Podzim 2015: Comics Centrum část druhá

8. října 2015 Morzael Diskuze (0)

A pokračuje v krasojízdě...

Podzim 2015: Comics Centrum část druhá

Komiksový podzim je v plném proudu a Comics Centrum to na nás sype kadencí samopalu vzor 24. Zámek a klíč úspěšně oslovil své řady fanoušků a svých 500 předobjednavatelů našel v rekordním čase. Teror ve jménu víry se zase stal podle předpokladů kontroverzí recenzentů, a každý se k poslední pecce Franka Millera stavěl po svém.

Knihy Dobrovský

A co dál? No, další na řadě v oblíbené sérii komiksů Na přání je čtvrtý svazek série Ú.P.V.O s podnázvem Smrt. Mike Mignola pokračuje tam, kde skončil v posledním svazku, a k ruce si bere opět Guye Davise, plus nově Johna Arcudiho. Oficiální anotace knihy:

Poprvé se v příběhu objevuje postava mrtvého vojenského kapitána Benjamina Daimia, který se stává novým členem týmu Úřadu paranormálního výzkumu a obrany. Hlavní velitelství změnilo sídlo z původní budovy v Connecticutu (to ve filmu „Hellboy“ představoval památník na Vítkově) do vojenského bunkru v Coloradu, obrovského zařízení, ve kterém americká vláda prováděla ve spolupráci s nacistickými vědci utajené experimenty. V tomto díle se dali také vůbec poprvé dohromady scénáristé Mike Mignola a John Arcudi, kteří ve spolupráci na Ú.P.V.O. pokračují dodnes.

Pokud jste sérií nepolíbení čtenáři ještě zde přikládám naši recenzi na poslední vydaný svazek, a lehký úvod, který pro vás připravilo nakladatelství Comics Centrum:

Zkratka Ú. P. V. O. znamená Úřad paranormálního výzkumu a obrany, který by vám měl být více než povědomý, pokud jste někdy zavítali do světa Hellboye. Pro fanoušky rohatého bojovníka je tato pobočná série naprosto nezbytná. Sám velký hrdina s kamennou pěstí v ní sice nevystupuje, ale i ostatní členové vyšetřovacího týmu mají spoustu práce s komplikovanými a napínavými případy.

Knihu je potřeba zpečetit do 11.10.2015 standardně 500 objednávkami, abychom se jejího vydání dočkali. Jestliže prastaří bohové a démoni dají, a stane se tak, komiksu bychom se měli dočkat 9.11.2015. Comics Centrum pro vás opět připravilo exkluzivní cenu, pod kterou už později svazek neseženete, a sice 399 Kč. Pokud tedy o koupi byť jen uvažujete, doporučuji se rozhoupat rychle, abyste později trpce nelitovali. Kupovat tuhle parádu můžete pouze na oficiálních stránkách Comics Centra (www.comicscentrum.cz).

Tím to ale nekončí, největší (doslova) senzací na stránkách zmíněného nakladatelství je momentálně další projekt z repertoáru monstr bichlí. Jedná se o první kompendium série Witchblade ze stáje Image Comics, o které vám před pár týdny zde psal Yetty. Oficiální anotace našeho/vašeho monstra:

Fantasy, detektivka, thriller, erotika a dech-beroucí výtvarné zpracování – to vše se skrývá za každou obálkou dlouhé série Witchblade a zároveň je důvodem, proč dnes příběh o přitažlivé policejní vyšetřovatelce, nositelce tajuplného artefaktu, patří do rodiny největších kultovních komiksů všech dob. Důkazem je i to, že letos Witchblade slaví 20. narozeniny, ve Státech vyjde v říjnu 2015 k tomuto výročí poslední 185. díl a jejímu kouzlu podlehli také filmaři – v roce 2001 vzniknul podle Witchblade americký hraný seriál a o pět let později anime seriál japonské produkce.

Když v polovině devadesátých let začala ve spojených státech Witchblade vycházet, nezpůsobila rozruch pouze svým žánrovým rozsahem a obsahovým pojetím. Revoluční byla především její výtvarná stránka, za níž stojí dnes už bohužel zesnulý výtvarník Michael Turner, vytahovač tuší D-Tron a mágové barev Nathan Cabrer a JD Smith. Pro vybarvování na počítači vytvořili zcela novou technologii inspirovanou airbrushem. Dodnes se jí inspiruje řada komiksových vydavatelů, ale přestože počítačová technologie od roku 1995 značně pokročila, kvalit studia Top Cow z této doby nedosahují.

Pro české čtenáře je „Witchblade Kompendium: Kniha 1“ vstupní branou do světa Artefaktů. Ty propůjčují svým nositelům ohromnou moc a udržují celý svět v rovnováze. Witchblade má podobu rukavice a newyorskou detektivku Saru Peziiniovou si sama vybrala. Své dočasné majitelce poskytuje ochranu a nadpřirozené schopnosti, které může Sara využívat v boji proti zlu. Witchblade má ale i své vlastní záměry...

Witchblade Kompendium: Kniha 1 stojí 2200 Kč, obsahuje 640 barevných stran včetně obálek 25 původních sešitů. Vazba je knižní matná s parciálním lakem. Což si myslím je poměrně velká porce muziky za danou cenu. Navíc všichni víme, jak precizní práci si se svými speciálními edicemi Comics Centrum dává. Kupovat můžete do konce října (tedy 31.10.2015), k vytisknutí svazku je třeba 300 zaplacených, nikoliv pouze objednaných, kusů. Pokud vše dobře dopadne, šťastní vlastníci Witchblaďáckého kompendia si jím budou listovat ještě letos před Vánocemi.

Tím samozřejmě Comics Centrum letos nekončí. Ještě nás v edici Na přání čeká jeden svazek, a sice čtvrtý Goon s podnázvem Čest a děsivé konsekvence, a aby toho nebylo málo, tak 9.11.2015 na nás odevšud vyskáčou třetí Želvy Ninja se svým vydatným menu. Takže stále je, na co se těšit.

O autorovi

Morzael
Morzael

Na ComixZone hrdě zastávám funkci šéfredaktora. Na komiksy nemám vyloženě vyhraněný vkus, mám rád každé kvalitní dílo. Nejraději mám ovšem asi temnější horrorové a fantasy příběhy, rád si ale přečtu i dobrý noir. Své místo v mém srdci mají také superhrdinské komiksy, které rád čtu kvůli jejich poselství, o kterém pak s oblibou spekuluji a snažím se tyto myšlenky následně sumarizovat v mých zamyšleních.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku