Ohlédnutí #9/2016

13. března 2016 jardoom Diskuze (1)
Ohlédnutí #9/2016

Konec víkendu se neúprosně blíží a všichni už počítají minuty, které je dělí mezi posledním zbytkem víkendu a prací či školou. Co takhle si čekání zpříjemnit čtením nového Ohlédnutí, ve kterém vám jardoom se S4TWem nabídnou souhrn zajímavostí z uplynulého nerdího týdne.

Knihy Dobrovský

Ikonická lebka bude!

Přestože se již Jon Bernthal objevil na několika fotkách z natáčení nadcházející druhé sezóny seriálu Daredevil, tak na žádné z nich na sobě neměl kultovní lebku, která je logem Punishera. Až do teď.

Marvel totiž zveřejnil nový plakát, na kterém jsou všechny tři hlavní postavy nadcházející sezóny seriálu. Charlie Cox (Daredevil), Jon Bernthal (Punisher) a Elodie Yung (Elektra).

Druhá sezóna Daredevila začne 18. března na stanici Netflix a tradičně se dočkáme všech dílů naráz.

Druhá sezóna seriálu Supergirl potvrzena

Prezident a CEO stanice CBS, Les Moonves, oznámil, že všechny pořady, které si odbyly svou premiérovou sezónu v období 2015-2016, dostanou zelenou i pro tu nadcházející. Nás samozřejmě nejvíc zajímá seriál Supergirl, která mezi tyto seriály patří.

Supergirl je jedním z pěti nových pořadů, které debutovaly na stanici CBS v sezóně 2015-2016.

Zatím nebyly zveřejněny žádné podrobnosti týkající se případných změn v hereckém obsazení či tvůrčím týmu. Jestli si Supergirl ponechá stávající vysílací čas, to také není zatím známo.

Supergirl můžeme vídat každé pondělí na stanici CBS.

Millar & Immonen se vypraví do vesmíru

Letos v dubnu se spojí dvě velká jména komiksu, aby nám přinesla zcela novou sérii, a slibují, že se bude jednat o sci-fi dobrodružství, jaké tu ještě není. Mark Millar (Kick-Ass, Kingsman: The Secret Service) společně se Stuartem Immonenem (Star Wars, All-New X-Men) nám dopřejí komiks Empress – který bude vycházet pod hlavičkou ICON, což je odnož Marvelu, kde řadu vlastní sami tvůrci.

Představte si, že váš životní partner je ten nejhorší padouch v celém vesmíru. Mimozemský diktátor, který děsí různé rasy po celém vesmíru. Zabil by vás, pokud byste se rozhodla odejít, ale i tak chcete od něj odejít. Pro dobro svých tří dětí. Nyní, královna Emporia musí uprchnout ze spárů svého nelítostného muže. Jak už to tak bývá, tak nemá nic. Vlastně počkat. Má svůj důvtip, svého věrného bodyguarda a tři super pistole. Stane se jejich pokus osvobodit se tím posledním, co udělají?

Toto hvězdné, intergalaktické dobrodružství začne letos v dubnu, kdy nám Mark Millar a Stuart Immonem přinesou velmi očekávaný komiks Empress #1 – a to jak vtištěné forma, tak v té digitální.

Pokračování příběhu Justice League zajistí Flash i Aquaman

Právě probíhá natáčení Wonder Woman a filmová Liga Spravedlnosti se začne natáčet již příští měsíc. DC Cinematic Universe se velmi rychle rozrůstá a scénárista JL, Chris Terrio se trochu rozpovídal o příběhové provázanosti těchto filmů.

Chris Terrio řekl, že se DCCU filmy točí velmi zajímavým způsobem. Berme v podtaz, že Wonder Woman bude uvedene již v tomto roce díky BvS a až následně uvidíme její origin story. Podobně to bude s Flashem i Aquamanem, kteří budou mít velkou úlohu ve snímku JL, načež až po těchto událostech, dostanou vlasní prostor ve svých sólovkách, do kterých si přenesou jisté poslání právě ze snímku JL.

Každý příběh se přitom bude odehrávat úplně jinde. Aquaman bude o podmořském bádání v Mariánském příkopu a Flash zase o Barryho objevování elektromagnetické fyziky. 

Samozřejmě se jedná o okrajové skripty, které budou určovat jistý směr filmů. Hlavní dějová linie ale zajistí úplně jinou zápletku. Víc ale ukáží až samotné filmy. Připomínám premiéru BvS, která je již 25.3. JL by pak měla do kin vletět přiští rok v listopadu a Flash s Aquamanem se dočkají sólovek v roce 2018.

Klíšťák opět v produkci

The Tick, kterého devadesátkové děti znají jako Klíšťáka, se dočká dalšího televizního zpracování. Tato komiksová, komediální, superhrdinská postava se velmi proslavila animovaným seriálem z roku 1994. V roce 2001 byl dokonce natočen devět epizod dlouhý live-action seriál, ve kterém si hlavní roli Ticka zahrál známý komediální a sitcomový herec, Patrick Warburton.

Patrick Warburton se do tohoro projektu zapojil i nyní, ale tentokrát jako výkoný producentem a scénárista. Hlavní role ještě není obsazena, ale již se mluví o tom, že by měl Griffin Newman obsadit roli jako Tickův sidekick, Arthur. Tento live-action seriál produkuje Amazon, a první epizoda by měla být k vidění koncem tohoto roku.

Bleskovky

  • Herní reboot Tomb Raideru se povedl a tato značka slaví již dvě velmi parádní gamesy. Na tohle chce navázat i WB, který je právě uprostřed příprav k natáčení nového filmu. Obsazení zatím není známé. Ví se jen, že scénář obstará Genevy Robertson-Dworet (Transformers 5) a režisérem bude Roar Uthaug
     
  • Další filmové adaptace videoher míří do produkcí. Jak už to vypadá, Angry Birds budou trhákem, podobně je zatím naladěn i Warcraft a stejně dobře to nyní vypadá i s Assassins Creedem. Další dvě značky ale čekají na svůj film a dohlížet na ně bude sám J.J. Abrams. Jedná se o Half-Life a Portal.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

S4TW Offline
S4TW 13/03/2016 (13. března 2016)
Klíšťák, moje dětství! Ježiš, to byla kravina :D 
Minotaur.cz