Co plánuje Marvel na duben 2016?

23. ledna 2016 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na duben 2016?

Nastal čas, abychom se opět vrátili k článku, kde si povíme, co si na nás Marvel přichystal. Tentokrát na měsíc duben. A jak to tak zatím vypadá, tak se marvelovský vesmír nechystá přestat otřásat v základech. A to už máme Secret Wars za sebou.

V dubnu se dočkáme řady úmrtí, návratů, rozchodů, spojení a dalších změn status quo. Abyste to měli o něco jednoduší, tak jsem vybral deset nejzásadnějších informací a zařadil je do tohoto článku. Jdeme na to.

Knihy Dobrovský

Nenazývejme to comeback

Každý měsíc se dozvídáme, jaké tituly se Marvel rozhodl nevydávat a jaké naopak navracuje ze svého hřbitova. V dubnu dostane jeden titul pauzičku a naopak jiný se vrátí.

Začneme prvním případem. Jak se zdá, tak Black Knight nebude mít dubnové číslo. Ale nebojte se, nejspíš se jedná jen o takovou kratičkou pauzičku a my se tak dočkáme Návratu černého rytíře.

Naopak po několika zpožděních a potvrzení vynechání březnového čísla, se Warren Ellis s Gerardem Zaffinem vrátí se svým Karnakem. V dubnu nás čeká šesté číslo této série.

Konec Star-Kitty

Star-Lord a Kitty Pryde si prožili románek, který asi málokdo čekal. Vše vyvrcholilo bouřlivým zasnoubením, ještě před začátkem Secret Wars. Pak se stala ta věc, kdy byly všechny reality smeteny a následně znovu poskládány v jednu jedinou. A fanoušci se ptali, jestli bude románek pokračovat I nadále.

Po několika týdnech (měsících) spekulací tady máme popisek k Star-Lord #6, který potvrzuje, že Kitty a Peter (ta holka prostě nemá štěstí na kluky s tímto jménem) oficiálně ukončí svůj vztah. A jejich rozchod by mohla být opravdu drsná záležitost.

Americký Kaiju

V dubnu se v Marvel Universe objeví několik nových tváří, včetně hrdiny, pod jehož popisem si představíme klasickou Godzillu. Je to American Kaiju. Nebetyčný American Kaiju má svůj debut v New Avengers #9, ještě předtím, než se připojí k pětičlenným Avengerům v New Avengers #10. Co přijde dalšího? Red Ronin?

Dalším podobným dubnovým úletem může být “Viking Hulk” v rámci Mighty Thor #9, což je nový thorův nepřítel, kterého vyslal Loki. Taky by se mohlo jednat o ukázku toho, jak by asi mohl vypadat Hulk, až se objeví v připravovaném filmu Thor: Ragnarok. Nebo se jen jedná o uprchlíka z planety Hulk, který se objevila v rámci Secret Wars.

Starkova tajemství

Od té doby, co se ukázalo, že je Tony Stark adoptovaný, tak zůstává záhadou, kdo jsou Tonyho skuteční rodiče. Ovšem tato záhada může být velice brzo rozlousknuta, protože se zdá, že International Iron Man #2 postaví Tonyho na cestu, na které bude objevovat své kořeny.

A podle toho, jak to všechno zatím vypadá, tak Tony rozhodně nebude typický americký klučina. Navíc soudě podle popisku ke komiksu to vypadá, že pravda o Tonyho biologických rodičích nemusí mít dopad pouze na Iron Mana, ale může mít dopad na celý Marvel Universe.

Návrat BuckyCapa

Už je to nějaká chvilka, co nebyl klasický Captain America viděn v marvelovském vesmíru. Je tomu tak proto, že tuto roli převzal jeho bývalý parťák Sam Wilson a již ji nějakou dobu zastává. Ovšem nyní se stárnoucí Steve Rogers spojí se Samem – a dalším svým bývalým parťákem Bucky Barnesem – v Captain America: Sam Wilson #8.

Jako bonus vypadá to, že Bucky také opět obleče uniformu s hvězdou na prsou, kterou nosil ve svém vlastním příběhu, kdy zastával roli Captaina Americy. Což je něco, co neudělal od své zinscenované smrti a následném návratu, na konci příběhu Siege. Může se jednat o předzvěst nějakých větších změn?

Země ztracených

“Návrat ztracených hrdinů” se zdá být ideální heslo pro Marvel na měsíc duben, alespoň co se týče Avengers Standoff: Assault On Pleasant Hill Omeha #1, kterýžto komiks tuto hlášku používá ve svém popisku. Navíc to není jediná série, ve které se budou konat velké návraty.

Je tady totiž ještě Daredevil #6, který nám vrátí Elektru, dlouholetou rivalku a milenku Matta Murdocka. Asi není náhodou, že v podobný čas se objeví na stanici Netflix v druhé sérii seriálu Daredevil.

Navíc se chystá návrat Force Works, ovšem pouze reprint. Z jakého důvodu? To se ještě uvidí.

Otevřené manželství Shiklah a Deadpoola

Nejdřív to vypadalo, že paní Thorová bude mít nějakou zajímavou romantickou pletku, ale teď to vypadá, že bude mít nového obdivovatele v podobě nájemného vraha s proříznutou hubou. V podobě Deadpoola.

Spider-Man / Deadpool #4 nás přenese na dvojité rande, kdy Deadpool vezme do společnosti Bohyni hromu a Spider-Man to zase potáhne s kamarádkou Shiklah, která je mimochodem manželkou Deadpoola.

Ano, čtete správně. Deadpool je stále v chomoutu, ale to mu nebrání v randění s ženskou verzí Thora. Ovšem Shiklaha, starodávná upírka, se kterou se oženil, by měla mít pochopení, jelikož ona sama má hned několik manželů.

Age of Ultimo

Bohužel se jen tak nedočkáme akce v podání týmu Avengers, který se vytvořil na konci filmu Avengers: Age of Ultron, neboť se chystá jeho ‘rozštěpení’ v nadcházejícím filmu Captain America: Civil War. Ovšem to se bavíme o filmovém světě.

Naštěstí Marvel Comics obsáhne to, po čem někteří z vás touží. Captain America: Road to War #1 je one-shot, který spojí týmy Capa a Black Widow (noví Avengers). Vše za účelem jedné společné mise, kdy se postaví proti Ultimovi, obřímu robotickému zabijákovi.

Ne zrovna malá hrozba

Popisek ke komiksu Invincible Iron Man #8 věští novou hrozbu pro marvelovský vesmír – a je snad lepší místo pro takovou událost, než je komiks, který Marvel označuje za svou novou vlajkovou loď?

I když zatím nejsou uvedeny žádné konkrétní informace týkající se povahy této hrozby, tak se zdá, že se bude jednat o něco většího, než je jeden samotný hrdina schopný zvládnout. Proto se musí Iron Man spojit s War Machinem a Spider-Manem.

Z obrázku už se jen těžko dá dál soudit, o jakou hrozbu se to vlastně jedná. Počkat, že by se jednalo o nějaké Snake-Eye imitátory? No, to asi...

Smrt a umírání

Vypadá to, že spousta lidí v Marvel Universe bude muset zaplatit tu nejvyšší cenu. Teda aspoň co se týče dubnových čísel. Vypadá to, že jeden z Avengerů natáhne bačkory v nadcházejícím komiksu Uncanny Avengers #8 (teda pokud není ještě nějaká ’konečnější’ oběť než je smrt). Dále také Wong zaplatí tu nejvyšší cenu v komiksu Doctor Strange: The Last Days of Magic #1.

Mezitím obálka ke komiksu Silver Surfer #4 ukazuje Norrina Radda na smrtelné posteli v jeho hodině největší nouze. Zatímco podobný obrázek zdobí obálku Spider-Man 2099 #9 a navíc popisek upozorňuje na to, že se Miguel O’Hara opět spojí s Tempestou – ovšem bez šťastného konce.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz