NECA Aliens Isolation - Amanda Ripley

28. března 2016 jardoom Diskuze (0)
NECA Aliens Isolation - Amanda Ripley

Myslím, že je zase vhodná doba kouknout na další akční figurku, kterou nám zaslal eshop Svět Komiksů. Minule jsem recenzoval Red Aliena, který byl inspirovaný komiksovým eventem. Nyní se opět budu pohybovat v Aliením vesmíru, ale né v tom komiksovém, nýbrž videoherním. Do rukou se nám dostal pořádný macek, tedy spíš macanda a to konkrétně Amanda Ripley z videohry Aliens Isolation.

Knihy Dobrovský

Tato figurka se celým názvem jmenuje Amanda Ripley in Spacesuit a pochází ze šesté NECA Aliení série. Sama o sobě má figurka 18 centimetrů a když ji nasadím i helmu od skafandru, dostanu se na krásných 21 cm, což je úctyhodná výška.

V balení je kromě již zmíněné helmy i střelná zbraň, která vypadá jako revolver. Zbraň jde krásně a jednoduše na ruku nasadit a padne naprosto přesně. U helmy bych měl určitě zmínit hlavně to, že je dvoudílná. Rozděluje se na spodní a vrchní část. Ta spodní je jen lem, který nasadíte kolem krku. Vrchní část je prosklená  a zezadu má díry k hadicím z přívodu vzduchu, které má figurka na zádech. 

Zde je mi líto toho, že figurka nemá žádný mechanismus, který by helmu na figurce držel na pevno díky nějakého "zacvaknutí". Helma tedy na figurce drží jen silou dobré vůle a při zapojování hadic se trochu zapotíte, jelikož vám bude stále poskakovat. Helma se dá ale uchopit i do ruky a musím říct, že to ve výsledku nevypadá vůbec špatně.

Amanda má po svém těle 17 nastavitelných bodů, kterými formujete její postavu a celkovou podobu. Obzvlášť bych chtěl v tomto směru vychválit nastavení předklonu či záklonu, které není jen otázkou kyčelních kloubů, ale také dvou nastavitelných bodů v torsu, konkrétně v hrudi a v břiše. Tyto dva klouby v trupu těla zajistí mnohem lepší předklon ale také otáčení či celkovou modeláž figurky přesně dle vašich představ.

Také bych chtěl vychválit nárameníky, které jsou gumové a k figurce jsou přitavené jen v oblasti krku. To umožňuje volný pohyb rameními klouby, které by napevno natavené plastové nárameníky limitovaly v pohybu o plném rozsahu.

Co musím Amandě vytknout jsou jmenovitě kolena a lotky. Velmi špatně se s těmito klouby zachází a nutno podotknout, že je pro jejich ohnutí potřeba trochu víc síly a vy se poté můžete bát, že figurku poškodíte.

Rovnováha je něco, co Amandě nechybí. Ať ji nastavíte jakkoliv, figurka stále pevně stojí na nohou, není vratká a nemá tendenci se převažovat  nebo padat.

Propracovanost, detailnost a lakování je kapitola sama o sobě. Jedná se o naprosto dokonalé dílo, které vás velmi potěší. Na této figurce vidíte precizní práci, která vám umožní podívat se na každý šroubek, pásek si přezku. Barvení figurky se také povedlo. Nikde jsem nenašel ani kapku barvy jinde, než by měla být. Každá šňůrka, každý ohyb či část skafandru je barevně přesně sladěná a opravdu nikde barva ani nechybí ani nepřetéká.

Pokud se vám tato figurka líbila, můžete ji zakoupit za senzačních 639Kč. Senzačních říkám proto, že když jsem prošel eshopy tuzemské konkurence, všude byla minimálně o stovku dražší. Kdyby vám připadalo, že může být vaše Amanda ve skafandru osamnělá, tak v eshopu má Svět Komiksů i další Aliení postavy ve skafandrech o stejném měřítku.

Více detailních fotek této figurky najdete v naší fotogalerii a věřím, že pokud vás recenze úplně nepřesvědčila o jejich kvalitách, tak fotky které uvidíte, dílo dokonají a vy se do ní zamilujete ať jste fanoušek Alieního vesmíru či nikoliv.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku