Co plánuje Marvel na červen 2016?

30. března 2016 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na červen 2016?

Na letošní červen si pro nás Marvel připravil opravdu velkou událost, Civil War II. Ovšem to není jediná velká událost, kterou si Marvel na letošní léto přichystal. Překvapivé návraty, velká výročí, z přátel se stávají nepřátelé, to a mnohem víc nás u Marvelu čeká.
Tak si teď řekněme tech deset nejvýznamnějších či nejdůležitějších událostí, které na nás v červnu 2016 čekají.

Knihy Dobrovský

Deadpool bude mít nový tým
Někdo může považovat za smutnou zprávu to, že komiks Spider-Man / Deadpool #6 nebude mít na starost stejný tvůrčí tým (Joe Kelly a Ed McGuiness) , jako doposud. Nejspíš se jedná jen o krátkou pauzu, ale jejich absence je zároveň i dobrá zpráva, protože komiks bude dočasně kreslit veterán komiksů s Deadpoolem, Reilly Brown, ten spojí síly se Scottem Aukermanem, který to celé napíše.

Aukerman již dříve napsal krátký příběh s Deadpoolem a je dobře známý jako velký fanoušek komiksu. Zatímco se Kelly s McGuinessem se údajně k této sérii vrátí po krátké přestávce, tak Aukerman spojí síly s Brianem Posehnem a bude s ní spolupracovat na komiksu Merc With a Mouth.
 
Venom-Erine nebo Wolver-Enom?
Před několik lety byl Wolverine zkorumpován na stranu Apocalypse jako jeho Jezdec smrti (Horseman of Death). A nyní to vypadá, že se do této negativní role jistým způsobem vrátí – i když v podivné alternativní budoucnosti, kde je také posedlý symbiontem, konkrétně Venomem.

Poté, co byla zahájen event “Apocalypse War” v komiksu Extraordinary X-Men #8, se také konečně dozvídáme, kdo jsou noví jezdci (Horsemen). Stalo se tomu díky úvodníku k Extraordinary X-Men #11, kde na obálce je dokonce zobrazen Venom/Wolverine hybrid, který jde po mladé Jean Greyové – což je něco, co by Wolverine se zdravím rozumem nikdy neudělal.
 
Intergalaktický Planet Terry
Marvel jen zřídka těží ze své Star Comics stáje komiksů, pocházejících z osmdesátých let minulého stoleté. Tyto komiksy byly zaměřeny na děti, patří tam licencované tituly, ve kterých vystupují Ewokové či Muppet Babies, dále třeba postavy jako Peter Porker alias Spectacular Spider-Ham.
Ovšem jedna z původních postav z této příběhové linie, Planet Terry, se připojí k hlavnímu proudu Marvel Universe v komiksu Drax #8.

Samozřejmě, že nebude ve své původní kreslené formě – spíše to bude prošedivělý vesmírný lovec lidí. Navíc spojí své síly s nikým jiným, než s trollem Pipem. Marvel říkal, že po Secret Wars se může “na stole” objevit v podstatě všechno. Vypadá to, že vůbec nežertovali.
 
Silver Surfer #200
Silver Surfer byl jednou z ústředních postav Marvel Universe již od té doby, co debutoval na stránkách komiksu Fantastic Four v šedesátých letech. Navíc se jedná o nejoblíbenější postavu legendárního Stana Leeho.

Silver Surfer si získal rychle jméno a tak nebylo divu, že velmi rychle dostal vlastní sérii, která střídavě běžela a střídavě měla pauzu.
S komiksem Silver Surfer #6 oslaví Norrin Radd významné výročí – bude se jednat o kulaté dvousté číslo jeho vlastní série. Dan Slott a Mike Allred oslaví toto výročí tím, že číslo 200 bude mít 40 stran.
 
Spider-Man a Silk: Tajný původ
Peter Parker a Cindy Moon byli oba kousnuti radioaktivním pavoukem ze stejného vědeckého experimentu, díky čemuž také oba dva získali neuvěřitelnou sílu. Navíc jsou oba superhrdinové, z Parkera se stal dnes již kultovní Spider-Man, a z Moonové se stala Silk poté, co byla propuštěna z jistého chovného pokoje, kde se skrývala mnoho let.

Nyní, v rámci Spider-Man & Silk: The Spider(Fly) Effect #4, se vrátíme kompletně po cestě na úplný začátek, kdy to všechno začalo. Znovu se totiž podíváme na původ těchto dvou superhrdinů – a to doslova – díky kouzlu cestování v čase. Navíc to všechno okoření záležitost s Chronosaurusem Rexem.
 
Zpátky do SSSR
Původ Black Widow jsme měli možnost zahlédnout ve filmu Avengers: Age of Ultron, ale s komiksem Black Widow #4, který má na starost Mark Waid a Chris Samnee, se počátky Black Widow trochu přehodnotí, aspoň co se týče světa komiksu.

Naprogramovaná jako ruský špion, který slouží během Studené války. Black Widow je produktem tzv. programu Red Room – program, který bude znovu objeven jako Dark Room, a do kterého se musí Widow infiltrovat.
Zní to trochu jako guláš? Ale píše to Mark Waid a bude to souviset s originem Black Widow, to nemůže být špatné!
 
Avengers: Disasembled (Rozpad)
Postava Visiona byla základním kamenem Avengers již od pozdních šedesátých let minulého století, ovšem za tu dobu se objevilo pár etap, kdy byl tento android v rozporu se svými spojenci / kolegy. Vision byl dokonce původně padouchem, ještě než vstoupil do týmu. A když se jednou pokusil dobýt svět (byl pod vlivem darebného Immortuse), tak museli Avengers tvrdě zasáhnout. Nedávno byl také kompromitován alternativním já Immortusem, Kangem.

Dnes Vision žije na předměstí se svou vlastní androidí rodinkou a znovu pomáhá Avengers. Ovšem jeho rodina má nějaká temná tajemství a to dokonce i před Avengers. Tajemství, která mohu způsobit to, že Avengers opět proti Visionovi zasáhnou.
A jak to tak vypadá, podle úvodníku k The Vision #8, tak tomu tak skutečně bude a nejen, že zasáhnou, ale dokonce Visiona trvale demontují!
 
Zcela nový All-New, All-Different Thor
Jane Foster byla Thorem od té doby, co její předchůdce, nyní známý jako Odinson, odhodil Mjolnir na konci události známé jako Original Sin. Nyní, pokud se dá věřit obálce ke komiksu A-Force #6, to vypadá, že Thor(a) bude mít nový vzhled – nebo se dokonce může jednat o zcela novou ženu v této roli.

Ať tak či onak, vypadá to, že na obálce je někdo, kdo drží zbraň až příliš podobnou Mjolniru a má na hlavě helmu, kterou obvykle nosí postava Thora. A ten někdo se nejspíš stal členem týmu. No, odpovědi na tyto záhady zjistíme již v červnu.
 
Totálně úžasný Hulk
Bývalý chráněnec Bruce Bannera a bývalý sidekick Herkula, Amadeus Cho se stal Hulkem (to už není žádná žhavá novinka) – a na rozdíl od svého předchůdce Bannera, on miluje roli a život nefritového obra. Takže, co se stalo Bannerovi, že si našel cestu k novému “totálně úžasnému” Hulkovi?

No, vypadá to, že tohle je jedno z tajemstvích, na které získáme odpověď, jelikož úvodník k sérii Totally Awesome Hulk slibuje odhalení Bannerova osudu a zároveň vysvětlení jeho role v nadcházející Civil War II. Doufejme, že tato “Občanská válka” neskončí dalším vyhoštěním Hulka z planet – Amadeus totiž nevypadá jako ten typ, který se baví cestováním po vesmíru.
 
Tony Stark vs. Inhumans
Napětí mezi mutanty a Inhumans neustále stoupá a to od té doby, co byl vypuštěn Terrigenový mrak, který se rozšířil po celém světě a způsobil, že Geny-X byly utlumeny a staly se ‘spícími’. Cyclops, kdysi vůdce mocných X-Menů, dokonce zemřel při svém chrabrém pokusu zaútočit na Inhumans.
Nyní se zdá, že Civil War II bude pokračovat v nastaveném trendu a bude posílat jednotlivé skupiny Marvel Universe proti sobě. I když je hlavní důvod stále nejasný, respektive je nejasné, proč Tony Stark bude deklarovat válku proti rase Inhumans, tak se tomu skutečně stane a to v komiksu Civil War II #2.

A jak to tak všechno zní, tak tohle může být přesně ten důvod, proč stojí Tony na jedné straně a Captain Marvel na straně druhé. A samozřejmě mnoho kolegů z jedné I druhé strany. Vypadá to, že Civil War II by mohl být ještě rozsáhlejší problém, než tomu bylo v prvním případě.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz