Ohlédnutí #14/2015

8. listopadu 2015 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #14/2015

S4TW a jardoom opět sepisují stručné shrnutí tohoto týdne, což znamená, že je další Ohlédnutí tady. Co všechno se tedy tento týden stalo?

Knihy Dobrovský

Benedict Cumberbatch v Nepálu

Za rok by se měl dostat do kin film Doctor Strange od Marvel Studios a tak není divu, že se na Twitteru objevila jedna z prvních fotografií z natáčení. Uživatel, Prayush Khadka, zveřejnil obrázek, ze kterého je evidentní, že Benedict Cumberbatch právě natáčí film v Nepálu. A samozřejmě, že spojení Nepál a Doctor Strange je nasnadě. Není asi náhoda, že snímek byl zveřejněn 4. listopadu 2015 (přesně rok než bude v kinech premiéra).

Doctor Strange bude mít premiéru 4. listopadu 2016.

 

Nicole Kidman si zahraje ve Wonder Woman

Nicole Kidman by se s největší pravděpodobností měla objevit ve filmu Wonder Woman, kde by měla ztvárnit “vysoce postavenou” amazonskou válečnici. Nejčastěji se spekuluje o tom, že by si Nicole mohla střihnout roli Hippolyty.

V případě, že by byla Kidman nakonec obsazena, tak by to znamenalo její návrat do filmového světa DC. Předtím totiž hrála ve filmu z roku 1995, Batman Forever, doktorku Chase Meridianovou, která byla středem pozornosti samotného Bruce Wayna.

Wonder Woman, neboli amazonská válečnice a princezna Gal Gadot, vtrhne na stříbrná plátna 23. června 2017 a už teď si můžeme být jistí, že to bude mazec. No, nemůžeme, ale doufáme.

 

Divoký západ v komiksu Black Jack Ketchum

Pokud by David Lynch dělal western, nejspíš by se to hodně podobalo komiksu Black Jack Ketchum.

Nadcházející série, která je vlastněna samotnými tvůrci, se dostane na trh v prosinci a bude vycházet u Image. Psát to bude Brian Shirmer a kreslit Claudia Balboni. Komiks by měl míchat styly, díky čemuž by si měl vytvořit vlastní tvář. V hlavní roli se zde objevuje bezvýznamný podvodníček Tom Ketchum, který je obviněn z toho, že je legendární psanec, Black Jack Ketchum. Komiks míchá westernové drama se surrealistickou atmosférou. Sami tvůrci ho popisují jako surrealistický mix filmu The Fugitive (Uprchlík) a seriálu The Prisoner (Vězeň).

Dva Ketchumové, kteří můžou být jeden, budou mít svojí komiksovou premiéru 2. prosince.

 

The Witcher film?

Už to tak opravdu vypadá. Blizzard má své Warcrafty, Ubisoft točí Assassins Creed v čele s Michaelem Fassbenderem a CD projekt, který vytvořil herního Zaklínače si řekl, že přišla řada i na jejich Geralta. Mnoho z vás možná ani neví, že se hraný Zaklínač již v minulosti uskutečnil. Přesněji se jednalo o film z roku 2001, na který navázal seriál o třinácti epizodách. Jak vám ale samo CSFD ukáze, jednalo se o samé dno odpadní jímky. Podle prvních zpráv by za novým filmem měl stát stejný tým, který pracoval na filmové sérii Mumie (sami usuďte, jestli se Mumie povedla či nikoliv). Natáčení by mělo začít již počátkem příštího roku, protože film má stihnout zaútočit na kinosály již v druhé polovině roku 2017.

 

Pacific Rim comics

Fanoušci Del Torova Pacific Rimu jsou jistě zklamaní, že se sequel tohoto snímku neustále odkládá. Chuť si ale mohou spravit komiksovou verzí, která právě vlétla na pulty comics shopů. Někteří z vás možná znají první komiksový počin jménem Tales from the Zero. Tento komiks vyšel v roce 2013 souběžně s filmem. Na rovinu řeknu, že se moc velkého úspěchu nedočkal a svezl se spíš na vlně úspěchu Del Torova snímku.  Toho si byl Legendary Comics vědom a proto od základu překopal tým, který na komiksu pracoval. První sešit komiksu Tales from the Drift je již k dostání v digi verzi nebo comics shopech.

 

Warcraft Movie Trailer

Hádám, že většina z vás stihla trailer od pátku, kdy jej Legendary zveřejnilo, shlédnout. Pro ty z vás, které tohle Warcraft šílenství nějak obešlo, zde mám trailer jako poslední jednohubku tohodle shrnutí.

Warcraft movie Trailer

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz