Justice League vs. Teen Titans

6. dubna 2016 Elhonzo Diskuze (4)
Justice League vs. Teen Titans

A je tu další (v pořadí již třetí) animovaný film s Justice League, který je zasazený do propojeného animovaného universa. I když, podobně jako Batman v Assault on Arkham, tady JL nehraje moc velkou roli. Světla reflektorů jsou tentokrát namířena na druhý tým v názvu, a to Teen Titans.

Knihy Dobrovský

Na začátku filmu jsme vrženi do momentu kdy JL bojuje se skupinou záporáků Legion of Doom. A musím říct, že během těch několika úvodních minut, to na mě působilo mnohem lépe než celé dva předchozí filmy. Tým už je sehraný, vzájemně se doplňuje a člověk má pocit, že se členové konečně někam posunuli.

Je sice trochu divné, že po tom, co celý předchozí film sloužil prakticky jako představovačka Aquamana, je zrovna on z tohoto filmu kompletně vyškrtnutý, ale co se dá dělat, někde se to místo pro Titans udělat muselo. Tento film se výjimečně nepokouší adaptovat žádnou konkrétní předlohu, takže odpadá to utrpení, když člověk pozoruje jak to pohnojili tentokrát.

Akce je tu mnohem lepší než v předchozích filmech. Jak jsem již říkal, hrdinové už jsou sehraní, znají své schopnosti a každý předvede něco typicky svého. Předchozímu animáči jsem vyčítal, že si člověk žádnou akční scénu nezapamatuje, tak tady jich tentokrát pár je. Úvodní bitka s Legion je super a je správně komiksová. A velmi povedená je i finální konfrontace Supermana s několika členy Ligy kteří jsou pod mentální kontrolou Trigona.

No a jak dopadli samotní Teen Titans? Docela dobře, tým je tu ve složení Blue Beetle (Jamie Reyes), Beast Boy, Starfire, Raven a nová posila v podobě Robina. S většinou postav se v rámci tohoto vesmíru setkáváme poprvé (i když to vypadá, že tým už minimálně několik let funguje) a bohužel ne o všech se dozvíme tolik informací, kolik bysme chtěli. 

Nejzajímavější postava z celého týmu je Raven a té je naštěstí věnováno nejvíce pozornosti. Historie ostatních postav se pak odbyla v několika větách. Je tu i vidět snaha o budování nějakého vztahu mezi jednotlivými postavami v momentě, kdy jdou členové společně do zábavního parku aby se lépe poznali. 

Co se dabérů týče tak se jedná o průměr. Jason O´Mara se opět vrací jako Batman a Stuart Allan jako Robin. Allanovo Damian je po čtyřech filmech pořád stejný otravný spratek a O’Marovo Batmana pořád nemůžu vystát. Hraje ho velmi apaticky. Nic světoborného nepředvedl ani Jon Bernthal, který letos zazářil v Daredevilovi jako Punisher. Zde si střihnul roli hlavního záporáka - Trigona.

Ani u animace se nic nezměnilo, takže komu se nelíbila už u JL: War, tak tady má taky smůlu. Obličeje opět vypadají divně a animace některých postav také. U Batman Bad Blood jsem si stěžoval jak se děj neustále odehrává v nějaký velkých prázdných prostorech a jak jsou města vylidněná. To vše je taky zpátky. Nejvíce jsem se zasmál v úvodu, kdy se Batman přes rádio ptá Robina, jak jde kontrola davu. Následoval střih na Robina, který navádí jediné tři lidi v okolí pryč od nebezpečí.

Verdikt

I když nebylo JL vs TT nic světoborného, tak si mě to díky povedené akci získalo. Příběh je pořád jednoduchý, ale výjimečně není hloupí. Škoda, že postavy jsou pořád docela ploché a nezajímavé. Ani takový Batman, kterého zbožňuji, si mě tady ničím nezískal. Kdo hledá dobrou blbost, u které může na několik desítek minut vypnout, tak by ho tento animáč mohl potěšit. Ale vím, že DC to umí lépe.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elhonzo Offline
Elhonzo 08/04/2016 (8. dubna 2016)
Odpověd na #6996 příspěvek od Morzael
Tak snížená, že Bad Blood jsem si odmítl pustit :D
A o nic jsi nepřišel :-D Tohle je určitě nejlepší z těch novych animáků. Ale pořád žádná sláva :-D
Morzael Offline
Morzael 08/04/2016 (8. dubna 2016)
Odpověd na #6995 příspěvek od Elhonzo
Pokud máš jako já po předchozích filmech snížená očekávání, tak by tě tohle mohlo trochu příjemně překvapit :-D
Tak snížená, že Bad Blood jsem si odmítl pustit :D
Elhonzo Offline
Elhonzo 08/04/2016 (8. dubna 2016)
Odpověd na #6994 příspěvek od Morzael
Tak jo, přesvědčil jsi mě, asi se na to o jednom líném nedělním odpoledni podívám :D
Pokud máš jako já po předchozích filmech snížená očekávání, tak by tě tohle mohlo trochu příjemně překvapit :-D
Morzael Offline
Morzael 08/04/2016 (8. dubna 2016)
Tak jo, přesvědčil jsi mě, asi se na to o jednom líném nedělním odpoledni podívám :D
Minotaur.cz