Deskoherní smetiště 3/2016

3. března 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 3/2016

Pravidelné měsíční shrnutí ze světa deskových her je opět tady. Co se stalo během tak krátké doby a co nového se pro nás, hráče, chystá? Není toho málo, nebudu vás déle napínat a pojďme se vydat na průzkum českého deskoherního trhu. 

Knihy Dobrovský

V Rexí kuchyni se toho chystá poměrně hodně. Můžeme se těšit na lokalizaci hry s pratchettovským tématem. Tentokrát je to abstraktní, logická záležitost, Semafory. Hráči na hrací desce skládají písmena ze zasílaného slova a komu se to podaří jako prvnímu, tak zvítězí. Zároveň si dokáží docela škodit akčními kartami. Kromě klasického kompetitivního módu je dostupná i sólo hra či kooperativní varianta.

Dále potěším fanoušky antiky a řecké mytologie. Hra Cyclades od francouzské firmy Matagot je opět dostupná na pultech českých obchodů. 

Budovatelská, karetní hra Settlers: Zrod impéria sbírá jedno ocenění za druhým. Není proto divu, že se byla vyhlášena nejlepší hrou roku 2015 podle uživatelů webu Zatrolené hry - Trolí palec 2015!

A to nejlepší na konec. Velkým, přímo obroským, odhalením je lokalizace hry s vikingskou tématikou, Blood rage: Soumrak bohů. Tuhle monstrózní záležitost se REXhry rozhodli přinést na český trh. Jak je vidno, tak se tento tah vyplatil a česká hráčská komunita dokázala, že o takové hry má zájem. Více informací o hře se dozvíte v tomto odkazu, kde si ji můžete rovnou předobjednat.  
MINDOK připravuje českou lokalizaci hry Eight-Minute Empire: Legends. Samostatně hratelné pokračování Minutové říše s modulárním hracím plánem a dalšími vychytávkami.

Začátkem března se dočkáme dalšího samostatně hratelného pokračování a to hry Klub ztroskotanců, která nepřímo navazuje na Dědictví, se kterým lze hru i kombinovat, od Vladimíra Suchého. Hráči představují členy klubu, kteří se předhánějí v tom, kdo dřív finančně zkrachuje, ztratí přízeň voličů či dobré vztahy. 

V létě dorazí na český trh karetní hra od autora hry Port Royal - Boží zboží. Hráči vyrábějí různé výrobky jako nástroje, sudy nebo okna. Ten, kdo dokáže chytře využívat výrobních řetězců, získá na konci hry nejvíce bodů 


Radostnou zprávou je pro mnohé dotisk kooperativní hry Zakázaný ostrov. Hráči představují tým dobrodruhů, který se pokouší společnými silami najít čtyři relikvie a vrátit se vrtulníkem dřív, než se celý ostrov potopí i s nimi. Dalším návratem je hra určená spíše pro holčičky a to Spící královny.

Novinkou, kterou Blackfire chystá je Forbidden Desert, který funguje totožně, jako již zmíněný Zakázaný ostrov. Další oznámennou záležitostí je rychlá karetní hra fungující na principu draftu, Sushi Go.    

Na oficinální facebooku společnosti byla oznámena informace o lokalizaci hry Potion Explosion, v níž hráči budou míchat lektvary. Hra by měla být dostupná již v dubnu.

Mezi větší novinky patří rozhodně lokalizace hry T.I.M.E Stories, která má ve světě fenomenální ohlasy. Jedná se o vyprávěcí kooperativní hru, která je textově poměrně náročná, proto česká verze příjde určitě vhod.

Nakonec potěším páry, jelikož se Blackfire rozhodl uvést v českém jazyce dvojkovku 7 Wonders: Duel. Jedná se o brášku karetní záležitosti 7 Divů Světa. Porazíte svého spoupeře na vědeckém, vojenském a státnickém poli?  

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz