Ohlédnutí Speciál 2015 / 5. část

29. prosince 2015 S4TW Diskuze (1)
Ohlédnutí Speciál 2015 / 5. část

Silvestr a tudíž konec roku se nezadržitelně blíží, což znamená, že i my musíme postoupit v našem Ohlédnutí speciál, který mapuje letošní rok a vybírá pár těch nejzásadnějších věcí, které se na poli komiksu či filmů a seriálů s komiksem spjatých staly. Dnes se podíváme na nejdůležitější událost, která se stala v Marvelu. U Marvelu byl letošní rok velice zajímavý a stala se toho opravdu velká spousta, tak se na to pojďme podívat. 

Knihy Dobrovský

Všechno nové, všechno jiné

Rok 2015 přinesl také jednu velkou, dalo by se říct, že zásadní změnu, která otřásla celým Marvel Universe. Je sice pravda, že komiksová vydavatelství, především teda DC a Marvel, dělají “velké” změny čím dál častěji, ale tato konkrétní byla opravdu důležitá a vše pokrývající.

Abych vás trochu uvedl do obrazu (především ty, kteří už teď nemají páru o čem mluvím), tak to lehce shrnu. To, že se u Marvelu dějí velké věci a vše směřuje ke změnám naznačil již Hickman v sérii Avengers a New Avengers, které začaly vycházet již v roce 2013 a z příběhu bylo jasné, že nastane nějaká velká katastrofa, která navždy změní marvelovský vesmír. Já osobně tyto dvě sérii považuji za nejlepší, ve kterých se vyskytuje tento nejmocnější superhrdinský tým světa. Celý příběh, které byl sáhodlouze rozepsán  v těchto řadách vyvrcholil v Secret Wars, což byly války (nutno podotknout, že série stále vychází), které se dotkly téměř všech sérií, které u Marvelu vycházejí a bylo vytvořena spousta nových minisérií.

Rád bych také zdůraznil, že zásadní změny se začaly objevovat již před Secret Wars, kdy se třeba Captainem Americou stal Sam Wilson (afroameričan), mocné kladivo Mjolnir pozvedla žena a spousta dalších. Ovšem po Secret Wars těch změn bylo opravdu přehršel, neboť Tajné války přivedly všechna možná Universe (Earth 616, Ultimate Universe, Marvel 2099, Age of Apocalypse, Marvel 1602 a vesmír House of M) a hrdiny z nich najednou místo a to Battleworld, kde byla všechny Universe různými událostmi navždy změněna (několik padlých hrdinů, nové vztahy, spousta velkých změn). Nerad bych se tu rozepisoval, co vše se stalo a zbytečně prozrazoval a tím vám zkazil zážitek, takže bych to uzavřel tím, že tato velkolepá událost vyústila v to, že vznikl All-New All-Different Marvel.

Jedná se v podstatě o novou značku Marvelu, pod kterou budou vycházet klasické sérii, na které jsme byli zvyklý ovšem, vše začne od prvního čísla. Je to vesmír, který promíchal všechny předchozí a vytvořil něco zcela nové. Například se tu vyskytuje Spider-Gwen, X-23 jako Wolverine, Old Man Logan, Thing jako součást Guardinas of the Galaxy (kde působí třeba i Venom), Jane Foster jako Thor a Sam Wilson jako Captain America. Samozřejmě změň je daleko víc, ale to bych vám opět zkazil zážitek z objevování nových věcí. Několik sérii má již za sebou pár čísel, ve kterých jsme se dozvěděli i třeba to, kdo je novým Hulkem či co se stalo s některými členy rodiny Fantastic Four.

Marvel se opravdu rozhodl vzít všechno co vytvořil, dal to do jednoho pytle, pořádně s tím zatřásl, něco vyhodil do koše, spoustu věcí vytahal z toho pytle, přidal nějaké nové věci a vytvořil tak All-New, All-Different Marvel. Už jen uvedu pár sérii, které bych vám doporučil: All-New, All-Different Avengers; All-New Hawkeye; All-New X-Men; The Amazing Spider-Man; Captain America: Sam Wilson; Daredevil; Deadpool; Doctor Strange; Guardians of the Galaxy; International Iron Man; Invincible Iron Man; The Mighty Thor; Old Man Logan; Spider-Gwen; Spider-Man; Spider-Man 2099; Totally Awesome Hulk; Uncanny Avengers; Uncanny Inhumans.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Poslední příspěvky v diskuzi

Pavouk Offline
Pavouk 29/12/2015 (29. prosince 2015)
Old Man Logan a International Iron Man ještě nezačali vycházet. Jinak se mi hodně líbí Amazing Spider-Man, Invincible Iron Man, Doctor Strange, Uncanny Avengers, Deadpool, Extraordinary X-Men a hromada dalších věcí...
Minotaur.cz