Crew2 #48

12. října 2015 Damien Diskuze (0)
Crew2 #48

Ne, naše zpoždená recenze není způsobená uhrančivým pohledem krvelačné krásky na obálce, takže bysme se místo psaní utápěli v jejích očích. Ne, je to prostě vyšší moc. Systémová chyba. Je to zkrátka náš nešvar, že Crew hodnotíme se zpožděním, ale nedá se pro to nic dělat. A komu se to nelíbí, ať si klobouk políbí.

Knihy Dobrovský

Mýty: Lamia

První příběh a hned rozčarování. Lamia nepatří do známé a úspěšné série Fables, ale do její dceřinné série Fairest, o čemž si můžete přečíst v Drůbcích tohoto sešitu. Ale i navzdory tomu, že to není čistokrevný mýtus, rozhodně se vyplatí se do Lamie začíst. Je to totiž perfektní krimi drama o honbě vraždící bestie vyvedené v sépiových odstínech a s rozuzlením, které Vás překvapí, ale zároveň si řeknete, že něco takového jste mohli čekat. Kresebně je to velmi rozvolněné, ale ocenuji zde především příběh a spin-offové rozšíření Mýtového universa. A pokud nemáte s Fables zkušenosti, vůbec to nevadí. Samo o sobě je to přijatelné čtení i pro laiky a možná Vás to nakopne k tomu si matičku téhle série přečíst.

Chew - Ochutnávač 2

Tony Chu (ten jazykovědný šproch rozebírat nebudeme) má novou práci v Americkém úřadu pro kontrolu potravin a léčiv a jako agent užívá svých superschopností, přečíst si životní osud všeho, co pozře. Což v případě vyšetřování vraždy, kdy Vám zbyl z oběti jen prst, může být trochu odporná záležitost. Kdo Ochutnávači nepřišel na chuť v prvním sešitu, obávám se, že druhý to moc nenastartuje. Myšlenka je tu sice originální, ale ve zbytku komiksu platí klišé jako berná mince. Byť se místy i pousmějete, jedná se zde o tuctovou akci, kterou jste už určitě někde viděli a já tedy čekám, čím nás překvapí další díly.

Blacksad - Amarillo 2

Finální díl příběhu Johna Blacksada je třešničkou na dortu téhle Crwe. Nejen že má takřka dokonalou kresbu plnou barev a detailů, které jen dokreslují krásně antropomorfní zvířata, ale navíc i hodně slušný příběh. V prvé řadě je to kriminálka, ale prvky road movie se v tom nezapřou. Od hledání ukradeného Cadillacu se upustilo už dávno a příběh se nám přesunul do okolí cirkusového šapitó, kde nám skončil první díl. O spisovatelském lvovi Nealovi a jeho problémech si ale budete muset přečíst sami. Navíc se setkáte s Johnovou sestrou a docela se zasmějete u jeho pronásledovatelů z policejních řad.

Mýty které nejsou Mýty a Blacksad jsou skvělá volba
Chew nemusí každý skousnout

Verdikt

Dva bezesporu perfektní příběhy, z toho jeden na pokračování a jeden, z mého úhlu pohledu, zatím dost nevyvážený Ochutnávač. Misku vah drží nahoře velmi vtipný úvodník Jirky Pavlovského.

Crew
Za spolupráci děkujeme nakladatelství Crew, které bylo založeno roku 1997, což z něj dělá nejstarší komiksové nakladatelství v ČR. CREW vydává více než sto komiksových knih ročně, a je tak největším nakladatelstvím specializovaným na komiksy v České republice. Misí nakladatelství je vydávat světové komiksy česky. Kromě mangy, nebo titulů od DC Comics, Marvel, Image či Dark Horse, se nakladatelství zaměřuje i na evropský komiks, a to prostřednictví edice Mistrovská díla evropského komiksu.

O autorovi

Damien
Damien

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku