Komiks v deskoherním světě

17. ledna 2016 fm.tua Diskuze (1)
Komiks v deskoherním světě

Již delší dobu koketuji s myšlenkou, že sepíšu článek o deskových hrách s komiksovou tématikou, ale stále nepřícházel ten pravý čas. Náhle jsem dostal obrovský impuls k jeho realizaci. Díky S4TWe za inspiraci v nedávném článku o komiksech vycházejících z počítačových her. Vrhněme se tedy na to.

Knihy Dobrovský

Máte-li rádi deck building, tak zajímavým tipem je rozhodně Dice Master. Hry tohoto typu nemusí mít jen karetní podobu, ale kvalitní deck build lze vykouzlit i s kostkami. Jedná se o sběratelskou hru, v níž si 2 hráči skládají své týmy hrdinů z kostek snimiž se potom utkají ve vzájemném boji. Z této řady jsme se mohli a můžeme setkat například s X-meny, Justice League, Avengers a dalšími postavami ze světa DC i Marvel. Podobně jako ve hře Magic the Gathering lze dokupovat další kostičky v podobě boosterů, nikdy však nevíte jakého hrdinu dostanete, avšak můžete být mile překvapeni.  

 

Další deck buildingem z Marvel univerza je Legendary: A Marvel Deck Building Game, který si zahrajete až v 5 hráčích. V této kooperativní hře musíte spolupracovat a snažit se porazit předem vylosovaného superpadoucha. Jelikož je přítomen prvek deck buildingu, tak hráči v průběhu partie získávají lepší a lepší karty, aby mohli vyvolat mocná komba a zasadit nepříteli smrtící úder. Hru si lze zpestřit dvěma velkými rozšířeními, jenž přidavájí nové hrdiny, padouchy a další karty do ještě lepších kombinancí. Nebaví-li vás hrát za klaďase, žádný problém! Legendary: A Marvel Deck Building Game - Villains funguje úplně stejně, ale tentokrát se prohodí strany a padouchové se snaží zlikvidovat hrdiny, kteří ochraňují město.

U Marvelu ještě chvíli zůstaneme. Pohodovější zábavou je Cardline s marvelovskými superhrdiny. Hráči se střídají v tazích a na osu postupně přidávají kartičky jednotlivých hrdinů, přičemž se hraje buď na jejich váhu, IQ nebo bojovou úroveň. Myslím, že se jedná o záležitost, která protříbí znalosti skutečných fanoušků stáje Marvel. 

Dalším tipem je Co-mix, vtipná vyprávěcí hra o tvorbě komiksu. Hráči se za zlomek času snaží z jednotlivých obrázků poskládat celou komiksovou stránku. Až mají stránku složenou, doplňují k obrázkům děj.Při hraní se však musíte držet tématu a váš příběh bude podroben kritice vašich protihráčů. Kdo získá nejvíce hlasů, ten zvítězí. Můžete si tedy vyzkoušet, jakou legraci někdy mohou zažít komiksoví kreslíři a scénáristi. S českými pravidly lze na tuzemském trhu tuto hru sehnat od společnosti Blackfire.

Sentinels of the Multiverse je kooperativní hrou z komiksového prostředí. Každý hráč hraje za jednoho z 10-ti hrdinů, kteří se snaží porazit 4 různé padouchy ve 4 různých prostředích. Kazdý hráč si vybere jednoho hrdinu a vezme si balík 40 karet, který je unikátní pro každého z nich. Proti nim stojí balíky padoucha a prostředí, jenž hrají samy za sebe a vyžadujou, aby hráči hráli vrchní kartu z těchto balíků v tahu padoucha a prostředí. Při každém tahu hrdiny mohou hráči hrát jednu kartu ze své ruky, použít sílu, která je vytištěná na kartách ve hře a líznout si vrchní kartu ze svého herního balíčku. 

Sentinel Tactics: The Flame of Freedom je taktickou bojovou hrou, kde hráči ovládají různé superhrdiny a padouchy a svádějí boj mezi dobrem a zlem. Základní hra obsahuje tři scénáře podle nichž hráči hrají, a které současně určují podmínky k vítězství. Každá kampaň je doprovázena příběhem v komiksové podobě a boj se odehrává na hexové mapě města Megalopolis. Samozřejmě ke hře vyšla spousta rozšíření jimiž si lze zážitek zpestřit a hru samotnou oživit.   

Věřím, že tento článek byl ku prospěchu komiskové komunity a mezi výše zmíněnými tipy jste našli inspiraci pro setkávání s přáteli. Koneckonců kdo by se nechtěl stát superhrdinou, který chraní slabší nebo naopak padouchem, kterému jde jen o naplnění vlastních cílů?

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 18/01/2016 (18. ledna 2016)
Skvělý článek!!! dlouho jsem hledal nějakou komiksovou (superhrdinskou) hru a tohle mi přesně řeklo, kde a co můžu hledat a co od toho očekávat! Letím něco objednat.
Minotaur.cz