Star Wars: Battlefront - První dojmy z beta verze

1. ledna 1970 jardoom Diskuze (7)
Star Wars: Battlefront - První dojmy z beta verze

Co se herního světa týče, komiksovky zrovna v rozkvětu nejsou. Na to chytře reaguje EA a do vývoje se, již před více než rokem, dostal nový Star Wars, který měl být tím nejlepším, co doposud všichni fanoušci SW zažili. Náš web samozřejmě nemůže být pozadu a proto jsem proseděl pár hodin u mojí milované next gen konzole, a betaverzi hry vyzkoušel.

Knihy Dobrovský

Beta měla být dostupná pro xONE a PS4 od 8.října. Vyzkoušet si ji hráči mohli do dneška, ale EA nám nadělilo jeden další hrací den, takže kdo ji ještě nezkusil, ať neváhá a hru si honem stáhne. Nebudem si nic nalhávat, stojí to za to!

V podstatě si v betě zahrajete tři dostupné módy, které vám stručně, jasně a hlavně velmi důrazně ukáží, že tato hra za vaše peníze opravdu stojí. Jedná se o dva multiplayerové režimy jménem Walker Assault a Drop Zone. Oba tyto módy jsou obrovské řežby, jelikož bojujete na ikonických planetách Hoth a Sullustu až ve čtyřiceti hráčích. Drop Zone je taktická mela v šestnácti hráčích, kdy proti sobě stojí dva týmy po osmi lidech. Úkolem je zajistit únikové moduly, které padají z nebe. Tento mód je poněkud dravější a akčnější, protože je Sullutsu jedna z menších map a člověk je tedy neustále pod palbou nepřátel. Walker Assault je snem všech fanoušků SW, protože se bitva odehrává na obrovském prostranství ledové planety Hoth. Mód je určen pro čtyřicet hráčů, kteří se opět rozdělí do dvou týmů. Tým Rebelů se snaží zastavit obrovského AT-AT a členové Impéria jej naopak brání. To vše samozřejmě doprovází vzdušná přestřelka X - Wingů a Imperátorských TIE Fighterů. Dalším kladem jsou lana, která vám pomohou AT-AT sundat na zem stejně tak, jako tomu bylo ve filmu. Třetím módem je Survival, ve kterém můžete buďto sami, nebo v kooperaci s kamarádem na planetě Tatooine odrážet vlny nepřátel z Impéria.

Grafické zpracování hry je naprosto úžasné. Kolega z práce, který hru hrál o den dřív než já, mi v práci dělal naprosté chutě si hru zahrát. Doslova jásal nad perfektně zpracovaným světlem a detaily herního prostředí. Já k tomu připojím snad jen to, že grafika není výborná jen v těchto dvou bodech. Vše co na obrazovce vidíte je velmi vyvážené komplexní dílo jménem FROSTBITE 3 ENGINE. Vizuální podoba je prostě úžasná a já musím říct, že i nadčasová. V dnešní době zní slovo "nadčasovost" u počítačových her divně. Jako fanoušek všech možných nejnovějších her se super grafikou, jsem zvyklý a rozmlsaný skvělým vizuálem, ale tohle mi doslova vzalo dech. Stopy všech hráčů ve sněhu, který je naprosto k nerozeznání od pravého. Otisky nohou obřích AT- AT i AT-ST. Trosky letadel, výbuchy, perfektní odraz světla na všech možném. Realistické pohyby hráčů místo pokroucených těl běžících kolenama do protipohybu. Naprosto skvěle zpracované postavy, stíhače, roboti i prostědí, které je velmi interaktivní a reaguje na vaše chování. Prostě báseň, kterou si budete pamatovat déle, než tu nejnezapamatovatelnější literární sračku, kterou vás vaše učitelka nutila zarecitovat na základní škole.

Problémem celé hry je snad jen trochu horší hratelnost. Toho si je ale samo EA vědomo, a proto vydalo tuhle betu, která má vývojářům pomoci. Já bych zde nejvíc mluvil o hratelné vzdálenosti. Střílečky mi celkem jdou a prosezené roky u COD a Battlefieldu jsou mi důkaze, ale zde se nedalo absolutně nic udělat. Cítil sem se bezradně, jelikož jsem nejméně desetkrát vyběhl ze spawnu, a hned jsem byl tuhý. Nebýt kamery, který vám po smrti ukáže odkud a kdo vás sejmul, nevěděl bych ani, že tam někdo stál. Zoom na zbrani je vlastně k ničemu a pomáhá spíš jako dalekohled. Z toho co jsem viděl ve fídbecích (feedback - zpětná odezva) je mi jasné, že nejsme jedinný, který tyto problémy vidí stejně. Jsem si naprosto jist, že tohle EA poladí a nám se 17. listopadu dostane do konzolí ta nejlepší hra, kterou kdy SW licence zažila.

 

Závěrem dokládám tři krátká videa ze hry, které jsem natáčel já sám. Videa nedemonstují ani tak hratelnost, spíš jde o názornou ukázku perfektního vizuálu.

 

 

vizuální i zvukové efekty, perfektní modeláž postav i objektů a prostředí
hratelnost, střelba

Verdikt

Hrál sem snad všechny STAR WARS tituly a ačkoli je tohle pouze beta, je to to nejlepší, co jsem kdy dostal do rukou. Co se k nám tedy dostane v plné verzi? Řekl bych, že po dohrání bety všichni odpovíte stejně. Koho mé první dojmy nepřesvědčí, toho k betě určitě přitáhne možnost, zahrát si za Darth Vadera či Luka Skywalkera.

O autorovi

jardoom
jardoom

Našel jsem způsob, jak prožít tisíce životů. Stačí popadnout knihu a číst, příběhů je mnoho, jen je nutné je chtít prožít

Poslední příspěvky v diskuzi

jardoom Offline
jardoom 13/10/2015 (13. října 2015)
Odpověd na #6647 příspěvek od woteklina
PC verze odpovídala stavu BETA verze. Nicméně bylo více než zřejmé, že ovládání bude přívětivější ke konzolistům...nejvíce si bylo možné toho všimnout při ovládání létajících strojů (X-Wingů, TieFighterů a podobné havěti). Grafika supr, ozvučení supr...hratelnost a znovuhratelnost už podle mě ne zas tak supr....
Na PC to má podporovat gamepady, takže pokud je člověk zvyklej střílečky ovládat na gamepadu, tak pohoda. Průser všech PC hráčů, kteří hrají na gamepadech je, že nikdy nebudou ve střelbě tak přesní a rychlí, jako hráči s myší. Takže u PC stojí za zvážení, jestli...
woteklina Offline
woteklina 13/10/2015 (13. října 2015)
PC verze odpovídala stavu BETA verze. Nicméně bylo více než zřejmé, že ovládání bude přívětivější ke konzolistům...nejvíce si bylo možné toho všimnout při ovládání létajících strojů (X-Wingů, TieFighterů a podobné havěti). Grafika supr, ozvučení supr...hratelnost...
jardoom Offline
jardoom 12/10/2015 (12. října 2015)
Odpověd na #6645 příspěvek od azizi
Já jsem hrál taky přes PC a musím říct, že připojení jelo úplně v pohodě :) hra mě bavila, ozvučení dokresluje výbornou filmovou atmosféru. 
Filmová atmosféra ze hry opravdu přímo sálá. Střílím po Rebelech a do toho kultovní melodie SW, opravdu boží. 
azizi Offline
azizi 12/10/2015 (12. října 2015)
Já jsem hrál taky přes PC a musím říct, že připojení jelo úplně v pohodě :) hra mě bavila, ozvučení dokresluje výbornou filmovou atmosféru. 
Elhonzo Offline
Elhonzo 12/10/2015 (12. října 2015)
Odpověd na #6643 příspěvek od jardoom
Předpokládám, že si hru zkusil na pc přes Originu vid? EA ma vždy s pc verzema komplikace. Celkem velke množstvi OS, hw a sw bordelu, to jim prostě děla problémy. Konzolové verze těmito problémy téméř netrpí.
Pochopitelně :-D 
Minotaur.cz