Deskoherní smetiště 11/2015

1. prosince 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 11/2015

V dnešním deskoherním smetišti opět zaostříme na novinky u českých vydavatelů deskových her za uplynulý měsíc. Samozřejmně se podíváme i na to, co se v deskoherní kuchyni kuchtí na příští rok. Užijte si poslední letošní deskoherní smetiště...

Knihy Dobrovský

Začátkem prosince se dočkáme lokalizované dvojkovky Ve víru věků. Hra obsahuje sice jen 18 karet, ale přesto se v ní najde dostatek prostoru pro hráčský um. Hráči simultánně přidávají karty do svých království a snaží se je zkombinovat tak, aby získali co nejvíce bodů.

V roce 2016 se dočkáme nových deskových her. Během listopadu jich bylo zveřjněno několik. Vláčkově-zvířecí Aramini Circus, na jehož českém jméně se pracuje, je první novinkou. Jedná se o takový karetní Ticket to Ride s velmi pěknými ilustracemi, který je přístupný pro menším děti. Prostě ideální rodinná hra.

Další oznámenou novinkou je hra Battle sheep (pracovní název Bojové ovce). Jedná se o šílenou abstraktní záležitost, v níž se poměrně agresivní ovečky návzájem zalehávají.

Největším odhalení tohoto podzimu u REXher rozhodně byla lokalizace parádní hry Champions of Midgard, která vynikajícím způsobem kříži prvky euroher (worker placement) s ameritrashem (boj a kostky).

Posledním velkým oznámením je The Big Book of Madness. Kooperativní hra, v níž se stanete čarodějnickými učni a společně budete čelit příšerám, které na vás budou vyskakovat z kouzelnické knížky.

Po přívalu těchto novinek, je rozhodně na co se těšit!


Do projektu 100% záruky přibyla vědomostní záležitost Země, více se o ní můžete dočíst v naší recenzi.

Designově novou podobu dostala, dnes již legendární, hra Carcassone. Tuto strategickou hru můžete v obchodech najít s roztomilou, dle mého názoru, líbivější grafikou.  

Asi v polovině prosince vyjdou v české lokalizaci neméně zajímavé hry. První z nich je opravdová pecka. Zima mrtvých je kooperativní záležitost se silným tématem, v níž se budete snažit přežít a čelit oživlým mrtvolám nebo-li zombíkům.

Fanoušky Summoner Wars (recenze na základní sadu) rozhodně potěší vydání Mistrovské sady obsahující 6 nových ras k rozmanitějším bitvám mezi vyvolávači.

MindOK opět přivedl na náš trh v české lokalizaci hru světoznámého autora Vlaadi Chvátila Through the Ages: Příběh civillizace. Fanoušci strategicko-budovatelských her můžou jásat.    


Začátkem listopadu Albi do světa vypustilo strategickou hru Marco Polo, díky ní se můžete vydat po stopách tohoto proslulého cestovalete.

Máte-li rádi vědomostní hry, tak je pro Vás připravena hra Jídlo, s. r. o., která prověří vaše znalosti z české i zahraniční gastronomie. 


Blackfireři toho za listopad stihli poměrně hodně, na to, že se jim z logistických důvodů opožďují avizované hry. 

V průběhu měsíce přístálo v českých obchodech několik her, mezi nimi například New York 1901, který je přirovnáván k legedární vláčkové hře Ticket To Ride, co do zpracování a jednoduchosti pravidel.

Další hrou byla postřehovka, která má stejně kulatou krabičku jako oblíbený Dobble a to Ovocný salát.

Mají-li vaše děti rádi populární seriál Mrňouskové, určitě je potěšíte stejnojmenou hrou.

Zkušenější hráče nadchne dvojkovka ze steampunkového prostředí Shuffle Heroes, v níž se čtyři hrdinové utkají ve vzájemné řeži.

Za párty hry se objevila na trhu, koncepčně zajímavá, hra Loony Quest, ve které si doslova musíte prokrelit cestu k vítězství.

Další lokalizovanou záležitostí je Masrcarade, pravidlově jednoduchá karetní hra, v níž si nemůžete být jisti tím, jakou postavou vlastně jste.

Fanoušky světa Písně ledu a ohně uspokojí dvě hry, které Blackfire v české lokalizaci nabízí. První z nich je Hra o trůny: Intriky Západozemí a konečně dostupná Hra o trůny: Karetní hra, která je ze stejného ranku jako Pán prstenů: Karetní hra (informace o hře) s tím rozdílem, že se nejedná o kooperativní záležitost, ale soupeří mezi sebou jednotlivé rody.

V průběhu prosince by se do prodeje měla dostat deskovka s názevm Psí život, z níž měl Blackfire menší potíže, ale dle aktuálních informací by již mělo být vše v pořádku. 

Společnost má velké ambice do dalšího roku. Mezi hry, kterých bychom se měli v příštím roce dočkat v české verzi patří například Eldritch Horror, rozšíření ke kooperativní hře Temné znamení, lokalizovaná verze oblíbené počítačové hry v podobě deskové hry Portal nebo 2 rozšíření ke hře Talisman (recenze). Toto je jen výběr toho, co mě z připravovaných věcí zaujalo.   

Věřím, že se díky tomuto přehledu snáze zorientujete v záplavě informací ze světa deskových her a je pro vás tento článek přínosem. Snad nějakou z deskovek, která se vám zalíbila, buď díky této měsíční sumarizaci nebo mým recenzím, najdete pod stromečkem. Doufám, že se v příštím roce opět uvidíme u deskoherního smetiště.     

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku