Útok Titánů 6

7. dubna 2016 jardoom Diskuze (0) 1 palec
Útok Titánů 6

Pomalu se blíží Útok Titánů #7 a já myslím, že je proto nejvyšší čas zhodnotit díl #6, který se na pultech vašich krámů či eshopů objevil během února. Svazek #5 byl velmi přelomový a Isajama na nás vyrukoval s inteligentní Titánkou, která donutila zbytek lidské populace bát se ještě více, než doposud. Eren Yeager ale dík tomu zjistil, že není sám, kdo se dokáže proměnit v Titána. Co si pro nás Hadžime Isajama připravil tentokrát?

Šestý svazek pokračuje přesně tam, kde ten pátý skončil. Eren a další průzkumníci pokračují ve výpravě za zeď a jejich práci jim komplikuje útok Titánů v čele s inteligentní Titánkou, která je pro ně naprostou novinkou, jenž boří vše, co doposud o Titánech lidská rasa věděla. Titánka má ale očividně cíl, kterým není sežrat zbytek lidstva, nýbrž najít jednoho určitého jedince.

Tento svazek se v první třetině naprosto obešel bez Erena a to čtenářům opět ukázalo, že Eren Yeager je sice hlavní postavou, ale v manze není nikde psáno, že se veškerá příběhová linie musí točit kolem hlavní postavy. Další třetina svazku už sice Erena nepostrádá, ale jeho role zde rozhodně nepatří k těm hlavním, což potvrzuje to, co jsem psal na začátku tohoto odstavce.

Titánka najde svůj cíl a tím je samozřejmě Eren, což scénáři dovoluje upoutat pozornost právě na něj a nyní dát konečně prostor jemu samotnému. Čtenáři je během poslední části svazku předložen Eren, který stojí před velkým rozhodnutím a zdá se, že to může být to poslední rozhodnutí, které kdy udělá.

V těchto částech se mi velmi líbí styl Hadžimeho vyprávění, kterým vždy Erena představí jako velmi emotivního člověka, který se rozhoduje právě díky emocem a vůbec nebazíruje na lidských instinktech či jiných vnitřních a vnějších vjemech.

Eren se vždy rozhodne v zápalu emocí a takhle nám je představován již od prvního svazku. Nyní jeho finálové rozhodování přineslo velmi zajímavý flashback, který nám trochu objasnil, jak je to s vyvoláním Titána, kterého ve svém těle Eren ukrývá. Parádní ale na tomto rozhodování není jen tento flashback, ale také celé rozuzlení, které nakonec dopadne naprosto jinak, než to nejdřív vypadá.

To mne naprosto překvapilo a musím uznat, že jsem si tuto možnost uvědomil, až těsně před rozuzlením a to díky parádní kresbě, do které Hadžime velmi hezky zakreslil to, co bude následovat.

Kresbu si prostě musíte užívat. Tento díl byl totiž plný akce a téměř vůbec nebyl čas na zdlouhavé rozhovory, kterých jsme byli v minulosti svědky. Tím pádem přišel čas se pořádně opřít do kreslířského pera a zapracovat na vrcholné podobě toho, jak má akční manga vypadat.

Velmi se mi libí scény v lese, které vypadají skvěle a dvojnásob to platí v části, kdy poslední přeživší průzkumníci útíkají před běsnící Titánkou, která likviduje jednoho člověka za druhým.

Zde je velmi patrný rozdíl v tom, co nám kresba předkládala do teď. Když bych se měl pozastavit u akčních i statických částí kresby, které nám vykreslují děj ve městě, a přirovnat to k tomu, co nám Hadžime vykreslil v Titánském lese, zjistím, že zde dostávám přesně to, co bych od Útoku Titánů jako série čekal.

Bylo to trochu temnější, což sérii trochu oživilo a zárověn to oživilo i kresbu, která čtenáři konečně dopřála víc než okoukané části města a nekonečné bíle pozadí ve třech odstíněch běloby, kterou zaručuje jak prací prášek vaší maminky, tak zubní pasta vaší dentistky.

Verdikt

Pátý svazek připravil půdu pro zběsilou jízdu, kterou nás Útok Titánů #6 provedl. Já si tento svazek prostě užil a musím říct, že tohle bylo to nejlepší, co nám doposud série nabídla. Nechávám si bodík rezervu protože čekám, že se zajímavost série určitě ještě posune kupředu, ale s ohledem na předešlé díly musím také čekat propad, protože tento díl postavil laťku hodně vysoko.

9/10
Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší a zároveň největší komiksové nakladatelství v ČR. Už mnoho let poskytuje českým čtenářům světové komiksy česky a vydává svůj vlastní magazín Crew2 zaměřený na budování povědomí čtenářů o komiksech. Do pozornosti veřejnosti se také každoročně dostává svým vlastním festivalem Crwecon.

Pokud se Vám článek líbí, dejte palec nahoru.

Celkem 1 palec
RATing autora 24.9%

To se libí - spiderbat

O autorovi

jardoom
jardoom

Lidé nechápou, proč v dnešní době čtu knihy. Smějí se mi, že nežiji svůj život a hledím na cár papíru. Jenomže neví, že to dělám proto, abych během svého života stihl prožít životy tisíců.

Sdílet článek

Článek týdne

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Nejmocnější hrdinové Marvelu 058: Jessica Jonesová

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku