KNIŽNÍ NOVINKA: Truhla ze zálivu smrti + ukázka

30. ledna 2016 fm.tua Diskuze (1)
KNIŽNÍ NOVINKA: Truhla ze zálivu smrti + ukázka

Knižní novinku tentokrát přináší Nakladatelství Epocha. Vychází sborník tří hororových povídek z českých luhů a hájů. Truhla ze zálivu smrti vyšla jako příloha časopisu Pevnost 11/2015 a nyní se dostává do běžného prodeje.

Knihy Dobrovský

Svatopluk Doseděl je jeden z mála autorů, kteří se soustavně věnují fantastickému hororu. Čtenáře zaujal již prvními povídkami, zasazenými do Spojených států, úspěch však sklidil především s příběhy, které se odehrávají na našem území. Doseděl se totiž při jejich vymýšlení nechává inspirovat místními pověstmi a legendami. Texty navíc doprovázejí ilustrace míst, kde se děj odehrává, o to silněji pak působí.

Autor zde, stejně jako v předchozích knihách Bestseller a Zlo přichází třikrát, zručně kombinuje trojici osvědčených ingrediencí, jimiž jsou regionální pověsti, civilní přístup a vypravěčský cit, čímž vytváří přesně ten typ moderního hororu, který mají jeho čtenáři tak rádi.

Anotace

Ve třech novelách Svatopluka Doseděla vás čekají příběhy o vražedném astrálním zlu, přetrvávajícím stovky let v místě bývalého popraviště, brutální lidské bestii z čerstvě osvobozených Sudet a zoufalém činu, spojeným s její likvidací, a také o podivném přání umírajícího starého žida, který touží nalézt zednářský poklad, a zajistit si tak život věčný.

Ukázka


Truhla ze zálivu smrti

Svatopluk Doseděl

ISBN: 978-80-7425-267-9

Nakladatelství Epocha, 2016

měkká vazba, 168 stran

149 Kč

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Poslední příspěvky v diskuzi

dosedel Offline
dosedel 09/02/2016 (9. února 2016)
Minotaur.cz