Co plánuje Marvel na únor 2016?

21. listopadu 2015 S4TW Diskuze (0)
Co plánuje Marvel na únor 2016?

Rok 2016 se nezadržitelně blíží a s novým rokem obvykle přicházejí I nové komiksy. Tento týden Marvel zveřejnil, co si pro nás připravil na únor 2016. Tyto novinky zahrnují I některé zajímavé návraty postav, stejně tak poodhalují některé odpovědi týkající se “All-New All-Different” Marvel Universe.

Proto neváhejme a představme si deset nejvýznamnějších novinek, které nás v únoru očekávají u Marvelu.

Knihy Dobrovský

Spousta šťastných návratů

Únor bude velký měsíc, co se týče návratů oblíbených postav Marvelu. Green Goblin, což je tajná identita Normana Osborna, který se nedávno objevil v komiksu Amazing Spider-Man, bude hlavní postavou v sešitu Spider-Man / Deadpool #2, zatímco Darkhold – což je kniha známá také jako The Book of Sins – se objeví v Carnage #5.

Kromě toho, zakládající členka Avengers, Wasp, bude spolupracovat s Wolverine v All-New Wolverine #5, zatímco komiks Squadron Supreme #4 slibuje návrat “milované marvelovské postavy” – mohlo by se například jednat o Namora, který byl s největší pravděpodobností zabit v rámci událostí odehrávající se v Squadron Supreme #1… a nebo taky ne.

 

Čím větší, tím zlejší

Někteří z největších marvelovských padouchů se vrátí v únoru zpět na stránky komiksu – a to “z největších” můžete klidně brát doslova.

Jak Galactus, tak Fin Fang Foom se totiž v roce 2016 vrátí a oba dva budou vystaveni dvěma povinnostem, objeví se totiž ve dvou různých titulech, které se chystají právě na únor. Fin Fang Foom (taky jste si zašišlali?) se objeví jak v komiksu Drax, tak v Totally Awesome Hulk, zatímco Galactus bude vystupovat v Howard the Duck, ale také je přítomen na variant coveru ke komiksu Silver Surfer, tento variant nekreslil nikdo menší než Chip Zdarsky, což je scénárista právě Howarda.

 

Avengers bez domova?

Avengers trávili několik posledních let v Avengers Tower, což bylo jejich sídlo – které bylo ovšem prodáno během událostí v All-New, All-Different Avengers – ovšem předtím žili Avengers dlouhá desetiletí v Avengers Mansion, což je bývaly rodinný dům Tonyho Starka. Ale co se vlastně stalo se sídlem Mansion?

Odpověď dostaneme v Uncanny Avengers #6 – a rozhodně to nevypadá na šťastný konec. Popisek ke komiksu totiž říká, že osud Mansion je “divný a tragický.” Samozřejmě, že Mansion bylo již nespočetněkrát zničeno a zdecimováno během své dlouhé historie – takže tu vyvstává jedna zajímavý otázka, co by se mohlo stát tak tragického?

Nezapomínejme na to, že bývalé sídlo FF, Baxter Building, bylo nedávno převzato Parker Industries, takže historická velitelství stále patří mezi hlavní nemovitosti v Marvel Comics.

 

Kreativní změny

Na měsíc únor si Marvel připravil I několik kreativních změn. Jako první větší změnu musíme zmínit komiks Astonishing Ant-Man #5, kterého bude nově kreslit slečna Annapaolo Martello, zatímco Brandon Peterson dodá kousek ze svého umění do komiksu Uncanny Ihumans #5.

Kromě toho bude Joe Bennett pracovat na komiksu Captain America: Sam Wilson #6, zatímco Leinil Yu převezme žezlo v daleké galaxii. Ano, hádáte správně, chystá se totiž na Star Wars #16.

A poslední a možná nejvýznamnější změna se týká komiksu Iron Man #6. Kreslířem totiž bude dlouholetý spolupracovníka Bendise, Mike Deodato.

 

Jeden mocný magazín

Obálka sešitu Nova #4 vzdává hold obálce z komiksu Fantastic Four #1, kdy jsou členové FF nahrazeni Novou, Milesem Moralesem a Kamalou Khan. Musí se vypořádat s Gigantem, stejně jako před mnoha lety právě Fantastic Four. Giganto byl totiž vůbec první nepřítel, jakému tato rodinka čelila.

Ale tato pocta vyvolává jednu otázku – kde je rodina Richardsových? Stále totiž nejsou součástí “All-New All-Different” Marvel Universe a informace, které máme nyní nenaznačují vůbec nic o jejich současném místě pobytu. Ale jelikož Marvel nám neustále servíruje podobné střípky a odkazy týkající se FF, tak je přeci jasné, že nemohou být nadobro pryč.

 

A teď... Wolverine!

Wolverine, jako postava, debutoval v rámci komiksu, ve kterém hrál hlavní roli zelený mužík Hulk – původní Hulk, Bruce Banner. Od svého prvního střetnutí se tito dva bojovníci střetli již mnohokrát v průběhu let. V únoru nás čeká návrat k této staré rivalitě, ovšem v trochu jiné podobě, než na kterou jsme zvyklý.

Tentokrát se Old Man Logan (dědek Logan – pardóóón, ale tady jsem si ten překlad nemohl odpustit) ocitne v hlavním Marvel Universe a půjde po skupince Hulků, ze kterých se v jeho časové ose staly krvelačné příšery. Ale jeho hlavním problémem bude to, že se dostane do křížku s novým Hulkem, Amadeusem Choem, vše se stane v rámci Old Man Logan #2.

 

Sbohem Gilgameši

Jednorázový Avenger (a dlouholetý “oblíbenec nikoho”) Gilgameš se objeví jako hostující postava v nové sérii komiksu Hercules – ale vypadá to, podle toho, co zatím víme o čísle #4, že se vrátí zpět do akce jako hrdina (aniž by ho kdokoliv ovládal). Ovšem ne všechno je to hezké a idylické, jak se na první pohled může zdát.

Popisek nám totiž napovídá, že Hercules bude muset zachránit Gilgameše před “mizernou smrtí.” A jak se může zdát podle obálky tohoto čísla (jen se sami koukněte), tak by Gilova první mise, kdy se vrací zpět jako hrdina, mohla být zároveň i jeho poslední mise.

 

Nejdražší tatínek

Vraťme se na chvíli zpět do sedmdesátých let, kdy zemřel kapitán George Stacy po divoké hádce s Dr. Octopusem. Zajímavé na tom všem byla ještě jedna věc a to, že George znal tajnou identitu Petera Parkera, věděl, že je Spider-Man. Nyní, v komiksu Spider-Gwen #5 se zdá, že se bude historie opakovat – tedy alespoň částečně.

Nově zveřejněné informace nám totiž naznačují, že kapitán Stacy zjistí tajnou identitu své dcery, Gwen Stacyové, zjistí, že vede tajný život jako superhrdinka. My můžeme jenom doufat, že jeho objev tohoto tajemství neskončí stejným druhem tragédie, jako tomu bylo kdysi dávno, když zjistil co dělá Péťa ve volných chvílích.

 

Hip-hop v komiksu?

Pokud vám jméno Darryl McDaniels nic moc neříká, tak vám můžu napovědět, že se jedná o DMC – ano, někteří z vás už ví, že se jedná o jednoho z legendárních členů průkopnické hiphopové skupiny Run-DMC. A v únoru se z toho rapera stane scénárista Marvel Comics.

McDaniels je samozvaný superfanoušek Marvelu, který si v minulosti sám publikoval komiksy. Nyní ovšem poskočí na vyšší level, kdy se stane členem marvelovské rodiny a bude z něj posila pro sérii Guardians Of Infinity. Konkrétně to rozjede od třetího čísla. Tak snad bude na poli komiksu minimálně tak úspěšný, jako tomu bylo na hudebním.

 

Běsnící fanynka

Kamala Khan je jedním z nejnovějších rekrutů v týmu Avengers. Tím, že se připojila k nejmocnějším hrdinů na Zemi si plní svůj celoživotní sen. Ovšem vzhledem k tomu, co se objevuje v popisku k All-New, All-Different Avengers #5, to vypadá, že se její čas, který s týmem stráví, chýlí ke konci.

A jak to tak zatím vypadá, tak Kamala nejspíš tým nějakým způsobem zradila nebo provedla něco, co této zradě napomohlo. Pak se ovšem objevuje i na obálce ke komiksu All-New, All-Different Avengers #6, takže je možné, že se všechno nějakým způsobem vyřešilo či vysvětlilo. Nebo také mohla Kamala svou chybu napravit či nějak vynahradit, na odpovědi si každopádně ještě chvíli počkáme.

 

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku