KNIŽNÍ NOVINKA: Gauntlgrym (Neverwinter 1)

22. ledna 2016 fm.tua Diskuze (1)
KNIŽNÍ NOVINKA: Gauntlgrym (Neverwinter 1)

Na pulty českých knihkupectví míří první díl akční fantasy série Neverwinter od proslulého R. A. Salvatore, který vdechl život temnému elfovi Drizztovi. S tímto hrdinou se setkáme i v tomto dobrodružství.

Knihy Dobrovský

Vítejte zpět v Zapomenutých říších, kde spolu bez ustání soupeří síly zla, dobra i všech těch, kdož jsou chyceni mezi nimi. Jejich další dobrodružství přináší přesně to, proč si Salvatoreho knihy zamilovaly miliony fanoušků po celém světě a proč je nakladatelství FANTOM Print s takovou chutí vydává. Prostě řízná akční fantasy, jak má být!

Gauntlgrym začíná novou vzrušující kapitolu v pohnutých Drizztových osudech. Drizzt a Bruenor, oba pronásledováni ztrátou milovaných blízkých, musejí najít nový smysl života a tahle výprava se zdá jako dobrý začátek. Ovšem vnitřní démony má na výpravě ke Gauntlgrymu každý. A i když se – jako v každém ze strhujících příběhů R. A. Salvatoreho – dostanou ke slovu scimitary a válečná kladiva často a rády, odehrává se tentokráte ten největší boj v srdcích hrdinů.

Anotace:

Drizzt se připojí k Bruenorovi na výpravě za legendárním trpasličím královstvím Gauntlgrym: za ruinami, které mají být plné starých pokladů a mystického vědění. Jenže než se k němu vůbec přiblíží, jiný drow a jiný trpaslík o něj zakopnou jako první: Jarlaxl a Atrogat.

Při pátrání po pokladech a magii spustí Jarlaxl a Atrogat neúmyslně katastrofu, jež by mohla znamenat zkázu nic netušících obyvatel města Letohrad – katastrofu tak velkou, že dokonce i žoldák Jarlaxl se rozhodne riskovat peníze a kůži, jen aby jí zabránil.

Bohužel čím víc se dozvídají o tajemstvích Gauntlgrymu, tím víc to vypadá, že sami nic nezmůžou. Budou potřebovat pomoc, a to od osob, o nichž si mysleli, že už po jejich boku nikdy bojovat nebudou: od Drizzta a Bruenora.


Gauntlgrym (Neverwinter 1)

R. A. Salvatero

ISBN: 978-80-7398-338-3

FANTOM Print, 2016

brožované, 288 stran

289 Kč

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 28/01/2016 (28. ledna 2016)
Neverwinter je dost zajímavá říše. Já měl možnost se začíst do Forgotten Realms od Salvatoreho a musím uznat, že je to dost zajímavej autor, který tohle fantasy opravdu umí. Neverwinter jsem nečetl ale tento svět z nám videoherní adapace, která vznikla jako MMORPG na next gen...
Minotaur.cz