7 případů, kdy se Superman vyskytl v Marvelu

24. září 2015 Elhonzo Diskuze (5)
7 případů, kdy se Superman vyskytl v Marvelu

Ať už ho máte rádi nebo ne, tak Superman patří k nejznámějším superhrdinům na světě. Jeho sláva je dokonce tak velká, že mu to nebrání v tom, aby se objevoval v příbězích od jiných vydavatelství než DC. Dnes se podíváme na 7 případů, kdy se Supermanovo alter ego Clark Kent objevil v komiksech od konkurenčního Marvelu. Nikdo samozřejmě nikdy nepotvrdil, že se skutečně jedná o Clarka Kenta, občas čtenář dostane jen nepatrný náznak a někdy doslova kopanec. Ve finále se spíš jedná o takové zábavné naznačení, které může čtenáře potěšit. Clark se za ty roky objevil ve velkém množství příběhů. Snažil jsem se vybrat ty které může český čtenář znát a mohl si jich všimnout, nebo ty které mi přišly nejzajímavější.

 

Knihy Dobrovský

7. X-Men # 98 ( u nás vyšlo v UKK # 114 Uncanny X-men Druhá Generace)

Možná vůbec nejstarší výskyt Clarka Kenta v Marvelu. V tom čísle můžeme Clarka společně s Lois (a možná i bývalým editorem DC Juliem Schwartzem) zahlédnout poblíž Rockefellerova Centra, kde se čirou náhodou vyskytuje i jistý mutantský tým. Když však na mutanty o pár stránek později zautočí nebezpeční Sentinelové, po novinářském páru se slehla zem.

 

6. Marvels # 1 a 4 (u nás vyšlo v UKK # 12 Zázraky)

V tomto mistrovském díle se Clark spolu s Lois objevili hned dvakrát. Poprvé, když profesor Horton představuje svého syntetického muže. Clark i Lois žasnou nad touto nevídanou podívanou. Oba jsou také vyobrazeni ve svém klasickém oblečení z té doby. A podruhé už se k nim dokonce přidal i Jimmy Olsen a můžeme je zahlédnout na novoročním večírku v novinách, které svým vzhledem velmi připomíná Daily Planet.

 

5.Avengers # 325

Po sérii vyčerpávajících událostí se Avengers rozhodnou, že je dobré si také občas zarelaxovat. Na večírku, který pořádá Avengerka Sersi, pak můžeme vidět jednoho spokojeného muže, který si užívá poklidný tanec se svůdnou She-Hulk. Šťastný to chlapec.

 

4. Marvel Knights Spider-Man # 4 (u nás vyšlo v UKK # 63 Marvel Knights Spider-Man Dolů mezi mrtvé)

Tady můžeme Clarka společně s Lois a Jimmym zahlédnout, když si pomlácený Peter Parker kleští cestu na vrchol budovy přes okna jejich kanceláře. Mimo trojice reportérů můžeme zahlédnout i vzkaz od Perryho Whitea, který Clarkovi připomíná, aby nezapomněl na velká písmena a písmeno S, které může být narážka na Kentovo „rodné“ město Smallville.

 

3. Avengers # 327

Když se superhrdina zvaný Rage, rozhodne zkrátit cestu přes tunel metra, můžeme vidět výrazy cestujících v zrovna projíždějícím vagonu. Mezi nimi je znovu Clark, který dokonce podotkne, že osoba běží rychleji, než letící kulka. Narážka na slavnou větu, která je neodmyslitelně spjatá se Supermanem.

 

2.Thor # 341 (u nás vyšlo v UKK # 3 Thor - Poslední Viking)

Pravděpodobně moje nejoblíbenější cameo Clarka v Marvelu. Thor požádá Nicka Furyho jestli by mu S.H.I.E.L.D. nemohl vytvořit civilní identitu, aby se mohl nenápadně pohybovat mezi lidmi. Thor před Furyho předstoupí v civilních šatech, ale svou stavbou těla je od majestátného boha hromu stále k nerozeznání. Fury ze šuplíku vyhrabe staré brýle a navrhne mu ať je vyzkouší. U toho „druhého chlápka“ to prý vždycky funguje. Thor si tím ze začátku není moc jistý, ale když na chodbě vrazí do nemotorného reportéra jménem Clark, který sice pojme malé podezření, ale velmi rychle ho zavrhne, tak se nápadu velmi rychle poddá.

 

1.Ultimates # 3 (u nás vyšlo v UKK # 16 a Ultimates Nadčlověk)

A náš žebříček uzavře Clarkův výstup v parádních Ultimates z pera Marka Millara. Na večírku oslavujícím založení týmu Ultimates je Tony Stark osloven dvojicí reportéru a jedním zrzavým kameramanem, zdali by měl chvilku na krátký rozhovor. Nebyl by to Tony Stark kdyby po Lois okamžitě nezačal vyjíždět, ale jak to dopadlo, se asi nikdy nedozvíme.

 

O autorovi

Elhonzo
Elhonzo

Autor o sobě ještě nestačil nic napsat.

Poslední příspěvky v diskuzi

spiderbat Offline
spiderbat 24/09/2015 (24. září 2015)
Já vím, ostatně v DC vesmíru, existuje Marvel,  ale OK...
Elhonzo Offline
Elhonzo 24/09/2015 (24. září 2015)
Odpověd na #6633 příspěvek od spiderbat
Jeden z vedlejších vesmírů: http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-7642
Tak to je reality kde odehrávají ty crossover příběhy co Marvel a DC vydalo. Někde v Marveláckém multiversu existuje i samostatné DC http://marvel.wikia.com/wiki/DC_Universe . Tyhle příběhy s Clarkem jsou normálně v kánonické Earth 616 (až na Ultimates samozřejmě) . 
spiderbat Offline
spiderbat 24/09/2015 (24. září 2015)
Odpověd na #6632 příspěvek od Elhonzo
Teď nevím co myslíš. A děkuji. 
Jeden z vedlejších vesmírů: http://marvel.wikia.com/wiki/Earth-7642
Elhonzo Offline
Elhonzo 24/09/2015 (24. září 2015)
Odpověd na #6630 příspěvek od spiderbat
V Marveláckém crossoververse, je i oficiálně, jinak dobrý článek .
Teď nevím co myslíš. A děkuji. 
spiderbat Offline
spiderbat 24/09/2015 (24. září 2015)
V Marveláckém crossoververse, je i oficiálně, jinak dobrý článek .
Minotaur.cz
Minotaur.cz

Sdílet článek

Mohlo by Vás zajímat

Najdete nás na Facebooku