Deskoherní smetiště 1/2016

4. ledna 2016 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 1/2016

Nadšenci deskových her vítejte u dalšího deskoherního smetiště, tentokrát již v roce 2016. Věřím, že jste pod vánočním stromečkem nalezli nějakou tu deskovku a udělala vám ohromnou radost. Pokud ne, tak doufám, že jste si nějakou pořádnou hru zahráli buď s rodinou nebo aspoň nějakou z party her s přáteli při vítání nového roku. Prosinec byl vesměs ve znamení dokončování lokalizací her na rok příští, proto bylo povídání již dost a pojďme se opět podívat na přehled informací z našeho malého českého rybníčku.   

Knihy Dobrovský

U REXher se koncem roku slavilo jedno výročí, sice nebylo kulaté, ale rozhodně stojí za zmínku. Toto české vydavatelství oslavilo 5 let své existence. Náš web se přidává ke gratulaci a přeje nejen spoustu dalších let, ale i kopu skvělých her pro nás hráče.

Začátkem prosince se dočkali nadšenci vědomostních záležitostí další Cardline. Tentokrát s podtitulem Světoběžník. V této kompaktní hře naleznete 110 karet států světa, jenž podobně jako v populární hře Timeline řadíte na osu dle čtyř parametrů. Opět vyhrává ten hráč, který se jako první zbaví všech svých karet. 

V Rexí kuchyni se koncem prosince doladil překlad hry Battle Sheep. Nakonec hra vyjde česky pod názvem Ovce: Boj o pastviny. Jedná se o superjednoduchou hru s vtipnou grafikou u níž si užijete spoustu legrace.

Poslední zatím známou lokalizavanu hrou  je Velká kniha strašlivých čar. Jedná se o kooperativní hru v níž se stáváte mágy a hráči společně bojují proti monstrům vyskakujícím z kouzelnické knihy.   

Jako Vánoční dárek dostali fanoušci hry Settlers: Zrod impéria, nejen rozšíření Atlantida, jenž přidává nové mechaniky a hlavně zbrusunový národ, ale i pravidla pro kampaňovou hru, které lze stáhnout z tohoto odkazu.   

A na co se můžeme těšit začátkem ledna? Vychází dvě rozšíření do her od českého tvůrce Vlaadi Chvátila. Prvním z nich jsou Démoni do abstraktní hry Tash-Kalar: Aréna legend, rozšíření hledejte na pultech obchodů s deskovými hrami pod názvem Pekelný oheň. Další novinkou si obohatíte cestování ve hře Galaxy Trucker s dodatkem Mise.    


Prosinec u MINDOKu byl ve znamení nových her, které dorazili na český trh. První hrou byli potěšeni fanoušci zombíků. Zima mrtvých: Cesty osudu je atmosféricka kooperativní hra, jenž je založena na silném příběhu a jde v ní o přežití kruté zimy ve světě po apokalyptické katastrofě, plném oživlých mrtvol.

Druhá záležitost byla v české kotlině vydán již po druhé. Jedná se o strategickou záležitost od českého guru v deskoherním světě Vlaadi Chvátila. V Through the Ages je cílem je vyvíjet svoji civilizaci. Armáda s vývojem souvisí, ale není jediným aspektem. Musíte vyvíjet vědu, produkci a starat se o svou populaci (rozvoj zemědělství, náboženství, literatury). To vše vede ke zvyšování úrovně kultury, která je hlavním cílem hry.

Summoner Wars: Mistrovská sada přidává do známého světa Summoner Wars (recenze) nových 6 národů s nižmi lze dobývat svět Itharie. V tomto velkém setu najdete vše potřebené pro hru, herní plán, žetony zranění a kostky. 


Fanoušci hry Eldritch Horror a Temného znamení by měli zpozornět. Blackfire na svých facebookých stránkách zveřjnil informaci, že bychom se v lednu měli dočkat české verze hry Eldritch Horror a lokalizace rozšíření ke kooperačce ze stejného světa Temné znamení: Brány Arkhamu. Tak uvidíme, kdy k nám deskovky dorazí.

V průběhu prosince se pracovalo na plné obrátky na hromadě her pro příští rok. Byly dokončeny podklady pro českou verzi hry Běsnění Drákuly, malé hry v kulaté krabičce Boost a hry na hrdiny ze svět Warhammeru, Warhammer Quest: karetní hra

Rodinnou hru pro 3 - 5 hráčů s prvky blafování, Šerif z Nottinghamu, snad Blackfire doručí do českých obchodů v průběhu tohoto měsíce. A postavit si svůj zábavní park s futuristickým vzhledem si budeme moci ve hře Steam park, jehož česká verze by se měla také objevit. 


To by pro dnešek bylo vše. Věřím, že jsem vám poskytl výživné informace o dění na české scéně s deskovými hrami a u dalšího Deskoherního smetiště se budu těšit.  

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Článek týdne

Černá palice 3: Vzdor osudu, část první

Černá palice 3: Vzdor osudu, část první

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku