Ohlédnutí Speciál 2015 / 1. část

19. prosince 2015 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí Speciál 2015 / 1. část

Rok se s rokem sešel a my máme nejen před Vánoci a Silvestrem, ale také nás očekává celoroční bilancování, kdy si postupně v několika článcích shrneme to, co se u nás a ve světě stalo nejdůležitějšího a to na poli komiksu, seriálů a filmu (samozřejmě, že komiksových filmů a seriálů). No, nebudeme to nějak zbytečně okecávat, prostě se tu objeví to nejdůležitější (aspoň podle mě a jardooma). Dnes začneme komiksovými komplety, které jsou u nás poslední dobou velice populární a v kurzu (i když spousta zarytých komiksáků tyto komplety spíš proklíná). Jdeme na to. 

Knihy Dobrovský

Kompletové komiksy skórují

Ač se to někomu líbí a někomu ne, tak faktem zůstává, že popularitu komiksových kompletů u nás zatím příliš neuvadá. Naopak by se dalo říct, že zaznamenaly slušný úspěch, jelikož se povedlo vydat všech 60 dílů Ultimátního komiksového kompletu, což mnozí považovali za, minimálně, nepravděpodobné.

Hachette zaznamenal úspěch i v ČR a rozhodl se v Ultimátním komiksovém kompletu pokračovat a tak u nás ještě stále vychází už druhá šedesátka. Faktem je, že to nejlevnější způsob jak si pořídit komiks v pevné vazbě za super cenu a ve většině případů se jedná o kvalitní či nějakým způsobem zásadní dílo ze světa Marvelu. A tak jsme se letos dočkali takových pecek, jako je Marvel Knights Spider-Man, Uncanny X-Men: Druhá generace, Fantastic Four: Příchod Galactuse či Marvel – Počátky: 60.léta. Tato druhá řada se vyznačuje především tím, že nám přináší starší díla z úplných začátků Marvelu, kterých bychom se s největší pravděpodobností v ČR nikdy nedočkaly. Ovšem dle informací prodej druhé šedesátky postupně uvadá, tak uvidíme, jestli se povede vydat do konce.

I když prodeje nejsou tak dobré, jako při první šedesátce, tak Hachette plánuje u nás zavést i značku Nejmocnější hrdinové Marvelu, která již vychází ve Velké Británii delší dobu. Zatím byl nasazen pilotní prodej v menších městech ČR a zkouší se, jestli bude vůbec zájem. V jednotlivých dílech nám bude vždy představen jeden hrdina či tým Marvelu, jeho origin a následně jeden ze zajímavějších příběhů.

Ovšem UKK a jeho odnož nejsou jediné komplety. Úspěšně na toto pole vtrhlo i Comics Centrum, které začalo vydávat Želvy ninja od jejich úplného počátku. Zájem o tento komiks je poměrně slušný a není divu, jedná se o skvělou komiksovou sérii, které se povedlo z pouhého undergroundového díla vypracovat na celosvětový kult. Zatím vyšly 3 knihy, tentokrát se jedná o měkkou vazbu a celý komplet by měl mít 40 knih.

No a závěrem snad jen zmíním, že se v kuloárech šušká ještě o DC ultimátním komiksovém kompletu, který již ve světě vychází, tak uvidíme, kam tento komiksový trend bude směřovat,

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku