Ohlédnutí #5/2016

14. února 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #5/2016

Je tu neděle a ta se na tomto webu vždy nese ve znamení Ohlédnutí. Tento týden se opět odehrálo mnohé a jardoom se S4TWem vás jako vždy o všem chtějí informovat.

Knihy Dobrovský

Adam Warlock navštíví původní Avengers

Od letošního března bude Adam Warlock cestovat do různých končin vesmíru, a dokonce i zpět v čase, ve snaze získat zpět své vzpomínky. Tento příběh, ve kterém je právě Adam Warlock ústřední postavou, započne již v The Infinity Entity #1. A vše tuto sérii dostane hvězdná dvojice, legendy Jim Starlin a Alan Davis!

Jedná se o pokračování skvělého příběhu, který se odehrával v rámci Thanos: The Infinity Revelation a Thanos: The Infinity Relativity, kde jsme sledovali Adama Warlocka při zoufalém pátrání, které vyvrcholilo závěrečnou kapitolou Starlinovi epické trilogie v příběhu Thanos: The Infinity Finale.

Tentokrát Adam v pokračujícím dobrodružství zkříží svou cestu s původními Avengers, Guardians of the Galaxy, či bytostmi, které jsou schopny svými schopnostmi zničit celý vesmír. Podaří se mu získat zpět své vzpomínky a stát se hrdinou, kterým kdysi býval? To začneme zjišťovat již v březnu v komiksu The Infinity Entity #1. A bude to pořádně vzrušující kosmická jízda.

Archie od CW získává nové herce

Postupně nám je odhalováno obsazení pro nadcházející pilot seriálu od CW. Pilot nese název Riverdale a nebudu se jednat o nic menšího než oblíbeného Archieho. Archie je populární komiks, který začal vycházet již v roce 1942 a vychází dodnes.

Šťastnými herci jsou Jughead Jones a Betty Cooper. Jughead si zahraje Cola Sprouse, který je popisován jako “idol žen s filozofickými sklony a bývalý nejlepší přítel Archieho Andrewse.”

Zatímco Betty si zahraje Lili Reinhartovou, která je popisována jako “sladká, pilná, toužící po zájmu a blahu a zároveň touží po neustálé pozornosti od svého dlouholetého nejlepšího přítele, Archieho.”

Pilot Riverdale bude napsán samotným šéfdesignerem Archie Comics, Robertem, Aguirre- Sacasou, který je zároveň jedním z výkonných producentů. Další postavy, které se musí ještě obsadit je samotný Archie Andrews, dále třeba Betty, Veronica Lodge či Kevin Keller.

Van Jensen opouští Flashe a DCU

Van Jensen oznámil, že odstupuje z pozice spolu-scénáristy série The Flash od DC. Toto odhalení přišlo v několika tweetech, zároveň oznámil, že opouští DC, aby se mohl zcela zaměřit na “své vlastní příběhy.”

“Postupně ukončím práci na Flashovi během tohoto a příštího týdne. Byla to skutečně čest trávit čas v Central City,” řekl Jensen. “Bude tady daleko víc zpráv z DC, týkající se jejich novinek na skladě. Nebojte se. Samozřejmě I ohledně mnoha dalších dobrodružství, která čekají Barryho Allena a další. Pokud jde o mě, tak v posledních čtyřech letech strávil většinu času v DCU. Proto je čas, abych se teď soustředil na své vlastní příběhy. Mám tolik zajímavých nápadů. Některé jste asi již slyšeli. Většinu ne. Jsem vděčný, že můžu dělat práci, o které jsem vždycky snil.”

Poslední příběh s Flashem, který napíše Jensen společně s Robertem Vendittim, vyjde 27. dubna  a bude se jednat o komiks The Flash #51.

Gwenpool

Mezitím co kinosály nyní ovládá Deadpool, na komiksové stránky se řítí Gwenpool. Jak už jméno napovídá, jedná se o kombinaci Gwen Stacy a Deadpoola. Že to zní šíleně? Už ani né, protože je vše jen přirozenou reakcí na dnes opěvovaného Deadpoola

Marvel na to jde chytře, protože použil dva charaktery, které dnes celkem letí. Když hlavouni vidí, že se filmový Deadpool začíná těšit slávě, okamžitě reagují a přidají k tomu postavu, která v poslední době vyčnívá z řad jejich komiksů. Výsledkem je Gwenpool, která se má dočkat své vlastní série již v dubnu.

Gwenpool se poprvé objevila v komiksu Howard the Duck. Čtenářům se moc libila ale vedení Marvelu se nechalo slyšet, že ačkoli se lidem tato postava líbí víc, než se čekalo, nebudou se ji věnovat v rámci jiných sérií. Dnes je ale situace úplně jiná a Marvel oznamuje, že komiksová série THE UNBELIEVABLE GWENPOOL, kterou bude psát Christopher Hastings, se ke čtenářům dostane v průběhu dubna. Již tento měsíc si ale čtenáři budou moci přečíst Gwenpool Special Vol 1, který nám tuto šílenou postavu trochu představí.

Transformeři každý rok?

Hollywoodský magazín the Wrap hlásí, že se každý rok v létě dočkáme jednoho Transformeřího snímku. Tato filmová smršť odstartuje již příští rok a na všem se samozřejmě bude podílet mistr akce Michael Bay, který si pro natáčení připraví ty nejmodernější IMAX kamery, které jsou zárukou nejlepšího 3D zážitku v tom nejkvalitnějším rozlišení.

Začíná se také spekulovat o obsahu těchto filmů a na povrch prosáklo, že by jeden snímek měl být Bumblebeeho origine story. Další spekulace se ukazují na imbd, na kterém se objevilo, že Akiva Goldsman píše scénář osmého Transformeřího filmu, který se plánuje na rok 2023.

Konečná rekapitulace tedy říká, že jsou již čtyři filmy v přípravné fázi a minimálně na třech z nich bude pracovat sám Bay, který je pravděpodobně stihne natočit do léta 2019.

Bleskovky

  • Harry Potter se dočká nového knižního pokračování. J.K. Rowlingová píše scénář divadelní hry, která mapuje život dospělého Harryho Pottera a jeho ratolestí. Vše ale také výjde ve dvou knihách a čtenář se bude moci začíst již 31. července, tedy den po premiérového uvedení divadelní hry.
     
  • Universal rozšiřuje jeho monstrózní filmové universum. Tom Cruise si zahraje v nové Mumii, Angelina Jolie si možná zahraje ve snímku Frankenstainova nevěsta a nyní byl obsazen Johnny Depp jako hlavní postava filmu Neviditelný muž. Tento provázaný hororový vesmír ještě rozšíří minimálně Vlkodlak, jehož scénář píše Aaron Guzikowski
     
  • Stephen Lang by si rád zahrál v Deadpoolově sequelu. Cable je konkrétním cílem pro jeho další filmovou roli. Svou snahu zviditelnit se podporuje přes twitter, kde postuje své fotky s heslem "Lets lay some CABLE"

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz