Ohlédnutí #4/2016

7. února 2016 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #4/2016

První týden v únoru byl opět štědrý na nerďárny všeho druhu. Hry, komiksy, seriály i filmy to všechno se tento týden událo. Já se S4TWem ale budeme mluvit konkrétně o potvrzeném crossoveru seriálového Flashe a Supergirl, pak si řekneme něco málo o novém komiksovém Civil Waru a tím zdaleka nekončíme, takže pojďme číst!

Knihy Dobrovský

Supergirl / Flash crossover

Tento týden jsme se konečně dozvěděli nějaké konkrétnější novinky týkající se toho, že se seriálový Flash od CW objeví v seriálu od společnosti CBS, Supergirl. Sám představitel Flashe, Grant Gustin, sdělil, že se objeví v epizodě, která bude mít premiéru 28. března.

Název epizody “Worlds Finest” samozřejmě evokuje komiks se stejným názvem od DC, ale samotný komiks se jmenuje “World’s Finest”, což nám trochu napovídá, že v seriálu se budeme zaobírat dalším problémem týkajícím se multivesmíru (ostatně to je hlavní téma v současné, druhé, sérii seriálu The Flash).

Pokud svět Arrow-Flash je Země-1 a Zoom pochází ze Země-2, z jaké Země potom je Supergirl?

Epizoda “Worlds Finest” seriálu Supergirl bude mít premiéru 28. března na stanici CBS.

Iron Man vs. Captain Marvel v Civil War II

V původním Civil War stál proti Iron Manovi Captain America, ovšem v druhé Občanské válce bude Železňák čelit jinému kapitánovi, bude stát proti Captain Marvel.

Axel Alonso se vyjádřil tak, že Carol Denvers bude ta první, která vstoupí do opozice vůči Iron Manovi. Vše započne již v květnu v Civil War II #0, kdy bude Carol zastávat novou roli jako velitelka vesmírné obrané organizace, která nese název Alpha Flight (informace známá z posledního dílu Captain Marvel).

“Máme dobrý důvod k tomu, že je Carol součástí opozičních sil. Není to jen kvůli jejímu charakteru, ale především kvůli její nové roli v Marvel Universe,“ řekl Alonso. “Ona je vůdcem Alpha Flight, což je organizace, která slouží jako první linie obrany Země. Dnes je to velice silná a autoritativní postava v rámci Marvel Universe.”

Captain America bude ovšem hrát také důležitou roli v rámci tohoto eventu. Zajímavé také je, jak se vyvine postava War Machina (James Rhodes) a na jakou stranu se přidá, neboť Rhodey je velkým přítelem jak Iron Mana, tak Captain Marvel.

Civil War II bude mít premiéru v květnu číslem #0, číslo #1 vyjde v červnu.

Go Go Power Rangers!

Dnes už není žádnou novinkou, že se hit devadesátkových televizních seriálů pro děti, Strážci Vesmíru, dočká filmového zpracování, které se neponese na vlně dětského sentimentu a bude se spíše jednat o akční sci-fi snímek.

Teď se ale začíná poodhalovat o co v něm půjde a hlavně kdo obsadí jednotlivé role. V tomto týdnu bylo oznámeno, že nedávno ohlášený padouch Rita Repulsa, bude obsazena Elizabethou Banks, což je poměrně dost známá herečka, kterou znáte spíše z komedií.

Za filmem stojí režisér snímku "Projekt Minulost" což bylo celkem povedené sci-fi. Scénář sepsala dvojce Zack Stentz a Ashley Miller, což je ta samá dvojce, která pracovala na prvním celovečeráku Thora. Miller má navíc úspěch v podobě scénáře seriálu "Hranice nemožného" což jsou novodobá Akta X, která mají obrovský úspěch.

Já myslím, že je o tento film dobře postaráno a můžeme nadšeně čekat, až vstoupí do kin. Pozor ale, ať si koupíte lístek na správný film, téhož roku totiž v kinech uvidíme nejen Strážce Vesmíru, ale také sequel Strážců Galaxie a remake Vládců vesmíru.

Doom o sobě dal opět vědět

Herní pecka z roku 1993 se dočkala již dvou pokračování, která byla stejně legendární. Tato úspěšná herní značka ale již osm let čeká na novou šanci a jak to vypadá, v květnu tohoto roku se otevře peklo a DOOM4 do něj stáhne všechny závisláky, kteří na tuto hru netrpělivě čekají.

Studio Bethesda zveřejnilo trailer připravované dílu a jak už můj nickname napovídá, jakožto milovník této herní série říkám "BUDE TO KU*VA MAZEC". Pokud někdo z vás všechny tři předešlé hry hrál, tak mi jistě dá zapravdu, že tento díl vypadá jako luxusní návrat ke kořenům, které první DOOM zapustil.

Třetí díl se totiž nesl v hororovém duchu a to nebylo úplně to pravé DOOMovské ořechové. DOOM byl vždy akční řežbou s kulervoucí akcí a monstrozním zástupem nepřátel, kteří vám vyrvou střeva z těla, kosti rozemelou na prach a vaše oči si vymáčknou na toust, protože je to děsná bašta. Tento trailer napověděl, že nový DOOM opravdu nepokračuje v hororovém duchu ale rozohodně od něj neupouští. Spíše je jen implantuje do zběsilé a dynamické akce, po které tolik dychtíme.

Hra výjde 13. května 2016 pro všechny next gen konzole (PS4, xONE) a PC.

Bleskovky

  • Nové promo seriálového Gothamu poodhalilo Mr. Freeze.
     
  • MacGyver si podle Lionsgate zaslouží celovečerák, proto tento projekt přivádí k životu a snímek je v jejich produkci plánován na rok 2018.
     
  • Již nějakou dobu se ví, že se plánuje nový snímek maskovaného hrdiny Zorra. Tento projekt nesl název Zorro Reborn. Nyní ale získal režiséra kterým se stal Jonás Cuarón a ten projekt přejmenoval na Z.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz