Vision a taková normální rodinka

5. listopadu 2015 S4TW Diskuze (0)

Atomová bomba Marvel Universe.

Vision a taková normální rodinka

Vision si vytvořil vlastní nukleární rodinku – to je sice hezké, ovšem problémem je to, že tato rodinka by mohla být nukleární ve více směrech.

Knihy Dobrovský

V komiksu Vision #1, který píše Tom King a kreslí Gabriel Hernandez Walta a Jordie Bellaire, sledujeme syntetického superhrdinu, který tentokrát nebojuje se superpadouchy, ale snaží se žít normálním životem, mít normální zaměstnání a svůj normální domeček na předměstí. Pokud si přečtete toto číslo, tak ale zjistíte, že nic v životě Visiona nemůže být jednoduché a normální, jak se na první pohled může zdát.

Tento komiks má více společného s knihami Raye Bradburyho a televizní sérií The Twilight Zone, než s klasickým superhrdinským komiksem. Vision #1 nám totiž představuje to, co se u Marvelu nazývá “Vertigo moment” – titul, který vezme klasickou postavu a ukáže ho v radikálně jiném světle.

Komiks Vision je především o intrikách a je zde plno otázek, na jejichž odpovědi si musíme chvilku počkat. Kdo stojí za mozkovými vzory manželky Visiona, Virginie? Kdo je onen tajemný a vševědoucí vyprávěč (mělo by se jednat o skutečnou postavu marvelovského světa)? A jak moc se může takový idylický život, jaký Vision vede, zhroutit? To vše se v této sérii dočtete.

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku