To nejlepší ze Secret Wars

1. prosince 2015 Elhonzo Diskuze (5)
To nejlepší ze Secret Wars

Než skončí hlavní řada Secret Wars, tak to ještě nějakou chvíli potrvá. Většina tie-innů však už skončila nebo do jejich ukončení zbývá jedno či dvě čísla. Přináším vám tedy takový malý výběr toho, co mě z těchto doplňkových titulů k jednomu z největších eventů v historii Marvelu, bavilo nejvíce.

 

Knihy Dobrovský

1872 - Duggan/Virella (4 sešity)

V této sérii se podíváme do westernového městečka Timely (pomrknutí na původní název Marvel Comics) , kde musí šerif Steve Rogers bojovat s korupcí, kterou šíří starosta Wilson Fisk. Je nám zde představena celá plejáda známých a méně známých Marvelovských hrdinů ve stylu divokého západu. Tony Stark je místní ochlasta a kovář, Bruce Banner je lékárník a tak dále. Rogers se pak s pomocí indiána jménem Red Wolf pokusí s korupcí v Timely bojovat, ale ne každý z toho vyvázne živý.

 

Amazing Spider-Man Renew Your Vows - Slott/Kubert (5 sešitů)

Když pominu hvězdný tým ve složení Dan Slott a Adam Kubert, který za touto sérii stojí, tak už jen ta představa, jak by Spideyho život vypadal, kdyby se event One More Day nikdy nestal, stojí za pozornost. Pro ty co nevědí, OMD byl příběh, kdy Peter výměnou za záchranu života Tety May obětuje své manželství s Mary Jane démonu Mephistovi. A Renew Your Vows se zabývá přesně tím. Záhadný Regent jednoho dne porazí všechny hrdiny a odčerpá jim schopnosti, které pak může pomocí své zbroje libovolně užívat. Jedním z mála hrdinů, který této čistce unikl je Spider-Man, který se nyní skrývá a žije nehrdinský život se svou manželkou a dcerkou Annie. Hlavním tahounem celé serie je vztah, který trojice Parkerů mezi sebou má a velmi doufám, že se něčeho takového někdy dočkáme i v klasické Spideyho řadě. Být tátou a manželem mu totiž sluší.

 

Civil War - Soule/Yu (5 sešitů)

Stejně jako původní Civil War i zde se řeší konflikt mezi Stevem Rogersem a Tonym Starkem. Rozdíl je v tom, že tady sledujeme linii, kde ten jejich nešvar trvá už několik let a každý je vůdcem svého vlastního území. Stark je prezidentem území „Iron“ kde se každá super osoba musí registrovat, dostat výcvik a pracovat pro blaho státu. Generál Rogers je vůdcem území „Blue“ , zde mají lidé naprostou svobodu a řídí se pouze dvojicí pravidel, „Nikomu neubližuj“ a „Vždy se snaž pomáhat“. Když jsou oba vůdci napadeni při mírovém jednání, konflikt znovu vyeskaluje a je opět položena otázka „Na čí straně stojíte“.

 

Deadpool’s Secret Secret Wars - Bunn/Lolli (4 sešity)

Tahle série je trochu zvláštní a to tím že vůbec nesouvisí se současnými Secret Wars. Jedná se o parodii na původní Secret Wars od Shootera a Zecka. Jde o to, jak by celý původní příběh vypadal, kdyby se v něm vyskytoval čím dál populárnější Deadpool. Nejedná se o žádné komplikované dílo protože jeho jediným účelem je pobavit. Je však nutné aby člověk četl původní Tajné Války, jinak to totiž není moc vtipné.

 

 

Future Imperfect - David/Land (5 sešitů)

Další příběh který nějakým způsobem vychází z již vydaného Marvelovského příběhu. Ve FI sledujeme budoucí verzi Hulka jménem Maestro, který musí potlačit vzpouru ve svém území a následně vést výpravu s cílem porazit Boha Dooma. Série je nabitá ohromující akcí a celé to píše Peter David, autor původního příběhu a několika nejlepších příběhů s Hulkem vůbec.

 

 

Spider-Island - Cage/Diaz (5 sešitů)

Tato série je zároveň i takovým „What if…“ v návaznosti na původní Spider-Island. V původním příběhu většina obyvatel New Yorku obdržela pavoučí schopnosti a byli pod vlivem Spider Queen. Tady nic méně hrdinové na konci nezvítězili, ale Spider Queen si podmanila celý Manhattan a většinu superhrdinské komunity. Hvězdou příběhu je Flash Thompson aka Agent Venom, který vede malý odboj hrdinů a snaží se osvobodit lidi z nadvlády Spider Queen. Celá série působí jako takový survival horor, kdy člověk neví, co na hrdiny čeká za dalším rohem, případně kdo se promění na další stránce. Flash je navíc velmi dobře napsaný a i konec kdekoho překvapí. Pro mě jedna z nejlepších sérii v rámci Secret Wars.

 

Old Man Logan - Bendis/Sorrentino (4 sešity)

Ne, bohužel se nevrací Mark Millar ani Steve McNiven, dostaneme ale neméně dobrého Briana Bendise a docela obstojného Andreho Sorrentina. Celá série začíná přesně tam, kde původní příběh skončil a Logan se tedy nějak protlouká pustinou a stará se o malého Hulka, kterého si na konci odnesl. Události ho však donutí aby se vydal na průzkum za hranice svého území, čímž pro Logana začíná dobrodružství, kde se podívá do několika koutů Battleworldu a potká několik verzí postav, které měl za mrtvé. Celé to sice není tak dobré jako původní příběh, i tak se ale jedná o velmi kvalitně napsaný příběh, který ze starého Logana ždíme to nejlepší.

 

Thors- Aaron/Sprouse (5 sešitů)

Píše to Jason Aaron a stačí říct jen "přečtěte si to !!!". Co, že chcete víc informací než jen tohle? No tak dobrá, no. Thors by se dalo označit za libovolný díl CSI ve stylu Marvelu a s Thory v hlavní roli. V Battleworldu působí Thorové jako policie, takže když se stane zločin, s největší pravděpodobností brzy přiletí nějaký urostlý jedinec s kladivem v ruce. A jeden takový zločin, přesněji řečeno vraždu, musí Ultimate Thor a Beta Ray Bill řešit. V různých územích jsou nalezeni těla a jde tedy o práci sériového vraha. Kdo jím ale je a kdo jsou záhadné oběti si budete muset přečíst sami. Za sebe můžu jen říct, že Thorovi detektivní ladění sluší a dočkáte se nejednoho zajímavého zvratu.

 

A co vy ? Jaké jsou vaše oblíbené příběhy z různých koutů Battlerworldu? Podělte se s námi v diskuzi.

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

Elhonzo Offline
Elhonzo 04/12/2015 (4. prosince 2015)
Odpověd na #6763 příspěvek od Pavouk
Hezký článek. U Thors jsem prožíval doslova orgasmus, akorát mě trochu zklamal ten konec. Old Man Logan byl takový... divný. Jo, bavilo mě to, ale abych to napsal lépe: 1. sešit - nadšení, další 3 - zklamání, 5. - nadšení. 1872 bylo fajn, akorát se mi zdá, že jsme museli čekat na vydávání dalších sešitů čekat...
Děkuju :-) . OML byl fajn, samozřejmě nesrovnatelné s originálem, ale v rámci těch SW se jednalo o ten lepší příběh. Ve finále mi to pak přišlo, že jen potřebovali cestu, jak starého Wolverina představit do post-Secret Wars světa. Civil War určitě dej šanci. Je tam velmi...
Pavouk Offline
Pavouk 04/12/2015 (4. prosince 2015)
Hezký článek. U Thors jsem prožíval doslova orgasmus, akorát mě trochu zklamal ten konec. Old Man Logan byl takový... divný. Jo, bavilo mě to, ale abych to napsal lépe: 1. sešit - nadšení, další 3 - zklamání, 5. - nadšení. 1872 bylo fajn, akorát se mi zdá, že jsme museli...
azizi Offline
azizi 02/12/2015 (2. prosince 2015)
Odpověd na #6757 příspěvek od Elhonzo
Jestli v pohodě to nevím, ale nějak by jsi je asi u nás sehnal. Zatím to vyšlo jen jako sešitovky (a ty bohužel nekupuju), takže ti neporadím kde je sehnat. Ale až to vydaj v boocích tak doporučuji Amazon uk. 
Dobře, díky moc ! :) Taky bych radši knihu. 
Elhonzo Offline
Elhonzo 01/12/2015 (1. prosince 2015)
Odpověd na #6756 příspěvek od azizi
Dají se v pohodě sehnat i v ČR? 
Jestli v pohodě to nevím, ale nějak by jsi je asi u nás sehnal. Zatím to vyšlo jen jako sešitovky (a ty bohužel nekupuju), takže ti neporadím kde je sehnat. Ale až to vydaj v boocích tak doporučuji Amazon uk. 
azizi Offline
azizi 01/12/2015 (1. prosince 2015)
Dají se v pohodě sehnat i v ČR? 
Minotaur.cz