Ohlédnutí #6/2016

21. února 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #6/2016

Opět přišel čas kouknout na události tohoto týdne. Víkend je skoro za námi a S4TW s jardoomem mají připraveno další ohlédnutí, takže všichni sednout na zadek a hezky číst!

Knihy Dobrovský

Spawnův film dřív než se čekalo?

Už to začínalo vypadat, že se toho nikdo z nás nedočká, ale nyní to přišlo jako blesk z čistého nebe. Todd McFarlane se zůčastnil veletrhu hraček a akčních figurek v New Yorku, kde vystavoval nové modely ze série McFarlane a v rozhovoru pro comicbook.com řekl, že dokončil skript pro filmového Spawna.

Dále prozradil, že je nyní jeho skript nutno zeditovat protože má přes 180 stran a v Hollywoodští hlavouni jsou zvyklí na 120 stran dlouhé jednohubky, takže musí ořezat vše co může. Říkal, že je skript plný jeho osobních poznámek, takže se nejspíš hravě dostane na 140 stran, prý ale ručí za to, že je to přesně to, co dnešní fanoušky ohromí.

Také dodal, že si původní skript nechá schovaný v rukávu, protože by film rád režíroval a k tomu se mu všechny původní myšlenky budou hodit. Jeho hlavní motivaci pro tento film je poděkování všem původním fanouškům, kteří této postavě stále důvěřují. Také je zapotřebí oslovit nové fanoušky a přilákat tak další čtenáře k této legendární sérii.

Guardians of the Galaxy Vol.2 se už točí

Marvel Studios oznamují, že James Gunn oficiálně zahájil produkci a v brzké době se konečně začně točit pokračování Strážců Galaxie. K tomu všemu bylo opět trochu poodhaleno obsazení dalších postav ve filmu. Mimo hlavních hrdinů, které již známe, uvidíme Elizabeth Debicki, Chrise Sullivana, Pom Klementieff a také hlavně Kurta Russella, který by měl hrát Star Lordova otce.

Marvel také zveřejnil celkem vtipný promo snímek, na kterém je vidět složení týmu. Kdo z vás najde Groota?

Tom King – od Marvelu k DC

DC Comics ve čtvrtek oznámil, že scénárista Tom King podepsal exkluzivní smlouvu s tímto vydavatelem. To přimělo spoustu jeho fanoušků k zamyšlení, jak to teď bude z jeho sérií u Marvel Comics, jak to bude se sérií The Vision. Teď už víme, že King potvrdil, že King zůstane u titulu do čísla #12, takže dokončí svůj plánovaný příběh. Dobrá zpráva.

Zatím série The Vision vychází měsíčně. Sedmé číslo vyjde 4. května. Pokud tedy bude tento komiks vycházet v současném tempu, tak se komiksu The Vison #12 a finálového rozuzlení dočkáme v říjnu 2016.

Steranko se vrací ke Capovi

Jim Steranko si vypracoval svou legendární pověst skvělého kreslíře díky své práci u Marvelu v šedesátých letech. Tady se z něj zrodila legenda. A tato legenda se vrátí po mnoha letech ke Captainovi Americovi, aby pomohl Stevu Rogersovi oslavit jeho 75-ti leté výročí.

Konkrétně se bude jednat o cover. Tato ilustrace bude Sterankova první obálka pro Marvel za posledních 27 let, kdy v roce 1989 kreslil obálku ke komiksu Nick Fury vs. S.H.I.E.L.D. #1.

Captain America: Sam Wilson #7 spolu s variantním vydáním, na jehož obálce bude právě Sterankova kresba, je naplánován, že vyjde 30. března.

Vixen se objeví v seriálu Arrow

Stanice CW zveřejnila první klip, na kterém je debut Megalyn Echikunwoke, která si střihne roli Vixen. Tato postava je povolána Oliverem Queenem (kterého hraje Stephan Amell), aby mu pomohla v boji s velice silným Damienem Darhkem (hraje Neal McDonough).

Sami se podívejte:

 

“Oliver (Stephen Amell) si uvědomil, že potřebuje pomoc ve svém boji s Darhkem, a tak povolá svou starou přítelkyni Vixen (kterou hraje Megalyn E.K.). Ta použije své magické schopnosti, aby přivolala zvířecí síly, tím dostane odpověď , to pomůže najít Darhkovu slabinu a tým může jít do války,” píše se v oficiálním popisu. “Mezitím Thea (Willa Holland) si musí upřímně promluvit s Malcolmem (John Barrowman).”

Epizoda “Taken” seriálu Arrow bude mít premiéru ve středu 24. února na stanici CW.

Bleskovky

  • Shane Black pracuje na novém Predátořím filmu. Už dlouho se šušká o tom, že se brzo natočí nový Predátor a dokonce se mělo jednat o restart. Do tohoto projektu se ale vložil Shane Black a ten prozradil, že se nic takového konat nebude a další Predátoří snímek bude sequelem.
     
  • Premiéra nového Blade Runnera byla stanovena na 18. leden 2018
     
  • Sedmidílná knižní série Stephena Kinga, the Dark Tower (Temná Věž), jejiž první díl tento rok vytiskne v komiksové podobě Crew, se dočká také filmového zpracování v podobě celovečerního snímku. Režíruje Nikolaj Arcel (Královská aféra) a v kinech ji uvidíme už 13. ledna 2017. 

 

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku