man #9 MJ předvede v Iron Manově zbroji, což je další dost klíčová událost vhledem k nadcházejícímu Civil Waru. Na obálce sešitu je hláška: Okey, ona ještě nemá superhrdinské jméno, ale pracuje na tom.

Jak by si mohla Mary Jane Watson říkat? Iron Mary, Iron M.J. nebo Iron Maiden?

Lucifer od Foxu dostal druhou sezónu

Seriálová série Lucifer dostala zelenou i na další sezónu, samozřejmě opět poběží na stanici Fox. Seriál je založen na postavě vytvořené Neilem Gaimanem a Samem Keithem v komiksu The Sandman #4. V seriálu hrají Tom Ellis, Lauren German a Kevin Alejandro.

“Věděli jsme, že Lucifer bude něco speciálního a to nejen díky okouzlujícím výkonům Toma, Lauren a ostatních charismatických herců, ale také díky ohromující vizualizaci od Lena Wisemana a samozřejmě také díky úžasnému a důvtipnému vyprávění Bruckeheimerova týmu,” řekl David Madden z Foxu.

Podle statistik měl seriál Lucifer v průměru 10,5 milionu shlédnutí, což ho řadí na páté místo v kategorii nových seriálů pro dospělé (18-49 let).

Rebirth vrátí Hala ke Green Lantern Corps

Zatímco mnoho postav dostane nové tvůrce v rámci Rebirth (Znovuzrození), které se chystá u DC, tak Hal Jordan bude mít na své palubě známou tvář, jelikož ho bude psát Robert Venditti, který se již podílel na Green Lanternovi. V podstatě bude jen pokračovat ve psaní svého dobrodružství, tentokrát v nové sérii Hal Jordan a the Green Lantern Corps. Připojí se k němu další veterán v práci na komiksu o Green Lanternech, kreslíř Ethan Van Sciver.

S komiksem Hal Jordan and the Green Lantern Corps, bude Halovo ‘znovuzrození‘ návratem k jeho kořenům – dostane zpět svůj mocný prsten, opět se stane členem sboru Lanternů, a střetne se svým nemesis, Sinestrem.

Rebirth: Flash bude učit nové rychlíky po ‘Speed Force bouři’

Barry Allen je jednou z postav, která dala slovu ‘Rebirth’ velmi silný význam (alespoň v rámci světa DC) a to díky svému komiksu Flash: Rebirth. Tentokrát bude mít Flashovo znovuzrození na starost Josh Williamson.

Společně s umělci Carmine Di Giandomenicem a Neilem Googem, nám Williamson představí nejen Flashe, ale celý zástup rychlíků (speedsterů), kteří získají své schopnosti díky ‘Speed Force bouři.’ Barry Allen bude muset mít mentorem pro tyto nové speedstery, ale zároveň bude muset čelit novému superpadouchovi, který vznikl také díky této bouři. Bude muset čelit Godspeedovi!

Bleskovky

  • Filmový Civil War se těší velké slávy. První dojmy, které kolují na internetu ve většině případech film vynášejí do nebes. Prý uvidíme nejlepšího Spider-Mana aka Petera Parkera všech dob. Boseman jakožto Black Panther je naprosto famózní a dle reakcí to vypadá, že je to jeden z nejlépe postavených charakterů ve filmu. Akční sekvence jsou výborné a film přes veškerou vážnost nepostrádá humor.
     
  • Dave Bautista, kterého znáte z Guardians of the Galaxy jako Draxe Ničitele, si zahraje ve filmu Blade Runner 2
     
  • DC Comics oznámil, že se v rámci Rebirthu dočkáme nové série Superwoman, kterou bude Lois Lane.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz