Deskoherní smetiště 4/2016

4. dubna 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 4/2016

Dubnové Deskoherní smetiště je tu. Venku to vypadá, že skutečně přišlo jaro a příroda se začíná probouzet. Ve světě deskovek však nikdo neusíná na vavřínech a česká deskoherní vydavatelství chrlí jednu hru za druhou. Přehled toho nejdůležitějšího vám shrnu v tomto článku. Jdeme na to...

Knihy Dobrovský

Další hra z portfóila tohoto brněnského vydavatelství dosáhla na ocenění Golden Geek Award 2015, tedy jedno z prestižnějších ocenění v deskoherním světě. Je jí minimalistická vesmirná záležitost Malé velké galaxie. Že jste tuto hru ještě nehráli? Máte-li rádi sci-fi tématiku, dobývání světů a tohle vše chcete stihnout během 30 minut, tak je to hra právě pro vás. 

U Malý velkých ještě chvíli zůstaneme. Rexíci tento měsíc naskladnili rozšíření pro Malá velká království (recenze) s podtitulem Úsvit hrdinů. Hra přináší hrdiny různých povolání, kterým můžete zvyšovat úroveň, pevnosti, které pomáhají bránti vaše území, či nové karty území s novou surovinou - stříbrem. A hlavně celou novou sadu 13 národů se speciálními schopnostmi. Novinkou je možnost zahrát si Malá velká království jako hru pro jednoho hráče. 

Ovce: Boj o pastviny je další novinkou, která přišla koncem března na český trh. Jedná se velmi jednoduchou abstrakní záležitost, v níž každý hráč ovládá svoje stádo oveček a snaží se obsadit pastvinu svými ovečkami a současně zablokovat soupeře, Díky spolupráci s tímto nakladatelství se můžete v blízké době těšit na recenzi.

Nejedná se zrovna o novinku, ale znovu je k dispozici velmi inteligentní kooperativní karetní hra Hanabi, ve které se snažíte společnými silami vytvořit co nejkrásnější ohňostroje. Tentokrát hru můžete zakoupit v pěkné kovové krabičce v níž najdete malé rozšíření.

V deskoherní kuchyni se u REXher kuchtí v pořadí již třetí Prachettovská hra. Všechny texty jsou již přeloženy a české verzi se již pracuje v tiskárně. Koncem března byl ukázána krabice Semaforů.    


V průběhu března byla naskladněna oblíbená párty hra Krycí jména, jejíž celý český print zmizel za relativně krátkou dobu. Pokud nevíte o co jde, tak si o ní můžete přečíst v naši recenzi.    

Novinkou, jenž rozšířila rodinu postřehové hry Duch! je Duch! - Feztovní vydání. Jedná se o novou verzi populární hry. V plechové krabičce najdete krom obvyklých předmětů a ducha Balduina také neobyčejný klobouk zvaný fez, který je dostatečně velký na ukrytí ducha i všech jeho věcí.

Koncem měsíce vyšlo rozšíření pro napínávou karetní hru Port Royal (recenze) nazvané jednoduše a prostě, rozšříení. Podnikat výpravy už nestačí, teď musíte navíc plnit kontrakty! Kromě toho můžete vyzkoušet i sólovou a kooperativní variantu hry. 


Na facebooku Blackfireu byl zveřejněn obrázek krabice Munchkin Big-Box, které vyjde jako 6. rozšíření této oblíbené hry (recenze).

Společnost se vrhla na lokalizaci dobrodružné karetky o záchraně pokladů z města Celestia. Jedná se o rodinou hru, která vypadá vizuálně velmi pěkně.  

  

Na český dekoherní trh vthrla karetní hra, fungující podobně jako tolik oblíbený Dixit. Narozdíl od něj však má příběh, díky němuž se hráči stávají vyšetřovali na počátku 20. století a snaží se vyřešit vraždu, která se odehrála v tajemné rezidenci. Mysterium již je na pultech obchodů.    

V průběhu měsíce Blackfire doplnil sklady. Mezi novinkami se objevil Eldritch horor, který je inspirovaný Arkham Horrorem, ale narozdíl od něj se odehravá po celém světě. Další novinkou je Descent: Labyrint zkázy,rozšíření pro oblíbenou hru ha hrdiny. Dále přišlo rozšříní k Temnému znamení - Brány Arkahamu nebo Hra o trůny: Intriky Západozemí a malá hra v kovové krabičce Boost. Dotisky se dočkali populárn hry jako je  ZaklínačArkham Horor či Descent: Výpravy do temnot. Na recenze vybraných her se můžete těšit v následujících týdnech.


Tímto výčet informací z deskoherního světa uzavírám a těším se na vás za měsíc, kdy přinesu další várku novinek a postřehů. 

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku