Ohlédnutí #10/2016

20. března 2016 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #10/2016

Pravidelné víkendové shrnutí geekovin tohoto týdne je opět tady a myslím, že to teď bude stát za to, protože S4TW i jardoom mají opravdu pořádnou várku velmi zajímavých informací. Koukneme se na komiksový Civil War a s ním úzce spjatého Spider-Mana. Dále se podíváme jak to vypadá s filmovým restartem Vrány a pokračováním Indiana Jonese. To ale není zdaleka vše, takže sednout na zadek a hezky číst.

Knihy Dobrovský

Nový Indy v roce 2019

Disney nedávno potvrdilo, že se chystá nový Indiana Jones, který spatří světlo světa v roce 2019. Konkrétně by to mělo být 19. července. Že je vám to málo? Tak přidáme. V hlavní roli by měl být opět nesmrtelný Harrison Ford a režírovat to bude Steven Spielberg.

Tato dvojice spolupracovala na všech čtyřech předchozích filmech o Indiana Jonesovi. Poslední se objevil v roce 2008 a nesl název Indiana Jones a Království křišťálové lebky. Co zatím Disney nepotvrdil, ani nevyvrátil je to, jestli se bude na filmu podílet producent George Lucas.
Zajímavé také je, že Disney naplánoval premiéru tohoto filmu přesně týden poté, co má mít premiéru marvelovský film Inhumans (12. července 2019).

Deathmate se postaví Bloodshotovi

Bloodshot je pravděpodobně vlajkovou postavou moderního Valiant Universe a letos v červnu se potká s další postavou, která byla kdysi velmi důležitou součástí komiksové mytologie, potká se s Deathmatem.

V červnu totiž začíná nový příběh komiksu Bloodshot Reborn, který ponese název “Blood Island”. Stejně se jmenoval crossover vydavatelů Valiant a Image z devadesátých let minulého století. A teď se Deatmate vrací do restartovaného Valiant Universe.

“Deathmate není pouhá událost či crossover – ona je mnohem, mnohem víc. Toto je zcela nová postava, kterou vytvořil Jeff Lemire pro ‘Bloodshot Island’ a přivedl jí k životu díky brilantnímu designu, na kterém má zásluhu také Mico Suayan a David Baron,” říká šéfredaktor Valiant Comics, Warren Simons. “Tajemství spojené s jejím vznikem a účelem, je ústřední záhadou příběhu ‘Bloodshot Island’ – a hned v prvním čísle samu sebe pasuje do role největšího nebezpečí pro vesmír Valiantu.”
Ale jak říká sám tvůrce příběhu, Jeff Lemire, Deathmate není jedinou hrozbou, které musí Bloodshot čelit.

Iron Man a Captain Marvel představují své týmy

Po několika teaser obrázcích, které nám rozdělily skupiny konfliktu na hrdiny, kteří budou chránit budoucnost a na ty, kteří budou měnit budoucnost, přichází Marvel s dvěma novými teaser obrázky ukazujícími, kteří hrdinové budou na straně Iron Mana a kteří naopak na straně Captain Marvel v rámci události Civil War II.

Jak se zdá, tak Iron Man, jehož strana by měla být ta, která má ochránit budoucnost, bude mít ve své skupině Sama Wilsona, Thora, Black Panthera, Luka Cage, Deadpoola, Star-Lorda, Black Widow, Hulka (Amadeus Cho), Herculese, Americu Chavez a Daredevila.

Jeho hlavním protivníkem v Civil War II, bude ženská verze Captaina Marvela, která se spojí se Stevem Rogersem, She-Hulk, War Machinem, Spider-Manem, Visionem, Medusou, Hawkeyem, Monicou Rambeau, Ant-Manem, Winter Soldierem a Blue Marvelem. Tato skupina se bude snažit změnit budoucnost.

Zajímavé je, že Tony Stark bude soupeřem svého velkého přítele, Jamese Rhodese. A dalším takovým vypjatějším střetnutí bude Steve Rogers vs. Sam Wilson. Ovšem Tony bude opět, jako tomu bylo v původní Civil War, bojovat za jinou myšlenku, než Steve Rogers.

Civil War II začíná již brzy, tak se připravte!

Vrána má zase potíže

Filmový restart James O´Barrova komiksového počinu jménem Vrána je nejspíš od začátku odsouzen k záhubě. O restartu už se totiž mluví mnoho let. a stále se jen přepisují scénáře, přepracovávají skripty, k tomu se střídají režiséri i herci jako na běžíčím pásu. Tento rok už se měl film dočkat první klapky ale nyní je vše zase jinak a vypadá to, že se filmu nedočkáme vůbec.

Zakopaný pes je v právech k filmu, které jsou podle zdroje velmi komplikované a původní smlouva nedovoluje žádný prequel, sequel či reboot původní série. Celý spor skončil dokonce u soudu.

Projekt Lobo oživen

Není to tak dávno, co se mluvilo o filmovém projektu, který měl přenést vesmírného žoldáka z komiksových stránek na stříbrné plátno. Tehdy se tento projekt spojoval s Dwaynem Johnsonem, který si měl Loba zahrát. Nakonec ze všeho sešlo a projekt byl odložen k ledu.

Nyní se ale projekt oživil a Warneři to prý myslí opravdu vážně, jelikož je Lobo velmi podobný Marvelovskému Deadpoolovi, který má astronomické tržby a na to oni slyší. Film už má dokonce scénáristu a tím je Jason Fuchs, který se nyní stará o filmovou Wonder Woman.

MJ a Peter se opět potkají

Jak jistě víte, komiksový Marvel opět čeká Civil War a fanoušky pavoučího muže tohle zajímá ještě víc, protože obálka patnáctého čísla The Amazing Spider-Man (vol. 4) přinesla pohled na Mary Jane Watson, která je ve Spider-Manovském obleku, jenž byl vidět už v prvním Civil Waru. Zajímavostí je, že se MJ po Secret Waru stala součástí série Invincible Iron Man a konkrétně pracuje pro Tonyho Starka jako jeho assistentka (Pepper Potts 2.0 chcete-li).

Bližší informace zatím nejsou známy ale už teď se ví, že tohle nebude jedinná novinka týkajicí se našeho Spajdyho. Podle dalších zdrojů se dočká nového story arcu o kterém se také moc neví, ale vypadá to, že se vrátí Peterovi zesnulí blížcí.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz