Deskoherní smetiště 2/2016

2. února 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 2/2016

Druhý díl deskoherního smetiště je tu! Lednový měsíc přinesl u společností finální plány na letošní rok. Vydavatelství se tento měsíc zúčastnily výstavy v Norimberku a některé již připravované věci oznámila a další teprve přijdou. Pojďme se tedy společně podívat, na co se můžeme těšit.

Knihy Dobrovský

Rexácká vesmírna minimalistická hra Malé velké galaxie dostala ocenění Mensa Select, které uděluje světoznámá organizace Mensa. Ještě ji doma nemáte a hrajte rádi sci-fi hry? Tak hurá do obchodu, rozhodně nešlápnete vedle.

Jste-li fanoušky ztřeštěné party hry Vúdú, tak byste měli zpozornět. Na veletrhu v Norimberku společnost domluvila lokalizaci rozšíření téhle poťouchlosti. Dočkáme se nových, ještě bláznivějších kleteb a bizarních artefaktů, tentokrát i na japonský způsob. S šílenosti Vúdú s podtitulem Ninja vs Pigmejové se snad brzo shledáme na pultech obchodů s deskovými hrami.

 

Česká verze kooperativní hry, v níž se stanete čarodějnickými učni a budete bojovat proti monstrům vyskakujícím z magického grimoáru, Velká kniha strašlivých čar, by měla být v česku dostupná na přelomu dubna a května. V této verzi si pro nás Rexíci připravili 2 promo kartičky, které si můžete prohlédnout na jejich facebookovém profilu.

Jednoduchá a přitom poměrně strategická záležitost Ovce: Boj o pastviny bude první hrou, kterou REXhry v letošním roce vydají. Na hráčských stolech se tato hra pravděpodobně objeví koncem února.  


U Mindoku máme možnost nahlédnout do jejich kuchyně, a proto si pár her představíme. Tento rok si budeme moci vyzkoušet, jaké to je stát se starostou, budovat město a snažit se splnit požadavky náročných obyvatel. Karetní rodinná hra Machi Koro je počinem japonského autora a získala nominaci na cenu německé kritiky Spiel des Jahres 2015. Současně se základní hrou vyjdou lokalizovaná i dvě rozšíření, které do hry přináší další herní mechaniky.

Fanoušky rodinné kartení hry s pirátskou tématikou, Port Royal (recenze), jistě potěší zjištění, že se v první polovině roku dočkáme jejího rozšíření. Rozšíření přináší do hry nový prvek - smlouvy a možnost hrát kooperativně nebo v sólové variantě.

Tankový nadšenci ocení další rozšíření do populární deck-buildingové hry World of tanks. World of Tanks: Rush - poslední bitva přidává do hry balíček japonských vozidel a další karty. Současně hra získá nová pravidla.


Robinson Crusoe: Dobdoružství na prokletém ostrově připluje na pulty obchodů začátkem března. Jedná se o kooperativní hru pro 1 až 4 hráče, která otestuje schopnosti spolupráce v souboji s nástrahami drsného ostrova. Jako trosečníci si projdete sedm různých scénářů, v nichž zažijete pokaždé unikátní dobrodružství - pokusíte se postavit signální vatru, prozkoumáte opuštěné vesnice domorodců nebo se budete muset vypořádat s erupcí strašlivého vulkánu.  

V průběhu roku se dočkáme hry Na prodej, která již vyšla v roce 1997. V nové grafice a české lokalizaci ji na náš trh přivede Albi. Ve hře nakupujete nemovitosti, ideálně za co nejnižší cenu a naopak se je snažíte draze prodat.

Oblíbená hra Bang! není již pouze v karetní a v kostkové verzi, ale objevila se i hra určena pro dva hráče. Jeden z hráčů představuje zákon a druhý psance a snaží se vzájemně vyřadit. Bang! Duel můžeme očekávat v létě. 

Chytly vás za srdce Velbloudí dostihy (recenze)? Můžete jásat! Rozšíření k této vtipné a napínavé hře se v obchodech objeví díky Albi, Ve hře můžete uzavírat partnerství s ostatními vsázejícími, prodloužit si závodní dráhu nebo získat možnost pohnout s velbloudy 2x za etapu. 

Do rodiny Dominionu, populární deck-buildingové hry, se zařadí další bratříček a to rozšíření s podtitulem Temné časy, které přinese další kartyy.


Blackfire se rozhodl z šesté expanzi ke hře Munchkin (recenze) udělat velký Big box do něhože se vlezou předchozí a další rozšíření a případné žetony pro počítání levelů. Pro fandy této hry je to rozhodně dobrá zpráva.  

Máte rádi Pán prstenů: Karetní hra (článek)? Ve Fantasy Flight Games, se dle facebookového profilu společnosti, proti původním předpokladům přeci jen rozhoupali k dotisku Pána prstenů dříve než na podzim 2016. Proto je více než nadějné, že do této úžasné záležitosti vyjdou česky další expanze dříve, než jsme si mysleli.

Quadropolis se na českémt trhu a lokalizovaný objeví současně se světovou premiérou a to pravděpodobně v tomto čtvrtletí. V této hře si každý hráč buduje svoje město a hráči mezi s sebou soupeří o budovy, které do něho umístí. Bonusem je, že každá lokalizovaná verze bude obsahovat promo kartičku budovy, která je typická pro daný stát. V české verzi objevíme Karlův most. 

Poslední novinkou z Blackfireu je, že se do tisku dostali podklady pro hru Star Wars: Rebelie, která rozhodně udělá radost fanouškům tohoto fenoménu.


Uff, na začátku se zdálo, že těch novinek moc nebude a ono ejhle. Věřím, že si každý z vás našel to svoje a u dalšího deskoherního smetiště se těším nashledanou.

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku