Black Panther bude mít novou sérii

25. září 2015 S4TW Diskuze (0)
Black Panther bude mít novou sérii

Nedávno bylo ohlášeno, že Marvel uvede na trh novou sérii s Black Pantherem, která spatří světlo světa v roce 2016 a bude ji mít na starosti scénárista Ta-Nehisi Coates s kreslířem Brianem Stelfreezem. Jejich celoroční příběh ponese název “Národ pod našima nohama.” Tento příběh je inspirovaný stejnojmennou knihou, kterou napsal Steven Hahn (A Nation Under Our Feet).

Knihy Dobrovský

“Bude se jednat o příběh, který posune Black Panthera v myslích čtenářů o kus dál,” říká Axel Alonso, šéfredaktor Marvelu. “Opravdu ho to posune dopředu.”

V tomto příběhu se T’Challa údajně dostane do konfliktu se superlidskou teroristickou skupinou, která se nazývá People. Tato skupina chce podnítit násilnou vzpouru ve Wakandě.

Coates je novinářem magazínu The Atlantic a již napsal dvě knihy, které jsou založené na jeho vlastním životě. Tento autor je velmi dobře známý jako vášnivý čtenář superhrdinského komiksu. Je také zajímavé, že byl pozván k tomu psát Black Panthera chvíli poté, co provedl rozhovor s editorkou Marvelu, Sanou Amanat. I přesto, že je nejlépe známý jako autor věcné literatury, tak Coates řekl, že jeho komiksový debut se nebude příliš lišit od jeho novinářské práce, kterou dělá.

“Když něco píši, tak nemám pocit, že by bylo těžké to napsat,” řekl Coates. “Cítím silnou potřebu něco vyjádřit. Psaní samotné obvykle tuto potřebu odlehčuje. Očekávám, že to bude stejné, až budu psát pro Marvel.”

O autorovi

S4TW
S4TW

Komiksy jsem začal číst s příchodem UKK na český trh, čili začátek roku 2013. Moje první články pro comixzone.cz byly zveřejněny téhož roku v listopadu. Jsem především fanoušek pláštěnek, hlavně těch marvelovských. Ale nebráním se ani jiným komiksům a dá se říct, že žánrově se snažím obsáhnout vše. Něco málo napoví má TOP10 (k 05/2017): 10. Fantomas se zlobí, 9. Fantastic Four - Příchod Galaktuse, 8. Starej dobrej Logan, 7. Živí mrtví, 6. Elektra: Atentát, 5. Hulkova planeta, 4. Skalpy, 3. Daredevil: Zmrtvýchvstání, 2. Zázraky, 1. Sin City.

Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku