Jak lvové + ukázka

4. listopadu 2015 fm.tua Diskuze (0)
Jak lvové + ukázka

V novém románu Petra Schinka se opět setkáme s Fastyngerem van Hautenem z knihy Století páry. Zatímco tehdy se jednalo o volně provázané povídky, tentokrát se autor pustil do plnohodnotného románu. Jak lvové přinášejí akční příběh zasazený do propracovaného steampunkového světa, který zaujme zdaleka ne jen příznivce tohoto subžánru fantastiky.

Knihy Dobrovský

Ve světě skrytém za oblaky nečisté páry z líhně zrůdných genetických vědců i monstrózních kráčejících strojů má lidský život jasně danou cenu – pekelně nízkou. Fastynger van Hauten si to však nemyslí a pro jeden konkrétní život je ochoten přebrodit řeky krve nelidských bestií i mocí posedlých šílenců. 

Anotace

Svět monstrózních plechových korábů, kráčejících parních strojů, mechanických rytířů, ale i nebetyčných věží vyšinutých mistrů metafysiky. Svět městských slumů zalidněných tisícihlavou hydrou chudoby i trolími otroky, které v nekonečných řadách chrlí průmyslové laboratoře Líhně. Svět, kde se mytická monstra stávají každodenní realitou a na obranu před nimi potřebujete profesionála. Někoho jako je Fastynger van Hauten. Znáte ho jako lehkomyslného floutka, pistolníka a tak trochu lumpa z knihy Století páry, teď jen chce přežít další den, vydělat trochu peněz a ochránit děcko, které je možná něco víc, než jen další válečný sirotek. Z hlubin staletí i z dob ne tak vzdálených natahují své pařáty démoni minulosti a hrozí rozmetat na kusy křehkou rovnováhu, do které se na kratičký okamžik usadily šíleně rozhoupané misky vah osudu. Kdo a proč chce zabít malého kluka? A nebylo by nakonec pro všechny lepší, kdyby se mu to povedlo? Fastynger si to nemyslí a věřte mi, jeho nechcete naštvat. I když mu vezmete jeho zbraně, naději a nakonec i život…

 


Jak lvové

Petr Schink

ISBN: 978-80-7425-270-9

Epocha, 2015

paperback, 392 stran

299 Kč

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz