Dvojník (Ztracená flotila - Za hranicí IV)

27. října 2015 fm.tua Diskuze (0)

Dilema bez východiska, zemřít nebo obětovat lidstvo...

Dvojník (Ztracená flotila - Za hranicí IV)

Tentokrát tu máme info o jedné knižní novice z nakladatestlví FANTOM Print určenou pro milovníky sci-fi. Čtvrtý díl military sci-fi cyklu Ztracená flotila – Za hranicí: Dvojník, od amerického spisovatele píšícího pod pseudonyme Jack Campbell, míří na pulty českých knihkupectví. 

Knihy Dobrovský

Aktuální novinka Dvojník, kterou – stejně jako všechny předchozí díly cyklu – přináší na náš trh nakladatelství FANTOM Print, je ukázkový thriller. Adrenalinové pátrání po dvou unesených důstojnících se mění v boj o přežití, protože se Geary se svou posádkou dostane až na měsíc Europa, z něhož není návratu.

Před ústředními protagonisty se náhle tyčí neřešitelné dilema: buď obětovat sebe samé, nebo celé lidstvo. John „Black Jack“ Geary tak bude muset napnout nejen svaly, ale rovněž veškeré mozkové závity, aby se z téhle situace na ostří nože jeho posádka dostala, a to pokud možno kompletní.

To ale netuší, že i Aliance čelí nové hrozbě. Jako by neměla vlastních vnitřních problémů a střetů se Syndiky dost, objevují se záhadné Černé lodě. Nikdo netuší, komu patří a jaké cíle sledují, ale jedno je jisté: jsou neporazitelné…

Anotace

Gearymu se spolu s posádkou Neochvějného podařilo bezpečně doprovodit představitele cizí rasy na Zemi, ale těsně před návratem domů do Aliance zmizí dva Gearyho důstojníci a při pátrání po nich se Geary dostane až na jediné místo ve vesmíru, kam je navždy všem lidem vstup zakázán: na měsíc Europa. Každá loď, která tam přistane, už nesmí měsíc opustit… nebo bude zničena. Gearyho čeká velké dilema – zanechat své podřízené jisté smrti, nebo riskovat vyhubení lidské rasy? A to navíc netuší, že ho doma čekají další potíže, protože kromě vnitřních problémů a intrik Syndiků Alianci ohrožuje nový záhadný a mocný nepřítel. Nikdo neví, komu Černé lodě patří, ale se svou palebnou převahou a taktickými schopnostmi mohou Alianci snadno srazit na kolena.


Dvojník (Ztracená flotila - Za hranicí IV)

Jack Campbell

ISBN: 978-80-7398-329-1

FANTOM Print, 2015

překlad: Jiří Matyskiewicz

brožovaná vazba, 304 stran

289 Kč

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz