Ohlédnutí #17/2015

29. listopadu 2015 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #17/2015

Jako každou neděli je tady jardoom se S4TWem a společně proberou, co přinesl internet v uplynulém týdnu. Koukneme na možný crossover seriálového Flashe a Supergirl. Podíváme se na Vetřelčí projekty let budoucích. Objasníme si, co všechno Fox plánuje či neplánuje s Fantastickou čtyřkou a na závěr si řekneme, kdy můžeme očekávat trailer sequelu TMNT. Enjoy

Knihy Dobrovský

Flash a Supergirl na jedné obrazovce

Od začátku tvorby seriálové Supergirl nám bylo předkládáno, že nebude obývat stejný vesmír jako Flash, Arrow či Legends of Tomorrow. Teď to ale vypadá, že se nakonec jejich crossoveru dočkáme.

CBS ze začátku plánovalo natočit první sérii o třinácti epizodách. Nyní se plánuje, že se dotočí dalších devět epizod. Pokud se tak stane, má se těmito epizodami propojit superhrdinský svět CWtv a ten od Supergirl. Smysl by to dávalo, jelikož jsou dnes sdílené vesmíry úspěšné a důkazem je MCU, na který navazují Agenti S.H.I.E.L.D.u  a dokonce jej rozšiřují nově vznikající Netfflix projekty jako je Daredevil, Jessica Jones atd (Agent Carter není nutno zmiňovat).

Jestli se toho dočkáme, to je zatím ve hvězdách. Důležité je, že tato informace přichází z důvěryhodného zdroje a pracuje se na tomto nápadu na obou stranách barikády.

 

Všude samej Vetřelec

Vetřelčí projekty jsou teď prostě v hledáčku scénáristů. Neill Blomkamp točí pokračování Vetřelce a zárukou jisté kvality je obsazení Sigourney Weaver a producentský dohled samotného Ridleye Scotta. Sequel Prometheuse je další Vetřelčí parádou, která nás má ohromit. Na té pracuje sám Ridley Scott a nedávno se dokonce změnilo oficiální jméno projektu z Paradise Lost na Covenant. Název Paradise nesl projekt proto, že měl být děj zasazen na planetů Tvůrců, rasy jež za vším stojí. Zatím nikdo neprozradil, proč se název projektu mění a co to pro samotný projekt znamená, ale možná je to stejná kosmetická úprava, jaká byla vidět u posledního Terminátora.

Sám Ridley Scott prozradil, že po Covenantu bude točit další dva filmy, které mají na Prometheuse navazovat. Také říkal, že ačkoli byl Prometheus povedený, s odstupem času vidí chyby, které v něm udělal a jsou to stejné chyby, které s odstupem času viděl v jeho prvním Aliením snímku. Ridley také trochu objasnil, o co by v sequelu půjde.

"Po událostech z Promethea cestuje poslední přeživší syntetický David (Michael Fassbender) přes celý vesmír na planetu stvořitelů. Tam ale zjistí, že je to temný a velmi nebezpečný svět"

Ridley Scott ještě zmínil, že tento film má objasnit veškeré otázky, které kdy Vetřelčí  filmy položily. Dodal také, že položí další otázky, kterými si připraví půdu pro další dva filmy.

 

Trailer TMNT 2 již brzy

Tato zpráva přišla od samotného Stephana Amella, který prohlásil, že prosincové promítání Force Awakens bude velmi důležité pro fanoušky Teenage Mutant Ninja Turtles. Má se jednat o první trailer k sequelu Želvích Ninjů, ve kterých právě Amell bude hrát jednu z hlavních rolí. Jak už zde několikrát proběhlo, Amell si zahraje Caseye Jonese, legendárního maskovaného mstitele s kriketovou pálkou. 

Co se trailerů týče, mluví se o tom, že Force Awakens přinese víc zajímavých trailerů, ale vše jsou nejspíš spekulace. Mohu ale říct, že co se nerďáren týče, internetem proběhla jména jako Dawn of Justice, Civil War a X-Men: Apocalypse. Takže myslím, že krom samotného promítání STAR WARS se dočkáme daších překvapení.

 

Vyškrtl Fox film Fantastic Four 2 z plánu?

Přesto, že film Fantastic Four od studia 20th Century Fox sbírat jen a pouze samou tvrdou kritiku, navíc příjmy jsou také daleko za očekáváním, tak studio stále počítalo s pokračování, které se plánovalo na 9.června 2017 – tak tomu bylo pouze do teď, jak se zdá.

Vzhledem k změnám na seznamu Box Office Mojo, to vypadá, že film byl odložen a to na neurčito, neboť v kolonce, ve které ještě nedávno svítil rok 2017 se nyní objevuje TBA. I když tohle neznamená oficiální zrušení, určitě není žádným překvapení, že studio začalo pořádně váhat a zatím film odkládá. Čísla totiž mluví jasně. Film Fantastic Four vydělal pouhých 167 000 000 dolarů, ovšem rozpočet byl 120 miliónů dolarů. A to snad není ani třeba připomínat jeho hodnocení na Rotten Tomatoes, které má hodnotu směšných 10%. Fox zatím nevydal žádné oficiální prohlášení týkající se změň plánů či dokonce osudu Fantastic Four 2.

 

Český pokus o mainstream?

Co se českých komiksů týče, každý má na zdejší novodobé autory svůj názor. Ve 21. století je ale jedno jméno, které v této době vyniká víc než ty ostatní. Je jím samozřejmě Petr Kopl a ten nyní představuje nový projekt jménem Zázrak

Zázrak má být první pokus o český superhrdinský mainstream. Jak jsem již řekl, jedná se o projekt Petra Kopla, který tento komiks výhradně kreslí. O scénář se stará Petr Macek. Komiks bude vycházet jednou měsíčně, k dostání bude v trafikách a bude se jednat o barevnou sešitovku v rozměrech 165 x 255. Co se ceny týče, ta je stanovena na skromných 49 Kč. První číslo bude k dostání již v prosinci a to hned po Mikuláši, takže 7.12.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku