Deskoherní smetiště 9/2015

30. září 2015 fm.tua Diskuze (0)
Deskoherní smetiště 9/2015

Po měsíci je tu další deskoherní smetiště s pořadovým číslem 9. Co nového se v září událo u českých vydavatelství deskových her? Na jaké novinky se můžeme těšit v říjnu? To vám shrnu v tomto článku.

Knihy Dobrovský

U Rexíků se minulý měsíc opět naskladnila jedna starší záležitost. Jedná se o hru Ultimate Warriorz, zábavná a rychlá akční hra, ve které se až osm hráčů může porvat o to, kdo zůstane posledním přeživším v aréně. Hra je dodávána s českými pravidly.

Jestli jste měli obavy z pravidel u hry Inovace, kterou REXhry počeštili v tomto roce, už mít strach nemusíte. Díky internetovému pořadu o deskových hrách, Deskofobie, byl k této skvělé hře natočen velmi názorný videonávod.

Přejděme k novinkám na které se můžeme těšit v tomto měsíci. V prvních čtrnácti dnech by měla dorazit zábavná a pravidlově jednoduchá hra pro 4 hráče, Vzhůru do podzemí. Všichni hráči společně si vyberou hrdinu, kterého vyšlou prohledávat dungeon. Pokaždé když je hráč na tahu, se může rozhodnout, jestli dá novou příšeru do podzemí, okrade hrdinu o nějaký z předmětů či skončí v kole. Hráč, který jako poslední v kole zůstane, se s hrdinou musí vydat do podzemí pro nehynoucí slávu nebo naopak potupnou smrt.

Po kratkém prodlení, bychom se v polovině měsíce měli dočkat minimalistické hry se sci-fi tématikou, Malé velké Galaxie. Ve hře kolonizujete planety, zvyšujete svoji kulturu a získáváte drahocenou energii. Máte chuť se vydat do vesmíru?

  

Poslední novinkou od REXher potěším všechny, kdo mají rádi vědomostní záležitosti. Koncem měsíce bychom se měli dočkat hry, ve které si prověříte svoje znalosti o státech světa. Kartografickou Cardline Světoběžník bude možné hrát stejně jak Svět zvířat na různé paramatery


MINDOK se v minulém měsíci vyřádil, do oběhu vypustil kickstarterovou věc Panovník, karetní hru Cut the Rope, vědomostní záležitost Země a dotisk Fauny, postřehovku Hravé kroužky, budovatelskou hru Zámky šíleného krále Ludvíka či párty hru Sochy v akci.

Akce 100% záruky se vztahuje na jednu výše zmíněnou novinku a to konkrétně na hru Zámky šílného krále Ludvíka. Tady není o čem debatovat a hurá do obchodu!

Deskový worker-placement, který má MINDOK ve své stáji, Alchymisté (recenze), se dočkal oceněni. Z Deutscher Spiele Preis si odnes skvělou cenu - Essenské pírko (v originálu Essener Feder), která je každoročně udělováno za nejlépe zpracovaná pravidla.   

Začátkem října se dočkáme dvou her, které se hrají podobně jako Milostný dopis, tedy pouze s 16 kartami. Jedná se o Ztracené dědictví: Ztracený koráb a Ztracené dědictví: Létající zahrady. 

V průběhu toho se měsíce by měla vyjít lokalizované verze jedné z MINDOKáckých stálic a to Carcassonne, tentokrát s podtitulem Zlatá horečka. Hra funguje obdobně jako klasické Carcassonne, ale tématicky se zabývá kovboji a indiány na divokém západě.

Koncem října by se mělo ve skladech MINDOKu objevit rozšíření hry Pandemic: Nové hrozby. Což je neuvěřitelná zpráva, která potěší všechny kooperativní nadšence.   


Pozitivní zprávnou pro všechny fanoušky komisků, je to, že v průběhu října by do českých obchodů měla dorazit hra s komiskovou tématikou, Co-mix. V této hře si nejprve hráči z obrázků poskládají komiksovou stránku a poté k ní doplňují příběh.  

Máte-li rádi pejsky, tak vás jistě potěší, že společnost Blackfire připravuje hru Psí život. Hráči se snaží získat jako první 4 kosti, nesmí však zapomenout na žrádlo pro sebe, aby neměli hlad a musí si dávat pozor na ostatní psy a další nebezpečí, které číhá v ulicích. Hra by měla být k dostání na podzim. 

Dobrou zprávu pro fanoušky hry Munchkin (recenze) je, že v průběhu října by měli být k dostání rozšíření pro původní hru, a to konrkétně 4. a 5. a další samostatně hratelný a současně kombinovatelný základ s podtitulem Zombíci.

Poslední zpráva je určena pro ty, kteří váhali s nákupem hry Robo Rally, jelikož se obávali anglických pravidel. Hra Robo Rally bude opět dodávána s českými pravidly a to díky Blackfiru, jenž je jím distributorem.  

O autorovi

fm.tua
fm.tua

Od malička jsem fanouškem fantasy. Vlastně to nastartovala ona jediná kniha, kniha o brýlatém klučinovi s jizvou na čele, který z ničeho nic zjistil, že je čaroděj, tak byl položen základní kámen. Začalo se na něm stavět, přibývali další knihy a neuvěřitelné příběhy a teď jsou ty základy pevné a nezničitelné, stejné jako dračí šupiny. Knihy jsou mým útočištěm před špatnou náladou, stresem. Poskytují mi jakousi ochranu před reálným světem, je to možnost úniku od běžných strastí života a způsob cestovat po vše možných zákoutích neuvěřitelných světů.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku