Ohlédnutí #12/2015

11. října 2015 S4TW Diskuze (0)
Ohlédnutí #12/2015

S4TW s jardoomem reagují na smršť informací a novinek z tohoto týdne a proto po delší době sepisují Ohlédnutí, ve kterém tyto informace v rychlosti shrnou. Vše co se šustlo na NYCC nebo co na nás v tomto týdnu vyplivl internet, najdete v tomto článku.

 

Knihy Dobrovský

Nový komiksový TV seriál – Damage Control

V budoucnu se dočkáme nového televizního seriálu od společnosti ABC, který vychází z komiksu od Marvelu, Damage Control. Bude se jednat od komediální seriál, jehož jeden díl by měl mít okolo 30 minut. Zdali se dočkáme celé série, to se uvidí až podle úspěšnosti pilotu.

Damage Control je kultovní klasika, jedná se o komiks z devadesátých let, který sleduje tým super-čističů – lidí, kteří napravují škody, které zůstanou po superhrdinech, když se vyřádí na svých protivnících nebo si jen dají ranní rozcvičku. Společnost superčističů byla založena a vedena Ann-Marií Hoagovou, zajímavé také je, že spoluvlastníci byli Tony Stark a Wilson Fisk – což jsou dvě velmi populární postavy Marvelu, které se již úspěšně zabydleli v MCU.

Je úsměvné, že spolutvůrce Damage Control, Dwayne McDuffie, popsal tuto sérii jako “sitcom marvelovského vesmíru” a to již v osmdesátých letech minulého století, kdy komiks vycházel.

Damage Control od ABC bude mít údajně na starost Ben Karlin, bývalý výkonný producent The Daily Show a The Colbert Report. Karlin by měl mít na starost i scénář. Ovšem zatím nevíme, jaké bude obsazení či kdy se dočkáme pilotního dílu.

 

Will Smith řekl, nikdy sem se nepotkal s Jaredem Letem, jen s Jokerem

Co se filmové adaptace nejznámější záporácké bandy týče, všichni již jistě ví, co to asi kráčí. Trailer je venku, mnoho informací kolem příběhu již bylo také vyzrazeno, a ted už se jen čeká na další trailery a hlavně premiéru. Čas od času se ale na internetu objeví rozhovor herců s médii, které se snaží vymáčknout z nich nové informace či aspoň jejich pocity z natáčení. 

Naposledy tak mělo čest rádio Beast 1, které zpovídalo Willa Smitha. Will se trochu rozpovídal o jeho zážitcích z natáčení Suidice Squade a na to navázal redaktor, který se ho zeptal, jaká byla spolupráce s Jaredem Letem.

"Já se vlastně nikdy s Jaredem nepotkal. Pracovali jsme spolu šest měsíců a nikdy jsme mimo klapku neprohodili ani slovo. Nikdy jsme si neřekli "Ahoj" nebo "Dobrý den". Já sem sním mluvil jako Deadshot a on semnou jako Joker. Doslova sme se nikdy nepotkali. Když jsem ho po skončení natáčení potkal, říkám " Héj Jarede, jak je" a on mi odvětil "Jé člověče, rád tě poznávám". Nikdy ani jedinné slovo mimo kameru, on byl stále Jokerem."

 

Noví mutanti mají nový scénář

Scénárista a režisér, Josh Boone (Hvězdy nám nepřály), potvrdil, že první verze scénáře pro film o New Mutants je kompletní. 20th Century Fox oznámil již v květnu, že Boone bude psát a režírovat budoucí film zabývající se mutantskou problematikou. Dalším, kdo se podílí na scénáři je Knate Gwaltney

Přesná slova Joshe Boonea můžete vidět v tomto tweetu:

Uniklé informace týkající se tohoto projektu jsou vzácné, ale již teď je známo, že tento projekt bude produkovat Lauren Shuler Donner a Simon Kingberg.

 

Plánuje snad Marvel druhou Občanskou válku?

Co přesně Marvel Comics plánuje za komiks, který by se svezl na vlně, která nastane v květnu 2016, kdy má vyjít film Captain America: Civil War? Dokonce by se mohlo jednat o druhou Občanskou válku (Civil War).

Nedávno byl zveřejněn tweet, na kterém je pohlednice od Marvelu, která údajně naznačuje, že by se mohlo v komiksovém světě schylovat k druhé Občanské válce. Navíc se jedná o obrázek, který kreslil původní kreslíř Civil War, Steven McNiven. Podívejte se sami:

To, že by Marvel udělal pokračování komiksové Civil War v návaznosti na film Captain America: Civil War, se nejeví jako něco nereálného. Marvel totiž již v minulosti publikoval například Avengers: Rage of Ultron, které bylo reakcí na film Avengers: Age of Ultron. Navíc často publikuje nový materiál, který přímo navazuje na projekty Marvel Studios.

Co myslíte, dočkáme se Civil War II?

 

Frank Miller maká na novém Sin City

Jedna z největších osobností světového komiksu v pátek na NY Comic Conu oznámila, že pracuje na dalším komiksovém příběhu ze světa Sin City. I když je teď Miller velmi zaneprázdněn, jelikož jsou práce na TDK3 v plném proudu, nebojí se jeho fanoušky nalákat na nový příběh kultovního Sin City, na který jistě každý netrpělivně čekal.

Příběh se podle prvních zpráv má odehrávat v pozadí druhé světové války a měl by být v milostném duchu. Dark Horse prozatím odmítlo cokoli k tomuto tématu komentovat.

 

NYCC přinesl LEGO Marvel´s Avengers Trailer

Fanoušci všech možných LEGO movie a hlavně gamesek třeste se. New Yorský Comic Con přinesl trailer k nové herní záležitosti jménem LEGO Marvel´s Avengers. Tato gameska má obsahovat mise z Marvelovských filmů. Konkrétně půjde o mise z filmů First Avengers, Winter Soldier, Iron Man 3, Thor, Thor: Dark World, Avengers a Age of Ultron. 

Hra by měla vyjít 29. ledna 2016 a hratelná bude na konzolích WII U, PS3, PS4, PSVITA, x360, xONE a NINTENDO 3DS.

 

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku