Ohlédnutí #15/2015

15. listopadu 2015 jardoom Diskuze (0)
Ohlédnutí #15/2015

Co je nejlepšího na neděli? Asi nic. Sice je to den vhodný pro veget, ale většina lidí je stejně myšlenkama zase v práci nebo ve škole. Co takhle se rozptýlit u nového Ohlednutí, ve kterém S4TW a jardoom opět píší o tom nejzajímavějším z tohoto týdne.

 

Knihy Dobrovský

DC se rozkoukává po další herečce

Už dlouho se říká, že ve snímku Justice League: Part One bude k vidění mnohem víc věcí, než standardní skupina superhrdinů. Internetem koluje fáma, že DC hledá herečku pro další superhrdinku a mělo by jít o Meru.

Mera je takovou Khaleesi podvodního světa. Zhrzená a zaprodaná fiflena to není, ale v jistých ohledech tato postava používá podobné intriky, na jaké jsme zvyklí v Hrách o Trůny. Mera je manželkou Aquamana a jejich sňatek má symbolizovat sjednocenost dvou frakcí bájné Atlantídy. Tento manželský slib ale není zárukou klidu a proto jejich život narušila nejedna potíž.

Je jen otázkou, jestli je Mera vhodná pro film Justice League, kde je už tak dost postav. Rozhodně by byla vhodná pro Aquamanův film, ale zdá se, že WB a DC to vše vidí trochu jinak.

 

Aquaman a jeho scénáristé

U filmového Aquamana ještě chvilku zůstaneme. Warneři si nejspíš nejsou touto postavou vůbec jistí a od začátku to vypadá, že mají víc problémů, než by možná chtěli. Většinou si WB jde jasně za svým cílem, ale tento podmořský svět je nejspíš tak velký, že si sním neví moc rady. Důkazem toho je fakt, že najali třetího scénáristu, který má původním dvoum pomoci a to prý výrazně. Na scénáři nejdřív pracoval Will Beall a Kurt Johnstad. Každý psal svůj vlastní scénář a režisér James Wan si měl vybrat ten lepší nebo jejich prvky skombinovat. Nyní ale Wan zjistil, že to prostě pořád není ono, a tak se najal scénárista třetí, který tomu má dodat koule. Je jím David Leslie Johnson, jehož práci možná znáte díky filmům Červená Karkulka, Orphan nebo Hněv titánů. Snad si Warneři na Aquamanovi nevylámou zuby.

 

 

Lucifer má danou premiéru

Konečně byla potvrzena premiéra seriálu Lucifer, který bude mít svůj den slávy na stanici Fox v pondělí 25.ledna v 9 hodin EST (u nás to je +6 hodin). Premiérový díl této série bude vysílán hned po vracející se sérii X-Files (Akta X), která má ten den také premiéru.

 

Snyder & Capullo chtějí rozpoutat největší a nejšílenější finále Batmana

Od té doby, co dvojice Scott Snyder a Greg Capullo převzali v roce 2011 Batmana, tak bylo Gotham City napadeno snad již vším možným, od super silných sovích zombií až po zdánlivě nesmrtelného Jokera.

Přesto Snyder slibuje, že v příštích několika sešitech Batmana – která povedou až do velkého finále v sešitě #50 – chystá na toto nebohé město vrhnout “největší a nejšílenější hrozby”, jaké kdy ve spolupráci s Gregem na Gotham vypustili.

Oba dva doufají, že se jim také povede prozkoumat rozdíly mezi tím být hrdinou a superhrdinou, kdy budou skákat od role Jima Gordona k roli Bruce Wayna. Zatímco bude mít Jim na sobě oblek Batmana a bude hrát roli superhrdiny, tak Bruce bude občan / hrdina, který pomáhá Gothamu přímo v jeho ulicích.

V centru tohoto příběhu bude nový padouch, který se jmenuje Mister Bloom, o kterém Snyder řekl, že reprezentuje přesně ty špatnosti, pro které je Gotham znám.

 

Quentine Tarantino a jeho komiks Hateful Eight

Před vydáním filmu The Hateful Eight, se spisovatel a režisér, Quentin Tarantino, spojil s Playboyem a kreslířem Zachem Meyerem, aby společně uvedli komiksový příběh, který se odehrává ve stejném světě jako zmiňovaný film. Osmistránkový příběh je popisován jako takový “sneak peek” filmu.

Tohle není poprvé, co Tarantino píše komiks. Není tomu zase tak dlouho, co spolunapsal Django Unchaine pro DC/Vertigo a Django/Zorro crossover pro Dynamite. Navíc se ve svých filmech často odkazuje právě na komiksy.

Pokud si tento kraťoučký komiks chcete přečíst, tak máte možnost zde.

Film The Hateful Eight se dostane do kin 25. prosince.

 

Nejnovější padouch v Gothamu

Stanice Fox uveřejnila pár obrázků, které se týkají nadcházející epizody seriálu Gotham, konkrétně se jedná o epizodu “The Son of Gotham”. Tento díl bude mít premiéru 23. listopadu a objeví se v něm hvězda seriálu Sons of Anarchy, Tommy Flanagan, jako padouch Knife.

Serial Gotham běží každé pondělí na stanici Fox.

 

Nový origin pro Wonder Woman

Ve čtvrtek debutovala série The Legend of Wonder Woman, kterou má na starost scénáristka a kreslířka Renea De Liz. Renea píše origin amazonské princezny tak, jak tento charakter cítí “ve svém srdci.”

Ve spolupráci se svým manželem, Rayem Dillonem, který má na starost tuž a barvy, bude De Liz vyprávět příběh o tom, jak tato postava dospívá a díky tomu udělá prostor novým čtenářům, kteří nejsou s touto postavou ještě seznámeni. A to všechno ještě předtím, než se Wonder Woman objeví na filmovém plátně ve filmu Batman v Superman: Dawn of Justice, který má premiéru v březnu 2016.

De Liz je v komiksovém světě nejlépe známa tím, že vedla komiks Womanthology, což byl takový soubor komiksům, které měly na starost výhradně dámské umělkyně, celý tento projekt byla velice úspěšně nastartován pomocí Kickstarteru.

Tak jenom doufejme, že nová Wonder Woman nebude přehnaně feministická záležitost.

 

Cosplay

Tohle téma zažívá v posledních letech velký třesk. Kdysi se jednalo o obyčejné převlékání se do kostýmů filmových, komiksových či herních postav, ale dnes se jedná o samostatnou popkulturu, která je daleko rozšířenější, než epidemie španělské chřipky v roce 1918. Kdo sleduje naše Facebookové stránky ten ví, že jardoom a Morzael rádi sdílejí nejpovedenější cosplaye s těmi nejkrásnějšími prsaticemi. To co ale uvidíte ve videu pod tímto článkem, je vrchol umělecké práce, kterou oceníte i bez velkých výstřihů. Není třeba nic dodávat, prostě sledujte a divte se.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Minotaur.cz